Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Wina procesora czy p造ty g這wnej? B豉gam konczy mi sie GW

darkone 30 Sie 2006 10:53 5953 70
  • #61 30 Sie 2006 10:53
    radziejsz
    Poziom 16  

nie mog貫s tak zrobic odrazu ? poto masz gwarancje chyba? a pamiec jak dokupi貫s m闚isz to mozesz jedna wyjac , taktowanie pamieci podnosi wraz z taktowaniem procesora , i g闚no sie znasz na kompach w豉sni jestes laikiem .. po przeczytaniu Twoich postow zastanawia mnie to ze ludzie ejszcze chca Ci pomagac jak Ty wszytsko wiesz lepiej cz這wieku ogarnij sie troche , skad Ty sie ch赧opie urodzi貫s ??:/

• #62 30 Sie 2006 18:41
    darkone
    Poziom 23  

hahaha... nie rozmieszaj mnie specu od siedmiu bolesci oddaj帷y kompa bo mu sie winamp zawiesza... wez przestan bo zanizasz tylko poziom tego forum, taktowanie pamieci podnosi sie wraz z taktowaniem procesora? hahahahah dobre... chlopie takich ludzi jak ty powinni banowac bo tylko glupoty pleciesz, to znaczy ze kupie sobie pamieci 400 to jak podkrece procka to one automatycznie tez sie podkr璚a... no wez smiechu warte... idz z tego postu i juz nie pisz wi璚ej...

Moderowany przez TONI_2003:

Udzielam ostrze瞠nia # 1 za takie zachowanie !

• #63 30 Sie 2006 18:48
    radziejsz
    Poziom 16  

ales Ty przepa nie wiesz ze pamieci prz athlonach chodza na takiej szynie co procek ?? np procek ma 133 to pamiec ma 133mhz-266 ddr , i po podnoszeniu co jeden np proca podnosi Ci sie pamiec zjebie lamo Ty , oczywiscie sa wyjatki , ale sam se sprawdz balasie ;P lol jaki z Ciebie gosc i nie pisze sie oddaj帷y komputera tylko komputer troszke szko造 dziecko widac ze z Ciebie nie przecietny g陰b i wszytsko wiesz najlepiej niby ehh szkoda s堯w

Moderowany przez TONI_2003:

Udzielam ostrze瞠nia # 1 za takie zachowanie !

• #64 30 Sie 2006 18:53
    marcin1700
    Poziom 17  

darkone napisa:
    taktowanie pamieci podnosi sie wraz z taktowaniem procesora? hahahahah dobre... chlopie takich ludzi jak ty powinni banowac bo tylko glupoty pleciesz, to znaczy ze kupie sobie pamieci 400 to jak podkrece procka to one automatycznie tez sie podkr璚a... no wez smiechu warte... idz z tego postu i juz nie pisz wi璚ej...

Zwiekszajac FSB (taktowanie szyny) przyspieszamy prace CPU i jednoczesnie pamieci RAM...
    Pozdrawiam

• #65 30 Sie 2006 19:35
    marun
    Poziom 17  

Panowie wyluzujcie, to forum nie jest po to aby obrzuca si wyzwiskami lecz aby wsp鏊nymi si豉mi pom鏂 komu rozwi您a problem. Po pierwsze procesor, ram, mostek p馧nocny, zintegrowane karty muzyczne i sieciowe, porty Agp i Pci s na jednej magistrali a cz瘰totliwo軼i uzyskuje si przez dzielniki, procesor mo瞠 z ramem wsp馧pracowa w trybie synchronicznym (np. procesor 333 Mhz i rem 333 Mhz) lub asynchronicznym ( procesor 333 Mhz i ram 400 Mhz i na odwr鏒 ), najlepszym rozwi您aniem skoro nie mo瞠sz sprawdzi u kogo jest aby serwis przy tobie sprawdzi procesor na innej p造cie b璠ziesz wtedy mia pewno嗆 czy jest dobry, je郵i tak to bym szuka przyczyny w uszkodzeniu p造ty, mo磧iwe 瞠 zasilacz poczyni jakie szkody i powsta這 uszkodzenie na magistrali Pci.

• #66 30 Sie 2006 19:35
    bochenski_janusz
    Poziom 13  

Najprostsza rada:
    Przetestowa system z innym systemem operacyjnym. Np. Knoppixsem live . Jst tam programik do obciazania systemu . Chyba AMOR lub PARZENIE HERBATY. Po ca貫j tej dyskusji nie na temat widz, 瞠 komputer mo瞠 by OK, tylko Windows co miesza . Na wypadek potrzeby mog podes豉 p造tk z takim systemem lub poda linki.
    Powodzenia.

• #67 30 Sie 2006 21:51
    TONI_2003
    Moderator

... jeszcze jedno takie odezwanie sie koleg闚: darkone lub radziejsz i temat zamkn, a obu dam urlop od forum na miesi帷. :idea:
    Jak to wygl康a by tak na siebie naskakiwa na forum !
    Od tego 瞠by wymienia sobie pogl康y macie PW !

