Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

stara instalacja elektryczna - PILNE !!!

brief99 26 Sie 2006 02:30 2126 6
  • #1 26 Sie 2006 02:30
    brief99
    Poziom 22  

witam... w domu jednorodzinnym jest stara instalacja elektryczna 3-fazowa, jednak wszystkie pomieszczenia sa podlaczone tylko pod jeden bezpiecznik... mam zatem pytanie? musze wymienic ta stara instalacje na nowa, czy trzeba robic jakies projekty dla zakladu energetycznego?? czy trzeba cos potem zglaszac do odbioru?? jak to wyglada w praktyce?? posiadam uprawnienia SEP do 1 kV czy z takimi uprawnieniami moge cokolwiek robic z ta instalacja ??

0 6
  • #2 26 Sie 2006 08:37
    tomaha1
    Poziom 19  

Ja miałem ostatnio wymienianą instalację. Przyszedł tylko elektryk (prywatny) i wszystko podłączył, bez żadnego odbioru itp. Póki nie chcesz grzebać w liczniku itp. to chyba możesz sam zrobić. Pozdrawiam.

0
  • #3 26 Sie 2006 22:09
    tqmeh
    Poziom 18  

Witaj

nie wymieniaj instalacji tylko przewody a to zasadnicza róznica zeby mieć spokój z ZE
    gość z ZE bedzie Ci potrzebny do podłonczenia zasilania do Twojej RG mozna z nimi pogadać jak sie zgodzą to sami sie podłonczycie a oni sprawdza i zabloboją

jesli sam umiesz ok jesli nie popytaj nie zawsze drogo = dobrze

Pozdrawiam

0
  • #4 26 Sie 2006 22:34
    brief99
    Poziom 22  

kable z licznika wychodza do tzw. pseudo rozdzielki i z tamtad trzeba juz dalej ciagnac, czyli ingerencja ZE jest niepotrzebna...

0
  • #5 26 Sie 2006 22:39
    tqmeh
    Poziom 18  

prawie

masz uprawnienia wiec wiesz co i jak, swoją RG wykonaj na gotowo i do tego momentu plomb nie ruszaj
    teraz zostało tylko przepiecie (nowym przewodem) z licznika do RG a tu albo jak pisalem zaputać sie czy mozna albo niech sami zrobią zeby nie było pozniej tematu z zerwanymi plombami

Pozdr

0
  • #6 26 Sie 2006 22:44
    blumberg
    Poziom 10  

no wlasnie to juz pozniejsza bajka, tylko zastanawia mnie fakt ze oczywiscie przepiecie mozna pomiedzy RG a licznikiem, a co z przewodami od licznika do linii napowietrznej ??hehe

0
  • #7 26 Sie 2006 23:01
    tqmeh
    Poziom 18  

NIC

kładzie sie nowe nie konecznie obok starych (roznie bywa) i panowie z ZE przepinaja je w godzinke

warto pomyśleć czy nie wyprowadzić licznika i ZG na zewnatrz
    pozdr

0
  Szukaj w 5mln produktów