Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka BRANDT 440 Bio i spadajacy pasek

25 Sie 2006 14:42 2826 8
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mnie tez spadl pasek. wymienilem na nowy. Co zrobic,zeby wiecej nie spadal? Tu znalazlem sporo na ten temat, tylko,ze w mojej pralce kolo bebna(ani silnika) nie ma zednego rantu, wiec nie mialbym co u siebie prostowac. Poza tym skad wiedziec,ze pasek zalozony jest rowno na beben i silnik, a nie jest "zwichrowany"? Bo i tu i tu moge go przesuwac o rowek.
    Dzieki za ewentualne podpowiedzi.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    według mnie łóżyska musisz wymienic, wtedy koło bedzie chodziło prosto i pasek niebedzie spadywał

Dodano po 1 [godziny] 18 [minuty]:

zapomniałem dodać ze przy wolnych obrotach koło moze niemieć luzów,
  • Poziom 15  
    witam to bankowo łozyska ale sprawdz jeszcze koło pasowe uwielbiaja pekać
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Witam! Czy to jest pralka ładowana od góry i czy ma obudowę bębna z tworzywa sztucznego? Jeśli tak to należy sprawdzić bicie bębna piorącego(oczywiście podczas prania i wirowania).Jeśli to nie są łożyska to najpewniej ma odkształcony bęben i bicie na osiach. najczęściej występującą usterką w tych pralkach są odkształcające się bębny(usterka nie do usunięcia)koszt bębna od 350 do 500zł.Naprawiałem pralki i te należą do najbardziej usterkowych i kosztownych w naprawach. Pozdrawiam!
  • Poziom 10  
    Dzieki za podpowiedz. Tylko,ze w moim bebnie jest tylko jeden nieduzy elment plastikowy (wielkosci ok.5% calego bebna) wiec nie wiem, czy mowisz o tym modelu.
    Pozatym nie wykluczam,ze pasek spadl poprostu ze starosci (byl postrzepiony po bokach) wiec kupilem nowy i zalozylem. Jak sprawdzic, czy dobrze (równo) go zalozylem? Byc moze poza starym paskiem wszystko jest sprawne?
  • Specjalista AGD
    Czy jest to pralka ładowana od góry ?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Tak. jest ladowana od gory. z szyba na klapie.
  • Moderator Elektrotechnika
    Witam
    MAced napisał:

Jak sprawdzic, czy dobrze (równo) go zalozylem? Byc moze poza starym paskiem wszystko jest sprawne?

Najprościej zakręcić kołem pasowym i będziesz widział czy pasek ma tendencje do przesuwania się,możesz też włączyć pralkę i zobaczyć jak zachowuje się na wirowaniu(czy pracuje równo,czy słychać stuki-jeśli tak czy nasilają się ze wzrostem prędkości wirowania itd)
  • Poziom 10  
    dzieki za podpowiedzi. zmienilem pasek i dziala.