Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z odbiorem TV - antena?

25 Sie 2006 13:08 1008 5
  • Poziom 10  
    To mój pierwszy post więc witam wszystkich.
    Mam problem z odbiorem tv, prawdopodobnie wina leży pos stronie anteny, ale zaczne od początku.
    Kupiłem jakiś czas temu antenę, nie pamiętam nazwy, ale to chyba w tej chwili nie istotne, podłaczyłem do niej dwa odbiorniki TV. Standardowo: przewód od anteny - rozgałęziacz na F-ach - jeden przewód z zasilaczem do jednego telewizora, drugi przewód do drugiego telewizora. I wszystko działa idealnie. Następnie kupiłem drugą identyczną antenę i podłączyłem do niej 3 inne odbiorniki TV, na tej samej zasadzie. I tu zaczyna się mój problem. Nie mogę uzyskać na tym zestawie dobrego odbioru. Jak podłącze zasilacz to obraz zaczyna mi się wykrzywiać, że nic nie widać, nie sieje i głos jest idealny. Po wyłączeniu zasialacza da się oglądać, ale sieje, mocniej lub lżej ale zawsze. Sprawdziłem kiloka zasilaczy i to samo. Próbowałem zmieniać pozycję zasilacza (inny odbiornik tv) i to samo. Znalazłem na forum radę żeby zmienić zasilacz na taki regulowany (może zbyt silny sygnał) kupiłem taki zasilacz, efekt wykrzywiania obrazu znikną, ale ibraz sieje prawie tak samo jak bez zasilacza.
    Proszę o jakieś podpowiedzi.
  • Specjalista AGD
    a może jest problem z za mocnym wzmacniaczem za silny wzmacniacz to gorzej niz za słaby na za słabym obraz jest zaśnierzony a na za silnym właśnie obraz wygina bo zakłucone są inpulsy synchronizacji
  • Poziom 32  
    Kupiłeś zasilacz stabilizowany z regulacją czy zwykły niestabilizowany??
  • Poziom 15  
    Jeżeli jest to antena w,której można wymienić wkładkę wzmacniacza to proponuję zamienić wzmacniacze między antenami,Jeżel usterka podąży za wzmacniaczem to coś nie tak z wkładką,jeżel usterka zostanie na tej samej antenie to zasilacz ma złą filtrację,W pwenej antenie którą robiłem dopiero wstawienie elektrolitu 470 mikro w zasilaczu przed stabilizatorem usunęło podobne objawy. Jeszcze jedno czy wtyki do telewizorów mają separację dla składowej stałej .
  • Poziom 10  
    właśnie tak myślałem że za mocny wzmacniacz i idąc za radą z forum kupiłem zasilacz regulowany, ale to nic nie dało. Nie mam pojęcia czy ten zasilacz regulowany którym się posługuję jest stabilizowany, nic nie jest na nim napisanie, to pewnie zwykły.
    "Separacja dla składowej stałej" - A_k możesz wyjaśnić o co chodzi bo nie bardzo wiem. Powiem tak podłączyłem 1 odbiornik za trójnikiem i też było to samo. Niestety nie mam w tej chwili możliwości ominięcia trujnika.
  • Specjalista AGD
    zasilacz regulowany nic nie daje zmniejszenie napiecia wcale nie zmniejsza wzmocnienia jedyny efekt występuje w okolicach gdy wzmacniacz przestaje pracować kupuje sie wzmacniacze z regulacją wzmocnienia a nie regulowane zasilacze
    co do separacji składowej stałej to znaczy że kablem antenowym idzie zasilanie do wzmacniacza antenowego i jak rozdzielasz sygnał między wtyczką zasilania a anteną to rozdzielacz może przekazywać to napięcie do 2 wtyczki antenowej i jak ją włożysz do 2 tv to możesz zrobić zwarcie i wzmacniacz nie ma zasilania ale wystarczy sprawdzić czy po podłączeniu wszystkiego jest napięcie na wzmacniaczu i już wszystko wiemy