Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyłączenie monitora - zbyt duża częstotliwość odświeżania

ukas 25 Sie 2006 23:47 3967 4
  • #1 25 Sie 2006 23:47
    ukas
    Poziom 12  

Witam!

Mój problem jest następujący. Posiadam monitor LCD który zgodnie z zaleceniami producenta (firma SAMSUNG) najlepiej wyświetla obraz w rozdzielczości 1024x768 i przy 60Hz odświeżania. Problem pojawia się gdy chcę włączyć grę która pozwala na wybór jedynie rozdzielczości albo w 800x600 albo 1024x768 a nie daje możliwości wyboru częstotliwości odświeżania ekranu. I gdy włączam grę monitor wyświetla piękną ramkę z informacją o optymalnych parametrach rozdzielczości i częstotliwości odświeżania i grę tylko słychać ale niestety nic nie widać. Prawdopodobnie to właśnie zbyt wysoka częstotliwość powoduje wyłączenie monitora. Co gorsza po wyłączeniu gry monitor pozostaje ciemny tak jak by ustawienia zostały zmienione przez grę. Dopiero ponowne włączenie komputera przywraca obraz systemu.

System operacyjny to Windows XP Home a gra to The Sims I.

Dokładnie moje pytanie brzmi: Czy da się zablokować tak ustawienia częstotliwości odświeżania monitora aby nie była możliwa jej zmiana np. przez grę czy inną aplikacje?

Pozdrawiam
    Łukasz

0 4
  • #3 26 Sie 2006 00:01
    Agentlos
    Poziom 25  

A jaką kartę graficzną posiadasz?

Ja mam kartę Radeon 9200 i w ustawienia->zaawansowane mam zakładkę ekrany. Wybieram monitor i przy parametrach monitora mam pole wybory "wymuszona częstotliwość odświeżania". Jeśli masz coś takiego to możesz sprawdzić czy to zadziała - ja tego nigdy nie testowałem.

0
  • #4 26 Sie 2006 00:15
    mroova81
    Poziom 16  

...albo jeszcze jeden bardzo sławny i ceniony program "power strip". Wszystko dla monitora i k.graficznej. Odświeżanie regulujesz co 0.1Hz:D

0
  • #5 26 Sie 2006 00:28
    HONDAS
    Użytkownik obserwowany

Nie wiem, czy gdzie indziej nie należy szukać problemu, no jeszcze nie wiem. U mnie działa bez problemu na GeForce Mx 440 procek 1.7 GHz. Płyty nie pamiętam, ale ma już 8 lat.

0