Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Bosch GSR 18V-50 ProfessionalBosch GSR 18V-50 Professional
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Santiago 1200 jak mocujecie ?

kdpapcio 20 Mar 2007 18:45 14703 45
    JacekCz
    Poziom 37  
    kdpapcio napisał:
    Witam ponownie
    Jest pomysł by tę antenę (santiago 1200) zamontować na haku holowniczym
    co Wy na to (NIE WIDZIAŁEM JESZCZ TAKIEGO WYNALAZKU)

Autor tego pomysłu powinien tam zamocowac swojego ptaszka i machnąć ręka kierowcy na odjazd.

Zamienie się moją antenę na santiago, moja i tak jest "ZA DOBRA" na montaż na zderzaku (można oberwać mandat za wystawanie!!!, jest na to punkt w KD)

Dodano po 4 [minuty]:

jackantenna napisał:
    Stosowanie długich anten w osobówkach (powyżej 120 cm) jest trochę smieszne i nieuzasadnione... Nie są zachowane proporcje (samochód-antena).

Myślę ze osobówka z długą anteną (zamontowaną bez dziwnych kompromisów, np. na zderzaku) jest po prostu .... sexy.

Na ostatnim moim lata temu maluszku miałem wilsona (wiercony na środku dachu) , była to najpiekniejsza część tego auta.

Teraz narzekam, że na autku 4.7m dł mam zaledwie 120cm anteny.
    Zyjemy (jeszcze) w wolnym kraju i na razie IPN jeszcze nie rozlicza anten (o ludzie, ile ja tą anteną nakablowałem!!!)
  • Bosch GSR 18V-50 ProfessionalBosch GSR 18V-50 Professional
    tmk0
    Poziom 9  
    Witam!

W związku z tym, ze piszecie, że łatwo o garba na podsufitówce po zamocowaniu tej anteny, moze ktoś dość precyzyjnie określić na jaką długość końcówka tej anteny zagląda do wnętrza samochodu mierząc od samego dachu?

Ktoś tutaj wspominał wcześniej o konektorze lutowanym - to jakaś alternatywa dla standardowego zakończenia?

Chodzi mi o to że w mojej asterce mam niewiele miejsca pod podsufitówką, do tego jeszcze jest szyberdach a zależy mi koniecznie na montażu tego właśnie modelu anteny.

I jeszcze pytanko, czy standardowy zestaw gwarantuje zachowanie szczelności dachu? Nie trzeba samodzielnie obrabiać dętki rowerowej na uszczelkę czy coś w ten deseń?

Dzięki za informacje!
    szpara
    Poziom 28  
    tmk0 napisał:
    Ktoś tutaj wspominał wcześniej o konektorze lutowanym - to jakaś alternatywa dla standardowego zakończenia?

tak, u mnie jest taki ale jakiej głębokości to nie wiem, na pewno jest mniejszy niż standardowy
    Cytat:
    czy standardowy zestaw gwarantuje zachowanie szczelności dachu? Nie trzeba samodzielnie obrabiać dętki rowerowej na uszczelkę czy coś w ten deseń?

jak najbardziej wystarcza, przez pewien czas miałem z dętki(chwilowy brak oryginału) i po kilku dniach na słońcu rozpadała się
  • Bosch GSR 18V-50 ProfessionalBosch GSR 18V-50 Professional
    szpara
    Poziom 28  
    Najlepiej byłoby na środku ale jeżeli nie masz takiej możliwości to i z brzega będzie ok. Tylko najlepiej w otworze w dachu.
    galanonim3
    Poziom 2  
    panowie, na początek chciałbym sie przywitać.Jestem szczęśliwym posiadaczem Volvo V70 z 98r.ostatnio zamieniłem swoją antenkę president Iowa(1,02 m wys.)na Super Santiago 1200,oczywiście montowana na "dziurke",poprzednia antenka dawała rade,ale to nie było to wiec co do osiągów SS1200 powiem krótko około 28KM w lini prostej przy w miarę dobrych warunkach i w terenie nie zabudowany,ale chciałbym podkreślić że komunikacje nawiązywałem z mobilem który był wyposażony w taką samą antenkę tyle że na gabarycie,4 na skali w moim radyjku Johnson2,owszem radyjko nie najwyższych lotów,ale przyjemnie pracuje,kolega miał Herberta(nowego)i wreście do czego pije:
    antena jedna z najlebszych dostepnych na polskim rynku za przyzwoite pieniążki,wyjądkowo solidna(pod warunkiem że prawidłowo zamontowana)przy prędkosci około 140KM/h trafiłem gołębia(po trafieniu zrobiły sie z niego 2 gołębie:->)a antena wciąż prościutka,chaczę często o gałęzie i nie mam żadnych problemów,co do montażu to musiałem (ze względów estetycznych)zamontować ją na tyle mojego kombiaka jakieś 40cm od końca auta,SWR.hmmm...nie drgnoł ani na 1,ani na 40,a wiec jeśli ktokolwiek montuje taką antene na zwykłym mobilu to jedynym słusznym rozwiązaniem które pozwoli wykożystać jej paramatry to tylko "dziureczka w dachu, jesli montujecie ją na haku na zderzaku to proszę nie róbcie tego tej antenie tylko oszczedzcie troszkę kasy i kupcie mniejszą antene na magnesie i na daszek ją postawcie,co do odległości końcówki kntowej PL(oryginalna)jest ona zależna od tego jakiej grubości podkładkę usztywniającą się zastosuje,u mnie jest to około 3 cm moze troszkę więcej,ale w wiekszości samochodów jest tam wystarczająco miejsca,a na sam koniec chciał bym polecić tą antenkę każdemu miłośnikowi CB,pozdrawiam,dobrego odbioru życzę

