Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakłucenia kabla antenowego

30 Cze 2003 11:20 2273 7
  • Poziom 10  
    Podczas podłączenia anteny (kablówka ) widoczne sa poprzeczne pasy przesuwające się z dolu do góry które są widoczne gdy jest ciemno w pomieszczeniu i znikają po wyciągnięciu kabla antenowego tak samo jest gdy nie ma anteny a jest podłączony telewizor przez euro do magnetowidu i po wyciągnieciu euro obraz jest czysty ( antena jest w wideo ) , moze w euro trzeba odczepić jakiś kabel aby sygnał tylko dochodził do telewizora i sie nie cofał a co do anteny to nie wiem co może być przyczyną , moze mam zły kabel antenowy , wtyczki -- oczekuję pomocy moze juz ktoś miał taki sam problem .
    Pozdrawiam wszystkich Irupo
  • flexghzflexghz
  • Poziom 20  
    Ustaw na modulatorze w magnetowidzie inny kanał, taki żeby nie zakłócał się z sygnałem z kablówki
  • flexghzflexghz
  • Poziom 10  
    artjab napisał:
    Ustaw na modulatorze w magnetowidzie inny kanał, taki żeby nie zakłócał się z sygnałem z kablówki

niestety nić nie pomogło
  • Poziom 26  
    To nie ma nic wspolnego z antena ,ani kablem. Usterka jest w TV. Wchodza tetnienia od zasilania i zakloczaja sygnal wizyjny. Naprawa wymaga ustalenia miejsca w ukladzie gdzie zaklocenia wchodza (dobry oscyloskop +dokumentacja serwisowa) i wymiany najczesciej 1-ego elementu. Drugi nie zawsze skuteczny to garsc elektrolitow...i pudło ,bo np. dioda ma uplywnodsc.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Czasami z kablówki przychodzi sygnał niezbyt czysty - warto sprawdzić...
  • Poziom 26  
    czy masz zaluzje niedaleko kabla, bo ja mialem i zaklucalo ze si ogladac nie dalo!!! a do tego kabel stary
  • Poziom 10  
    Dzieki za niusy i zainteresowanie moim tematem , ale juz znalazłem rozwiązanie , mianowicie w kablu antenowym usunołem ekran i i sam miedziany przewód wkreciłem do wtyczki antenowej i wszystko działa kanały są , brak pasów poprzecznych i dzwiek czysty , podejrzewam ze wystąpiło tz. podwójne ekranowanie masy ,bo bez ekranu wszystko działa a telewizor mam nowy i juz myślałem ze jest walniety .
    Pozdrawiam Irupo