Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Royal Lux 7199 - blokada rodzicielska?

24 Sie 2006 14:21 1401 8
  • Poziom 24  
    Witam
    Mam akurat w domu rozbabrany tytulowy TV (procesor MONICA jesli mnie pamiec nie myli) , ktory zasadniczo nie chce wyjsc ze standBy (dioda sie swieci, ale brak jednego z napiec (12V, wylaczone sygnalem DISABLE z procesora), brak wysokiego, terkocze i nie reaguje na klawiature na odbiorniku, a pilota nie mam. Wymusilem mu pojawienie sie napiecia przez zmiane wartosci DISABLE, terkotanie ustalo,napiecie sie pojawilo, wysokie tez, ale nadal brak reakcji na klawisze i ekran czarny. Znalazlem na elektrodzie sugestie, ze moze to byc problem wlaczonej blokady rodzicielskiej, ktora jest odblokowywana tylko z pilota, i tu moje pytania:
    -czy mozna jakos pozbyc sie tej blokady bez pilota? Myslalem onp. wymianie pamieci (bo zapewne tam to siedzi), ale czy pojdzie na czystej ze sklepu, czy trzeba wladowac wsad? (nie mam w tej chwili dostepu do programatora I2C).
    -czy da rade wylaczyc to jakims pilotem uniwersalnym, wzglednie jakims niedrogim dedykowanym (nie chce isc w za wielkie koszty, bo nie mam pewnosci czy to to, w dodatku TV nie moj :)) - moze ktos mial jakies doswiadczenia, bo spotkalem sie z opiniami, ze nieoryginalnymi nie za bardzo sie daje.
    Z gory dzieki za sugestie.
  • Poziom 23  
    Załącz telewizor pilotem i wyłącz blokadę.
  • Poziom 24  
    avj - jakbym mial pilota to bym to zrobil. Ale przeciez napisalem, ze nie mam - taki do mnie dotarl. Wlasnie problem polega na tym jak to zrobic bez pilota, wzglednie jakiego pilota kupic, zeby sie to dalo zrobic.
  • Poziom 36  
    Mozna kupic oryginal,oczywiscie pod wzgledem dzialania 10-20 pln,poltronic,cybor-tech,itp.Powodzenia.
  • Poziom 23  
    Pilot wyjaśni czy to blokada,czy uszkodzenie.Teraz nie wiesz nic.
  • Poziom 40  
    Nowy wsad też zniesie blokadę.
  • Poziom 41  
    Sprawdz to---- Na n.3 IC803 TDA8138A zmienia się stan napięcia 4.7V/0V, co odpowiada stanom pracy odbiornika ON/OFF. Mimo że na n.3 IC803 następują te zmiany napięcia, to na n.6, 7 brak napięć: +5V, +12V. Uszkodzony został układ TDA8138A.
  • Użytkownik usunął konto