Zgodnie z punktem 15 regulaminu, proszę poprawić post.
    Użyj przycisku Santiago 1200 jak mocujecie ? przed wysłaniem postu.
    /c2h5oh/
    Panwafel
    Poziom 2  
    moi drodzy
    i ja jestem szczęśliwym posiadaczem Sirtela Santiago 1200 - kupiłem ja po tym jak ktoś podzielił sie ze mną moim Midlandem Excellence 175M na podstawie magnetycznej, on zabrał antenę i magnez, mnie został kawałek kabla:cry:. dość na tym że na początku miałem swojego Sirtela założonego na krawędzi bagażnika na byle jakim uchwycie (na 4 ampule)
    oczywiście antenka nie pokazała na co ja stać, choć i tak spisywała się świetnie, oczywiście do czasu kiedy uchwyt szlak trafił i postanowiłem zrobić swojemu volvo 850 kuku i przewiercić dach (montaż na główce od kompletu). antena śmigała aż miło
    - do czasu.
    okazało się że przestał kontaktować "gorący" w główce pod dachem, sprawę załatwiłem lutownicą (przelutowałem wtyk) i od tamtej pory miałem pół roku spokoju, ale ta cholera znowu nie styka!
    tyle że teraz, to nie jest tak że ona nie działa cały czas, czasem działa do czasu kiedy nie postawie nośnej...
    wniosek - najpewniej dostaje się tam wilgoć - tylko jak temu zaradzić?
    zawsze na noc zdejmuję antenę i chowam bo nie chcę znowu wydawać kasy na mowa a kapturek który zakładam na główkę najwidoczniej nie wystarcza.

pozz

Alan 28/ Alan F16 / Sirtel Santiago 1200
    szpara
    Poziom 28  
    Cytat:
    okazało się że przestał kontaktować "gorący" w główce pod dachem

Miałem to samo. Blaszki (w główce) dość mocno dolegają do 'gorącego' od cewki i przy częstym odkręcaniu będą także się obracać zrywając jednocześnie połączenie.
    Panwafel
    Poziom 2  
    No tak, tylko ze ja miałem na myśli brak styku juz pod dachem - w kabinie, a główka jest przecież kątowa więc odkręcanie anteny nie powinno mieć wpływu na dolna część główki która znajduje się w kabinie w dodatku pod kątem 90°.

Chyba że chodzi Tobie o to, że wewnątrz główki brak połączenia pomiędzy "obejmą" gorącego w gnieździe do którego dokręca się kabel a obejmą od bolca anteny?
    - no wolałbym nie, ponieważ to sie skończy wymianą główki
    - a tego bym nie chciał.
    Poprzednim razem załatwiło sprawę położenie lutu o większej objętości na bolcu wtyczki...
    szpara
    Poziom 28  
    Panwafel napisał:

Chyba że chodzi Tobie o to, że wewnątrz główki brak połączenia pomiędzy "obejmą" gorącego w gnieździe do którego dokręca się kabel a obejmą od bolca anteny?
    - no wolałbym nie, ponieważ to sie skończy wymianą główki
    - a tego bym nie chciał.

