Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Panasonic TX-25xD4P chassis: Euro4

No name 01 Wrz 2006 08:27 6055 59
    No name
    Poziom 21  
    niezabardzo wiem o co chodzi...
    mam wlutowac spowrotem HOTa? i jeden koniec zarowki do emitera HOTa a drugi do katody diody B+
    ktora na schemacie jest to ta diodaod B+ ? na plytce tv nie ma zadnego oznaczenia B+.... tak wiem rece opadaja, ale chociaz dzieki wam bede wiedzial :)
    mirko66b
    Poziom 29  
    Na razie HOT-a nie wsadzaj. Jedną końcówkę żarówki dolutuj w miejsce emitera HOT-a(bo to jest masaTV) ,a drugi koniec tak jak napisałem wcześniej.

Dodano po 1 [minuty]:

I daj znac co się dzieje.
    No name
    Poziom 21  
    niestety nie wiem ktory to punkt B+ :( zamiescilem schemat .djv ten ktory dostalem od kolegi wczesniej, dodatkowy przesylam panu +20pkt aby niemusial pan specjalnie dla mnie wykorzystywac swoich pkt

znalazlem trafo od tv Panasonic Colour video Monitor Model FT-2900A chassis G16M czy to trafo w razie czego nadawalo by sie do tego modelu? ma takie same rozstawy nozek i wygladem przypomina to, tyle ze nie ma zadnych oznaczen, jedynie nr. seryjny i jakies chinskie znaczki
    Załączniki:
    bzikk
    Poziom 32  
    Dioda D850 wychodzi z 9 pinu trafa przetwornicy.
    No name
    Poziom 21  
    z ktorej strony diody mam zrobic przerwe? moze poprostu odlutuje C850 i L850 aby nie bylo polaczenia z przetwornica? mam tak zrbic?v czy moze tylko sama L851 aby nie bylo polaczenia z trafem..?

Dodano po 30 [minuty]:

odlutowalem poprostu ze strony katody diode i do tej odlutowanej nozki przylutowalem zarowke, po wlaczeniu TV przyciskiem P+ zarowka "nie" zaswiecila sie, nadal bylo slychac zaskoczenie przekaznika i cykanie, 4 sek i kolejny raz mozna bylo nacisnac P+
    mirko66b
    Poziom 29  
    Jakim programem otworzyć ten plik ze schematem ? Niczym nie mogę go otworzyć.
    mirko66b
    Poziom 29  
    Jest tam rezystor R567 7W/1 ohm wylutuj go i tam podepnij się żarówką od strony zasilania

Dodano po 4 [minuty]:

Tą diodę wlutuj z powrotem
    No name
    Poziom 21  
    zarowka sie swieci :(

Dodano po 23 [minuty]:

trafo na ktorym zrobilem zwarcie to
    TFL15559B
    53 02
    501-143-08
    te trafa to na odwrot ;p
    mam tez trafo od innego panasonica - Panasonic Colour video Monitor Model FT-2900A chassis G16M

ZTFL94002A
    9007UA
    349-01-9627

wszystkie wyprowadzenia i nozki ma tak samo, ksztalt rowniez jest taki sam, ten 2 jest troszke wiekszy ale roznica jest prawie niezauwazalna, maja nawet gwint na obudowe w tym samym miejscu

nie wiem czy wstawic to trafo i wtedy sprobowac :/

to 2 trafo nie ma 7 nozki, ale na plytce 7 nozka jest zwarta z 4

Dodano po 3 [godziny] 23 [minuty]:

podlaczylem trafo i gdy wlaczylem p+ slychac bylo cykanie co 1 sekunde i nic sie nie dzialo wiec wylaczylem, wlaczylem 2 raz dzialo sie tak samo, wiec to trafo chyba nie pasuje... :/
    mirko66b
    Poziom 29  
    Skoro świeci to uwaliłeś trafo. Przykro mi:cry:
    No name
    Poziom 21  
    :( orientuje sie moze ktos jaki koszt jest tego trafa, albo jakis polski tanszy zamiennik?
    No name
    Poziom 21  
    147 zl w poltronic :shocked!:
    No name
    Poziom 21  
    dopiero dzis do mnei doszlo trafo HR8594 czekalem ponad 2 tygodnie...
    zamontowalem to trafo tym razem dobrze tak jakpowinno byc no i nadal nie widac efektu, wiec raczej nie jest to trafo, po wlaczeniu guzika power, tv powinien wlaczyc sie na standby, wlacza sie w ten tryb na 2 sekundy, zapala sie w tym czasie dioda standby, gasnie dioda po tych 2 sekundach, po czym slychac przelaczenie przekaznika i charakterystyczne cykniecie, kilka sekund odczekac trzeba i zapala sie znowu dioda(sluychac przekaznik) naciskam w tym momencie p+ i sychac przekaznik dioda sie wylacza i znow charakterystyczny "cyk" znowu czekam kilka sekund i mozna tak na okraglo naciskac,
    zauwazylem ze tylko radiator od IC801 jest cieply, reszta na plycie glownej jest zimna
    laikaaaaa
    Poziom 10  
    a jestes pewny ze to dobre trafo?
    CHACA
    Poziom 43  
    Trafo ZTFL94002A stosowane jest dla modeli TX-28MK1P/M TX-28MK1P TX-25MK1P.
    Zamiennik to HR8594.
    Moja propozycja: odłącz D856 D855 D854 oraz ich kondensatory:C857 C855 C853.
    Zostaw linie +150V podłączoną.
    Załącz TV obserwój.Potem po kolei wpinaj poszczególne obwody i sprawdzaj czy któryś z nich obciaża nadmiernie zasilacz.
    No name
    Poziom 21  
    wyjąlem te elementy, wlaczylem tv i nadal jest tak samo (linie i elementy od +150V zostawilem nieruszone)
    CHACA
    Poziom 43  
    Z napięcia linii wytwarzane jest napięcie +33V do przestrajania tunera,odpowiadają za to elemennty:R854(22k 2W) oraz dioda zenera D862(MTZJT-7736A),sprawdż to.Dioda może być zwarta.
    Wróć do stanu pierwotnego z elementami z poprzedniego mojego postu.
    No name
    Poziom 21  
    sprawdziłem tą diodę miernikiem uniwersalnym czy ma przejscie, i:
    Gdy podłącze masę miernika do anody diody i + miernika do katody diody to nie ma przejścia
    Gdy podłącze masę miernika do katody diody i + miernika do anody diody to jest przejscie i pokazuje na wyswietlaczu 770 wiec dioda raczej jest sprawna, rezystor tez jest sprawny

