Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alan 27 Gold - słychać tylko buczenie i szum

conkore 24 Aug 2006 16:12 1820 9
 • #1
  conkore
  Level 14  
  Witam Wszystkich.
  mam problem z Alanem 27 Gold. Mianowicie: w radiu słychać tylko szumy mimo podłączenia anteny, a przy pogłośnieniu słychać buczenie i szum. Radio jest chyba przestrojone bo w szereg z kwarcem 10,240MHz wpięta jest cewka (nie stety nie wiem o jakiej indukcyjności). Radio posiada całą "40". Po przełączeniu na AM nic nie słychać tylko lekki szum na pełnym regulatorze siły głosu. Prosiłbym o pomoc co należało by zrobić aby móc coś na nim usłyszeć.
  Pozdrawiam.
  Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
  Życzę miłego dnia.
  Rafał
 • #2
  tatronic
  Level 24  
  Generator sygnalowy,woltomierz w.cz i szukamy sygnalu blok po bloku.Pozdrawiam Arek
 • #3
  conkore
  Level 14  
  Witam. A może jakiś dokładniejsze porady. Ludzie POMOCY!!!!
 • #4
  Jaco2002
  Level 20  
  Napisz, czy działają wyświetlacze ( od kanałów i siły odbieranego sygnału). Co się dzieje przy nadawaniu ? Czy tak samo radio zachowuje sie na AM i FM ? Po prostu wiecej szczegółów.
 • #5
  conkore
  Level 14  
  Witam. A może jakiś dokładniejsze porady. Ludzie POMOCY!!!!

  Dodano po 4 [minuty]:

  Wyświetlacz kanałów działa ale odbieranego sygnału nic nie pokazuje. Na FM przy odbiorze radio buczy i szumi, a przy AM tylko cicho szumi przy pełnym regulatorze siły głosu. Podczas nadawania jest zupełna cisza a z wyświetlaczamia tak jak wyżej napisałem. POMOCY
 • #6
  tatronic
  Level 24  
  Takie usterki wskazuja na problemy z antena.Powiedz mi jak wyglada kwestioa w momencie tx,jaka jest moc wychodzaca z radia,jaki masz SWR.Bo albo masz problem na wzmacniaczu w.cz odbiornika albo problem z antena(lub jej polaczeniem).Pozdrawiam ARek
 • #7
  Jaco2002
  Level 20  
  Jak otworzysz obudowę, to po lewej stronie w obudowie z blachy ( ekranie) zalanej woskiem, czy czyms tam, jest VCO. Pod spodem jest równiez przylutowany ekran. Popraw połączenia elementów w VCO. Często na którymś z elementów jest zimny lut i wtedy wystepują objawy podobne do Twoich. Ja musiałem wytopić to coś białe i wymienić uwalony kondensator, radio ruszyło.
 • #8
  conkore
  Level 14  
  Witam. Zimnych lutów niema. Co dalej. POMOCY
 • #9
  conkore
  Level 14  
  LUDZIE POMOCY!!! POMOCY!!! POMOCY!!!
 • #10
  Krzysztof J.
  Level 15  
  Dostałem jakiś czas temu takie radio do naprawy. W tym egzemplarzu totalnie rozstroiły się obwody tak nadajnika jak i odbiornika a śladów kręcenia cewkami nie było. Zauważyć należy, że radia te są wiekowe i dawno wycofane z produkcji. Jeśli uszkodzony jest jakiś element to i tak należało by radio zestroić.
  Jeśli nie posiadasz stroików to lepiej za to się nie zabieraj. Na popękane rdzenie lekarstwo trudno dostać.