Tak o to mi chodzi i u mnie zaszła potrzeba wymiany główki.
    Panwafel
    Poziom 2  
    No to juz się cieszę na robotę przy dachu:(
    a możecie mi "pokazać" jak wygląda ten konektor z przewodem lutowanym, bo może to byłoby lepsze rozwiązanie?
    dzięki za info Szpara
    pozz
    trepu
    Poziom 12  
    Witam.
    Odgrzebię temat żeby nie zakładać drugiego. Zamontowałem w swoim samochodzie VW Vento antenę Sirtel Santiago 1200 w dachu. Ze względu na szyberdach nie mogłem zamontować jej na środku, tak więc umieściłem ją ok 30 cm od tyłu dachu. Po podłączeniu i próbie zestrojenia anteny SWR wynosił odpowiednio 1-1,5 40-1,5 20-1,3. Radio Super Cheetah, Moc jaką wskazuje miernik wynosi 2W :cry: . Biorąc pod uwag ę że powinna być 6 razy większa, coś jest nie tak. Zmieniłem antenkę na ML-145 magnes i wszystko jest wporządku. SWR i Moc OK. Także wykluczam radio.
    Pomiary rezystancji jakie dokonałem:
    Ekran do masy pojazdu - 1 Ohm
    -------II-------- akumulatora - 7 Ohm
    -------II-------- gniazda zapalniczki 14 Ohm
    Rezystancja przewodu gorącego do promiennika 0,2 Ohm
    Rezystancja pomiędzy wtykiem przewodu gorącego a oplotem:
    - przy odkręconej antenie brak zwarcia
    - przy wkręconej 0,5 Ohm.

Radio z tą anteną w porównaniu do ML-145 pracuje tragicznie. Kiepski odsłuch i słabe nadawanie. Z bazą miałem problem z nawiązaniem łączności z odległości <8 km w linii prostej. Natomiast z ML-145 dogadywałem się na granicy szumów z 24 km. Miał ktoś może problem tego typu? Za wszelkie podpowiedzi dziękuję i sorka za długość postu ale chciałem w miarę konkretnie to opisać.
    73!
    007Daniel
    Poziom 14  
    witam
    żeby nie zaśmiecac forum odkopałem temat dot S1200.
    Posiadałem taką antenkę lat temu 10. Przez długi czas była przykręcona na stałe do klapy bagażnika i działała znakomicie. Przy okazji zmiany wozu dopasowałem do niej magnes. Jakość odbioru i nadawania pozostawała bez zmian przez kolejne lata.
    Minęło trochę czasu i znowu postanowiłem wrócić do CB. Zakupiłem nóweczkę S1200, odkopałem Alana 87 zakupiłem sprawdzony przed laty magnes no i ... kicha. Antenka mimo zestrojenia jest totalnie głucha. Na zwykłym baciku (1,5dB zysku) słyszę więcej i lepiej niż na S1200... (dodam że radio oraz okablowanie gruntownie kilkukrotnie sprawdzone)
    Jak się przed Świętami okazało nie jestem odosobniony w bojach z Santiago. Podobne objawy wystąpiły u innego posiadacza ww. anteny. Nie pomagały również wymiany okablowania końcówek itp. Antena stroiła się bardzo dobrze ale zestaw pozostawał głuchy na odbiorze. Właściciel sprawdzał antenę w serwisie gdzie powiedziano, że nic jej nie dolega.

Wiem że S1200 nie jest stworzone do podstawy magnetycznej ale skoro 10 lat temu chodziło to w czym obecnie może tkwić problem?
    szpara
    Poziom 28  
    Czy aby na pewno zakupiona przez Ciebie antena jest produkcji Sirtel'a?
    K75
    Poziom 12  
    Jest problem z odbiorem jak piszesz , nie napisałeś jak wygląda sprawa nadawania czy i tu jest problem?
    Co znaczy głucha , nic nie odbierasz , słabo odbierasz?
    Sprecyzuj to troszkę .
    Napisałeś dobrze się stroi , napisz jak rozkłada się SWR na podstawowej 40.

Miałem przypadek z podobnymi objawami , dotyczyło to co prawda innej anteny, winowajca było gniazdo UC1 w magnesie po prostu było bardzo słabe połączenie na bolcu , że tak to określę .Spróbuj na innym magnesie.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    SP5IT
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Niektóre, nowe S1200 tak się zachowują. SWR ok, antena prawie nic nie słyszy. Trzeba wymienić na inną. Michał