Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka BEKO CCH4860 - uszkodzona sprężarka?

24 Sie 2006 13:51 8286 4
  • Poziom 2  
    Właśnie minęło 5 lat od zakupu mojej lodówki BEKO CCH4860 i... przestała działać. Objawy są takie, że włącza się tylko na 2-3 sekundy i koniec, po ok. 5 minutach to samo i tak dalej. Serwis stwierdził wyłącznie na podstawie opisu, że sprężarka jest do wymiany i wziął 50,- PLN za wizytę. Nawet nie podłączyli lodówki. Jeśli się zdecyduję, to koszt wymiany razem z robocizną wyniesie 620,- PLN. Twierdzą, że lepiej kupić nową. Inny fachowiec powiedział mi, że może to być jedynie kwestia jakiegoś wyłącznika, a jeśli sprężarka, to można kupić używaną i wyjdzie znacznie taniej. Nie chcę jednak znowu wydawać kasy na wizytę.

Podejrzewam, że sprzęt jest do wyrzucenia (utylizacji), bo tego chyba nikt nie kupi, chyba, że na części. Co robić?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Moderator Elektrotechnika
    Powodem wyłączania sprężarki jest nadmiarowy przekaźnik termiczny, a przyczyną jego zadziałania jest uszkodzone uzwojenie silnika sprężarki lub wadliwe działanie układu rozruchowego sprężarki.
    Pozdrawiam.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 2  
    Czyli co? Ściągać fachowca, czy do wyrzucenia, czy ktos to kupi? Sorry, ale ja się nie za bardzo znam i niewiele mi to mówi. Prosze o pilną odpowiedź, bo żona mówi, ze już nie moze patrzeć na tego zepsutego tureckiego grata. Pozdrawiam.
  • Poziom 1  
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    Jak z Torunia to mogę pomóc zdiagnozować na 100% przyczynę i ew. naprawić.