Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Barracuda 7200.7. HDD Regenerator. BIOS i system nie widzą dysku.

24 Sie 2006 22:50 2962 14
  • Poziom 10  
    Witam mam taki problem mam dysk Seagate barracuda 7200.7 80GB ten dysk mi sie uwalił a mianowicie robił mi zwiechy i postanowiłem zapodac mu HDD Regenerator robił mi 20 giga przez 11 godzin i znalazł 3234 bad sectory na 3235 bad sectorze sie dosc długo zatrzymał stwierdziłem ze zawiesił sie i zrobiłem restart kompa teraz jak ten dysk podpinam to ani bios ani system go nie widzi czy jest jakas szansa aby go jeszcze wskrzesić a dodam jeszcze ze HDD Regenerator tez go nie widzi , za pomoc z góry wielkie Dzięki............:cry:
  • Poziom 19  
    Powiem Ci tak: Szkoda twardego , ale daj sobie spokój. Trochę się dla zabawy w tym grzebałem i nawet jak mi jakiś ruszył to po czasie padł i szlak trafił dane( 80GB ałłłaaaaaaa !!!!)!!!!!!!! Możesz go WDCLearem , ale jeśli nawet bios go nie widzi to nic nie zrobisz, chyba ze na innym kompie.
  • Poziom 25  
    Moim zdaniem raczej czeka Cię format i może będzie chodził. Ale nic pewnego, pozdrawiam

• VIP Zasłużony dla elektroda
    MHDD lub Victoria go też nie widzą ?
  • Spec od komputerów
    Jopek. napisał:
    ... teraz jak ten dysk podpinam to ani bios ani system go nie widzi czy jest jakas szansa aby go jeszcze wskrzesić ...

sheeeep napisał:
    Moim zdaniem raczej czeka Cię format i może będzie chodził. Ale nic pewnego, pozdrawiam

Format czym i jak ? BIOS nie widzi dysku ...
  • Poziom 25  
    paweliw też prawda, już śpię. A może kontroler nawala?
  • Poziom 17  
    Sprobuj jeszcze poprzestawiac zworki albo uruchomic go na innym komputerze.
  • Poziom 10  
    A gdzie moge znależsc ten program WDCLearem bo szukałem na necie ale niema a osobiscie to posiadam tylko Hdd Regenerator 1.42 płyta butująca z dosu a dodam jeszcze ze przed zapodaniem mu Hdd regeneratora to jeszcze robiłem w partition magic mu partycje bo miał dwie i je usuwałem tak aby była jedna i formatowałem go
  • Poziom 24  
    szkoda z tym dyskiem takiej zabawy.
    działasz po omacku i nic nie wiesz o tym swoim dysku.
    podłacz terminal dyskowy do tego dysku, toż to seagate.
    z komunikatów w HyperTerminalu dowiesz się w jakim stanie jest ten twój dysk.
    terminal dyskowy działa nawet jak BIOS nie wykrywa dysku, musi mieć tylko zasilanie.
    schemat terminala był podawany juz kilka razy.

:|
  • Poziom 10  
    Tak zebym ja jeszcze wiedział o co chodzi i co to jest ten terminal dyskowy i tak ogolnie bym wiedział wszystko to proste zebym nie pisał na forum , a pisze bo mam nadzieje ze ktos mi pomoze..................
  • Poziom 24  
    Barracuda 7200.7. HDD Regenerator. BIOS i system nie widzą dysku.

Code:

Znaleziono 33 wyników: +terminal +dyskowy

--> to sie nazywa nauka, powodzenia w pracy.
  • Moderator
    Szanowny kolego Jopek. nie mniej do nikogo pretensji ze problem Cię przerasta , a wpisanie np. terminal dyskowy na Elce i poszukanie, poczytanie to również jest dla Ciebie problemem nie do przeskoczenia . Jeśli jednak tak jest to może sobie ten problem odpuść, a spróbuj potem jak sobie poczytasz w temacie tym jak innych związanych z Twym zagadnieniem!
  • Poziom 10  
    Spoko czego sie tak denerwujecie poczytałem troche postów o podobnej tematyce i znalazłem jeden z takimi samymi objawami jakie wystepuja z moim dyskiem i na 99% padła elektronika
  • Poziom 11  
    Ja mam tez taki dysk i tez mi go nie wykrywa w biosie alew moim przypadku jest to wina bad sectrow przynajmiej tak przyposzczam ale jak go podlacze jako LIMITS DRIVE CAPACITY TO 32 GB to chodzi bez zarzutów ale jest tylko 32 Gb to wiec sproboj przestawiec zworkei jak ci go tak wykryje to mysle ze dysk jest jeszcze w miare sprawny a jak nie to sproboj go podlaczyc jescze na innym kompie.
  • Moderator Samochody
    Dostałeś już odpwiedź, że Twoja płyta Socket-7 nie obsługuje dysków większych niż 32GB i w Twoim przypadku to jest powodem wykrywania dysku tylko po ograniczeniu pojemności, nie udzielaj więc rad jeśli czegoś nie wiesz.

Jeśli dysk miał bad sectory i przy próbie ich naprawy padł to na 90% jest to uszkodzenie w obrębie head-stack a nie elektroniki na zewnątrz dysku. BIOS nie wykrywa dysku, bo elektronika dysku nie może odczytać Service Area na podstawie których to danych konfiguruje się i "dowiaduje" jak ma się "przedstawiać". Czy padła głowica czy preamp czy ew. elektronika - łatwo możesz sprawdzić terminalem ale żeby się za to brać trzeba mieć jakieś pojęcie o budowie i dziaaniu dysków, elektronice no i znać angielski (TMOS jest po angielsku).