Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony CDX-M8800 - tuner nie odbiera

24 Sie 2006 19:53 3486 9
  • Poziom 19  
    Witam.
    Problem polega przedewszystkim na braku schematu do tego modelu. Uszkodzenie to cisza w głośnikach przy włączeniu funkcji tuner. CD lata dobrze jednak radio cisza. Podmieniałem głowicę od madelu CDX-F7500 (głowice identyczne) i też cisza. Analizując schemat F7500 w M8800 wyprowadzenie 5 głowicy QUALITY mam zwarte na masę. Sledząc ścieżki są porobione oryginalnie J-ki na masę. Jednak po co są zamontowane C503 i R308 jeżeli są zwarte na masę. Dlatego eż przydałby się schemat. wyprowadzenie 7 i 8 (MUTE) mam napięcie 0V powinno być 4,9V. Wyprowadzenia 2 i 3 wyjścia też mam 0V. Głowica z M8800 wstawiłm do F7500 i działa.
  • Spec od car audio
    Jeżeli masz układ TDA7402 (albo podobny) to nim się zajmnij. Lubił padać tak samo często jak głowice w Sony.
  • Poziom 21  
    wyprowadzenie 2 to akurat masa ,ale 3 to wyjście prawego kanału i tam 0? powinno być 3,4V . wyprowadzenia 7i8 to tuner mute i tuner mute condition obydwa idą prosto do procka .a tak ogólnie to ten tuner to się dostraja i milczy? czy się nie dostraja? w serii cdx-m800 było takie uszkodzenie ,identyczne ,i był walnięty procesor,występowało to dość często .niestety to radio jest bardzo podobne i ma procek z tej samej rodziny
  • Poziom 19  
    Witam.
    Wyprowadzenia 3 i 4 0V. Tuner szuka i nic nie znajduje milczy.
  • Poziom 21  
    to ty musisz nie mieć zasilania na tym tunerze! sprawdzałeś na 10-8V ,na 11-5V
  • Poziom 19  
    Witam.
    Podam jakie napięcia mam na wyprowadzeniach tunera.
    3-0,0V, 4-0,0V, 5-0,0V, 6-0,96V, 7-0,0V, 8-0,0V, 9-0,0V, 10-8,3V, 11-4,9V, 12-0,0V, 13-5,04V, 14-5,04V, 15-5,04V, 16-5,03V, 17-4,41V. Przy wyszukiwaniu jest cały czas cisza i żadnej stacji nie może znaleźć.

Dodano po 1 [godziny] 42 [minuty]:

Co to znaczy US CND MODEL w tej opcji wg schematu jest JR302 i umnie on jest i C506 przy głowicy wg schematu powinien być jednak u mnie jego nie ma. Dalej przy procu schemat R360 u mnie nie ma.RDS DECODER wg schematu AEP UK E MODEL na SAA6588T i u mnie wszystko jest. Właściwie są pomontowane podzespoły AEP UK E MODEL tylko dodatowo jest JR 302 z US.
  • Poziom 19  
    Co do US CND MODEL to już wiem o co chodzi. Jednak radio dalej nie przcuje. Do tego wszystkiego już nie obraca windy i nie chce się włączyć. Świeci tylko mały wyświetlacz i klawiatura. M30624MGP-124GP czy to on jest winny jeżeli tak to gdzie takie cudo kupić?
  • Poziom 21  
    no duża szansa że to jest to,http://www.north.pl/start/
  • Użytkownik obserwowany
    mam taki sam objaw szuka i nic nieznajduje i cisza na tunerze..CD gra i wszystko inne działa prawidłowo...czy ktos juz poradził sobie z tym problemem....czy to faktycznie jest uszkodzony procek....????
  • Poziom 1  
    Witam
    Mam podobny problem, z tym że w moim przypadku całkowicie zanikły wszystkie funkcje radia (tunera).Kiedy przełączam z cd na tuner ekran wyświetla tylko FM2 B i nic wiecej. Nie da sie wyszukac stacji ani automatycznie ich zaprogramować. Nie mam pojęcia co się mogło stać. Po tym jak około rok temu wymieniłem taśmę do wyświetlacza wszystko działało idealnie. Przez ostatnie dni był mocny mróz. Kiedy rano włączałem radio, cd nie chciała czytać i wyskakiwał error. Ale myślałem, że to przez to,że wypaliłem nową płyte audio na marnej,taniej płycie z marketu. Jak tak sie działo, wkładałem oryginała i odrazu wszystko chulało. Do czasu aż zanikł tuner. Co o tym myślicie, jest szansa to naprawić czy mogę zacząć oszczędzać na nowy sprzęt... ? Szkoda by było bo lubie tego graja.

Dodano po 30 [minuty]:

Sprawa rozwiązana, wystarczył miękki reset... Myślałem o tym juz kilka dni temu ale wydawało mi się to zbyt łatwe. No nic, czasem najprostrze rozwiazania są kluczem to rozwikłania trudnej zagadki. Link źródłowy:
    http://www.fixya.com/support/t973507-tuner_wont_display_frequency_or_work

PS. a tak nawiasem mówiąc to ciągle miałem na mysli cdx-m800. Dopiero teraz zczaiłem, że pisaliście o m8800. No ale może komuś się przyda wskazówka.

pozdr