Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domykanie elektrycznych szyb FABIA. Czy lepiej zastosować dodatkowy moduł?

24 Sie 2006 23:45 5821 11
  • Poziom 18  
    Są wersje Skody Fabji, gdzie domykanie szyb jest zrealizowane po przekręceniu kluczyka w zamku kierowcy.
    Czy ten fakt można jakoś wykorzystać bez montowania dodatkowego modułu domykania i wysterować z alarmu?
    Czy lepiej zastosować dodatkowy modół domykania szyb.
  • Poziom 17  
    podlaczalem tak alarmy w toledziakach 99> i sie nic nie dzialo ale wydaje mi sie ze to nie jest idealne rozwiazanie bo wystarczy prosta czasowka dodatkowo i gra. pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Prawdopodobnie przez przekodowanie modułu komfortu będzie to działać bez żadnych dodatkowych układów - wszystko zależy od tego z którego to roku auto i jaki moduł komfortu tam jest i czy ma taką możliwość, czasem jest to poprostu wyłączone.
  • Poziom 18  
    A jęsli jest to wyłączone.
    To które kanały w VAGu należy ustawić i jak aby to włączyć?
    Ciekawi mnie fakt jak jestr podłączone sterowanie alarmu.
    Bo podpytałem się człowieka to z kluczyka mu się rygluje i zamykają szyby.
    Ale z pilota zdalnie tylko same zamki.
    Pewnie jak nie rozbiorę to się nie dowiem co tam ktoś wymyslił :)
  • Poziom 20  
    większość alarmów na regulowany czas domykania zamka np.30 sek., lub dodatkowy przewód do sterowania modułem komfortu. Podłanczasz szterowanie zamka, ustawiasz wydłużony czas zamykania i wszystko działa.

Jaki masz alarm w tym aucie ?
  • Poziom 18  
    Dokładnie to nie ja.
    I z tego co wiem to nie jest to alarm tylko jakaś radiolinja.
    Jutro moze zajrzę do tego autka i zobaczę co da się tam zrobić.
  • Poziom 17  
    a skad wezmiesz sterowanie zamka 30 sekund nie wiedzialem takich ( moze malo widzialem ) 30 sekund ma tylko funkcja komfort na osobnym przewodzie.
  • Poziom 20  
    ANDRZEJ R napisał:
    a skad wezmiesz sterowanie zamka 30 sekund nie wiedzialem takich ( moze malo widzialem ) 30 sekund ma tylko funkcja komfort na osobnym przewodzie.

Bez urazy, ale mało widziałeś :)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    I o to mi właśie chodziło.
    Norbert.s. dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
    Spróbuję wydłużyć ten impuls sterujący.
  • Poziom 10  
    Witam. Mam Fabie 2005 i założyłem sobie alarm Can-Bus i wszystko ładnie działa i on ma jeszcze takie wyjście jak kabelek "minus" do domykania szyb. Mam rozumieć, że mam go wpiąć do tego kabelka żółto-niebieskiego i ma działać? Czy nie musze rozbrajać drzwi żeby się do niego dostać skoro wchodzi gdzieś przy słupku do kabiny? dzieki i pozdrawiam.

no dokopałem sie do słupka i znalazłem żółto-niebieski kabelek podpiąlem z alarmu ten od domykania szyb (sprawdziłem, że podaje minus przez 30sekund) zapiąłem alarm z otwartymi szybami... i nic :( możę to nie tak ma być to podłączenie :( jakieś sugestie?
  • Poziom 18  
    Jaki to alarm SEO?

Ogólnie to sprawdź czy szyby zamykają się z kluczyka.
    Przekręcasz kluczyk w zamku w pozycję zamknij i przytrzymujesz dłużej w tej pozycji, szyby powinny się domknąć.
    Następnie na tym przewodzie gdzie masz sterowanie zamknij czyli cienki żółto-niebieski w wiązce wychodzącej z drzwi do kabiny za pomocą sygnałów masay domykanie szyb realizuje się poprzez wydłużenie czasu na zamknij (ok 15s)