Dodano po 16 [minuty]:

a moze wina lezy nie po stornie wtornej przetwornicy tylko po pierwotnej?

czy sprobowac odlaczyc moze samą linię +150V i sprawdzic czy nadal się tak dzieje? - pytam bo nie wiem czy można tak postąpić
  • Pomocny post
    CHACA
    Poziom 43  
    Można. Odłącz D850 i C850.
    No name
    Poziom 21  
    A więc odłączyłem D850 i C850 i nadal dzieje się tak samo :/
    CHACA
    Poziom 43  
    Po stronie pierwotnej wymień C816 i sprawdż jakie napięcie masz na 4pinie IC801.Powinno być około 19v.
    No name
    Poziom 21  
    na 4 pinie jest 18,5V
    CHACA
    Poziom 43  
    Sprawdż jeszcze między pinami 3i5 oraz 5i1.
    No name
    Poziom 21  
    między 1a5 jest ok 1,8V a między 3 i 5 nie mogę zmierzyć napięcia na żadnym zakresie
    rybno
    Poziom 9  
    Sprawdz wszystkie pojemności po stronie pirwotnej przetwornicy i wymień je,chodzi o elktrolity
    No name
    Poziom 21  
    wyjąłem IC801 aby sprawdzic czy bez niego będzie się tak samo działo, wyjąłem układ i nadal działo się tak samo.
    Włożyłem układ spowrotem do płytki(przy wyłączonym zasilaniu) i nagle powstało zwarcie prawdopodobnie w okolicy nożek 1 i 3, szybko wyjąłem układ, okazało się że na tych pinach było jeszcze ok 45V z kondensatora, więc rozładowałem ten kondensator 220u/400V
    Włożyłem spowrotem układ Ic801, lecz po włączeniu guzika power i nacisnieciu p+ wywala bezpiecznik :/

Dodano po 22 [minuty]:

wylutowalem jeszcze raz ic801 wlaczylem power i p+ i bezpiecznika nie wywalilo, tylko bylo tak samo jak wczesniej.
    Znow podlaczylem ic801 to wywalilo bezpiecznik...
  • Pomocny post
    CHACA
    Poziom 43  
    Wymień na nowy oraz C811 i C816.
    No name
    Poziom 21  
    Wymienilem IC801, lecz to nie byla tylko jego wina, przy sprawdzaniu elementow i ponowmym podlaczeniu zostala na odwrot wlutowana dioda D874, po poprawnym jej wlutowaniu TV odpalil, byc moze poprzednie trafo jest cale, ale juz tego nie bede sprawdzal na tym modelu, zawsze sie moze przydac, Dziekuje wszyskim ktorzy mi pomogli. Pozdrawiam

Dodano po 41 [minuty]:

Mam pytanko
    Czy zna ktos oznaczenia od pilota? nie moge wyszukac w sklepach internetowych tego modelu pilota tv
    CHACA
    Poziom 43  
    EUR 511200 (pasuje do chassis Euro4).
    No name
    Poziom 21  
    pytanko teraz odnosnie pilota:
    gdy wyszukuje sie stacje trzeba zatwierdzic przyciskiem "STR" lecz na pilocie nie ma takiego przycisku, pod jakim innym przyciskiem ukryta jest ta funkcja? Probowalem na hybil trafil nasciskajac wszystkie przyciski, ktorys zadzialal, ale teraz kwestja ktory to? bo to dosc zmudna robota probowac kazdy guzik :/ :p

TV Panasonic TX-25xD4P chassis: Euro4

Dodano po 5 [godziny] 30 [minuty]:

udało mi się odnależć przycisk, miał oznaczenie "INDEX"