• #68 30 Sie 2006 21:59
    radziejsz
    Poziom 16  

sorry ale nie moglem sie powstrzymac , my mu pr鏏ujemy pomoc w tym ja a on mnie zaczyna od niewidomo czego choc si g..zna nie dam sie publicznie obrazac po przeczytaniu tego niech mderator wywali posta zeby nie zasmiecac

• #69 30 Sie 2006 22:25
    MrCYr4x
    Poziom 13  

OC porady :
    dobry coller + radiator MIEDZIANY !
    P造ta g堯wna kt鏎a wspiera OC tzn. masz od blokowane mno積iki szyny FSB
    pami璚 DDR 400 lub Duelowa !
    dobry zasialcza 瞠by uci庵no to co zrobisz.
    i kupe czasu !

czas zacz望 zabawe !
    szukasz biosa ( przy resecie przyciskasz "Delete" )

daje ci do Socket A poradnik pod AMD Athlona na rdzeniu Barthon jest wszytko 陰dfnie wyt逝maczone zrobi貫m jak pisz i mi chpdzi teras z 2500 Xp jako 3000 Xp :D stabilnie i tylko zmieni貫m zmno積ik !

http://www.tomshardware.pl/cpu/20030210/barton-04.html

• #70 30 Sie 2006 22:53
    darkone
    Poziom 23  

"procesor mo瞠 z ramem wsp馧pracowa w trybie synchronicznym (np. procesor 333 Mhz i rem 333 Mhz) lub asynchronicznym ( procesor 333 Mhz i ram 400 Mhz i na odwr鏒 )"

radziejsz :arrow: to ty sie mistrzu G znasz. i nie chce zebys wiecej wypowiadal sie w tym poscie bo to co piszesz nie jest pomoc a jedynie owijaniem w bawelne nie wspomn帷 juz o tym ze pierwszy wyzwales mnie od laika... jestes slepy czy co? sprawdzalem 2 moje kosci ram i kosc kolegi 256 Elixira... wszystkie 400mhz i przy kazdej byl taki sam wynik... opanuj sie zaraz zaczniesz insynuowac ze to moze byc wina obudowy, zle dokreconego twardego dysku do obudowy, zaklucen pola magnetycznego w miejscu gdzie trzymam komputer albo stacji dyskietek ktorej nie posiadam i tym podobnych zjawisk juz paranormalnych, moje testy potwierdzily ze to nie jest wina ramu! ILE razy jeszcze bede to powtarzal??????, nie wazne jakie taktowanie ustawie i zmienie ram zawsze jest tak samo jak opisalem, to nie jest mozliwe zeby 3 kosci naraz byly uszkodzone nie wspomn帷 juz o tym ze jedna chodzila mojemu koledze bez problemu - ten elixir

"my mu pr鏏ujemy pomoc w tym ja a on mnie zaczyna od niewidomo czego choc si g..zna nie dam sie publicznie obrazac"
    czy瘺y zbyt wybuja貫 ego? MY probojemy pomoc? mog貫s powiedziec tak: "My z wy陰czeniem mnie probojemy..." bo ty NIC nie wniosles do dyskusji jedynie zam皻 i k這tnie

bochenski_janusz: tak samo robisz, obwiniacie wszystko poza procesorem, windows byl instalowany CZYSTY, ze sterownikiami i 2 ma programami: prime95 i CPU Cool bo mnie utrata danych zmusila do ponownego zainstalowania systemu, aha SuSe tez nie daje rady, przypomnialem sobie ze instalowalem go na "2000" kiedys i tez sie zacinal po parunastu minutach chodzenia kompa...
    W pi徠ek bede znal opinie experta - smiech na sali - ale przynajmniej bede wiedzial czy to samo stwierdzil co ja. Tu wypisze liste tych rzeczy o ktorych bym juz nie chcial uslyszec w tym w徠ku:
    Nagrywarka DVD
    Pami耩
    dysk twardy
    obudowa
    zasilacz
    karta graficzna
    wirus
    system
    stacja dyskietek ktorej nie posiadam
    zaklucenia pola magnetycznego
    i inne paranormalne zjawiska

jedyne co stawiam jako winne to
    plyta glowna 10%
    procesor 90%
    nie po to poswiecilem sie i starcilem wszystkie dane zeby ktos zas poruszal kwestie pami璚i, ponadto prime95 wstaza po takim incydencie jakoby procesor zle liczy, nie wiem czy dobrze to zinterpretowalem ale przy puszczeniu testu ktory obci您a 100% procka to wypisal ze wynik procesora rozni sie od wyniku jaki mial byc no i oczywiscie w tym momencie nast徙i這 zawieszenie systemu

a co do pami璚i to juz raz mia貫m ko軼 blitza wymienian na now bo powodowa陰 b喚dy na memtescie i w grach - wylaczalaj帷 je. Nie wplywalo to na prace systemu takze wykluczam pami璚 poraz kolejny bo tym razem system sie zawiesza a nie tylko sama gra.:arrow:

• #71 30 Sie 2006 23:20
    jankolo
    VIP Zas逝穎ny dla elektroda

Koledzy radziejsz i darkone wyra幡ie potraktowali ostrze瞠nie udzielone przez koleg TONI_2003 jako nieistotne. Nie mieli koledzy racji: ostrze瞠nie by這 istotne i jak najbardziej powa積e. Obaj koledzy otrzymuj - zgodnie z obietnic - miesi帷 czasu blokady pisania na Forum a temat zamykam.