Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

antena fabia pomocy

roberto31 25 Aug 2006 20:19 9382 6
Testo
 • #1
  roberto31
  Level 2  
  witam mam prośbe czy ktoś ma schemat jak poprowadzony jes przewód antenowy w skoda fabia rocznik 2000 sierpien 1.4mpi, mam problem nie dawno kupiłem to auto i bardzo słabo odbiera radio które miałem w innym samochodzie i był super odbiór. teraz ledwie co odbiera rmf a mieszkam 40 km od krakowa. kupiłem separator antenowy który zalecano mi bo podobno antena w skodzie ma wzmacniacz zeczywiście teraz mam zetkę a nie mam rmf chyba ze wjadę na górke, po odkręceniu bata od anteny nie ma zadnej róznicy, jak mam sprawdzic czy wzmacniacz działa i jak rozebrac te plastiki z tyłu zeby dostac sie do tej cholernej anteny z góry dziękuje i pozdrawiam
 • Testo
 • Helpful post
  #2
  Jerzy Węglorz
  Level 39  
  Sprawdź omomierzem, czy jest przejście od środkowego styku we wtyku antenowym (tym do radia), a mocowaniem "bata". Jeżeli przejście jest, to sprawdź, czy nie ma zwarcia między stykiem środkowym, a zewnetrznym (lub masą karoserii). Jeżeli zwarcia nie ma, to nie szukaj w instalacji antenowej, tylko wymień bat. Konstrukcja bata to cienki drut (niestety. korodujący) owiniety na rdzeniu z włókien szklanych zlepionych epoksydem, zdarza się, że drut skoroduje i bat przestaje pełnic swoją funkcję. Można bat rozebrać (usunąć wierzchni plastik), usunąć poprzedni drut i nawiąć nowy, miedziany, może być w emalii (oczywiście oprócz miejsca do lutowania - trzeba go przylutować do śruby!), a następnie naciągnąć koszulkę termokurczliwą i w kuchni nad gazem obkurczyć ją na nowym nawinięciu.
  Jeżeli omomierza nie masz, to możesz kupić cyfrowy multimetr na Allegro za 8.- zł, to i tak taniej, niż bat do anteny ...
 • Testo
 • #3
  wit007
  Level 24  
  Antena w Skodzie ma wzmacniacz, ktory jest podlaczony do 12V gdy masz fabryczne radio, gdy zakladasz inne musisz dostarczyc mu zasilanie, np. z remote radia.
 • Helpful post
  #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  roberto31
  Level 2  
  dzięki muszę kupic to urządzenie i sprawdzic. pozdrawiam
 • #6
  Błażej
  VIP Meritorious for electroda.pl
  To teraz piszesz, że musisz kupic separator, a wcześniej już napisłąę, że kupiłeś. Coś kręcisz. To w końcu masz, czy nie masz separatora? Bez niego nie podchodź nawet do podłączania radia, bo sygnał będziesz miał minimalny. Separator łączysz w szereg z przewodem antenowym, a dodatkowy przewód z niego wychodzący łaczysz z wyjściem REMOTE radia. Zwyczajowo w firmmowych radiach jest to niebieski przewód.
  Jeśli pomimo założenia separatora nie będzie poprawy, to możliwa jest awaria wzmacniacza antenowego (czasami rozszczelnia się obudowa i wzmacniacz ulega zalaniu). Wtedy musisz odpiąć podsufitkę. Boki są na zatrzaskach. Musisz je zdecydowanie ale z zachowaniem umiaru zerwać (zdejmij uszczelkę i podważ je ręką). Uważaj żeby nie załamać podsufitki, bo jest dość delikatna.
  A zanim się dobierzesz do anteny, to sprawdź jeszcze stan wtyku antenowego, bo czasem przy przekładaniu radioodbiorników się uszkadzają.
 • #7
  roberto31
  Level 2  
  pisałem o mulimetrze że muszę kupic, a separator zamontowałem.ale juz w pożadku znalazłem usterkę przy kablu wychodzącym z anteny na dachu byla wyjeta wtyczka a teraz juz działa!!!!
  dzieuję wszystkim i pozdrawiam!!!!