Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony kvx 2961k długo się uruchamia

26 Sie 2006 08:40 1681 6
 • Poziom 13  
  telewizor sony chassis scc-f72e kiedy jest zimny po włączeniu długo się uruchamia załącza się na chwilę i wyłącza i tak przez jakiś czas aż się rozgrzeje. Z tego co mi kolega mówił wyłącza się obraz i dźwięk równocześnie. Czy może to być problem z zasilaczem i kondenatorami. (nie wiem czy to ważne ale obraz od jakiegoś czasu jest o ok.1cm zwężony w pionie) Proszę o pomoc.
 • Poziom 14  
  Prawdopodobnie jest problem z kondensatorami-strona pierwotna i wtórna zasilacza.W "Soniakach" jest jeszcze taka przypadłość,że czym bardziej wypalony kineskop tym jest dłuższy czas pojawienia się obrazu.
 • Poziom 15  
  Napewno będzie to wina słabej emisji kineskopu- potrzeba jest reaktywacja.Pozdrawiam.
 • Specjalista AGD
  wota napisał:
  telewizor sony chassis scc-f72e

  To jest chassis AE2. Radzę uruchomić wyszukiwarkę forum - wpisać: AE2

  wota napisał:
  kiedy jest zimny po włączeniu długo się uruchamia załącza się na chwilę i wyłącza i tak przez jakiś czas aż się rozgrzeje. Z tego co mi kolega mówił wyłącza się obraz i dźwięk równocześnie. Czy może to być problem z zasilaczem i kondenatorami. (nie wiem czy to ważne ale obraz od jakiegoś czasu jest o ok.1cm zwężony w pionie) Proszę o pomoc.

  tester13 napisał:
  Napewno będzie to wina słabej emisji kineskopu- potrzeba jest reaktywacja.Pozdrawiam.

  O! tak, tak ! na pewno! :D
 • Poziom 13  
  W najbliższych dniach sprawdzę zasilacz i wtedy się odezwę.
 • Poziom 23  
  Prawdopodobnie są zimne luty na układzie odchylania pionowego, przelutuj i odpisz.Pozdrowienia.
 • Poziom 13  
  Wczoraj w końcu sprawdziłem telewizor.
  Niestety przelutowanie nic nie pomogło z tego powodu, że kolega błędnie podał mi objawy niesprawności. Objawy uszkodzenia są inne a więc:
  -telewizor uruchamia się od razu ale, zaraz po włączeniu jest czarny ekran zwęrzony w pionie o jakieś 3 cm i brak jest głosu (w poziomie jest wszystko w porządku), w miarę upływu czasu czyli po killku minutach zaczyna pojawiać się obraz i głos, na początku na chwilę za chwilę zanika i znów się pojawia za każdym razem jest coraz dłużej aż w końcu po jakimś czasie zaczyna działać normalnie. Jeżeli chodzi o zwężenie pionowe to jet cały czas i nic się nie zmienia. Od pionu sprawdziłem napięcie zasilania układu IC1501 ma wartość 15 V, wymieniłem kondensator na zasilaniu - C1503 nic się nie zmieniło. Co do urachamiania obrazu to wygląda to jakby był przełączony na tryb AV. Proszę o jakąś wskazówkę co do tego problemu. pozdrawiam i czekam na pomoc.