Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Smart-Clip vs Smart-Unlocker

lc 26 Aug 2006 09:39 1121 6
 • #1
  lc
  Level 22  
  Witam
  Zakupiłem sobie Unlockera do drugiego punktu serwisowego. Mam już Clipa i tu jest bez problemu, ale Unlocker po uruchomieniu aplikacji Update'owej robi mi update firmware tylko do wersji 2.17, choć aktualnie dostępna, z tego co się orientuję to 2.26. Po ponownym podłączeniu do update'u informuje, że aktualizacja nie jest konieczna i pozostaje przy wersji 2.17. Problem jest ponieważ nie chce mi to współpracowac ze SmartMoto w wersji 1.23, co zrozumiałe. Tylko dlaczego tak się dzieje, że nie chce mi zaktualizowac firmware w Unlockerze do wersji aktualnej ?
  Ma ktos jakies zdanie na ten temat ? Chętnie wysłucham.

  Pozdrawiam.
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #2
  ZAJCEWW
  Level 15  
  Bo to jest SMart Unlocker a nie smart clip. JEdynie smart clip pracuje ze smart moto.
 • #3
  lc
  Level 22  
  Na stronie supportu Smarta wyczytałem, że SmartMoto współpracuje z Unlockerem w zakresie usuwania simlocka w nowych modelach jak np. V3() czy U6. Robi się to poprzez zakłądkę Unlock w SmartMoto i wybiera Unlock via TestPoint. Czyli, że musi współpracować ze SmartMoto, bo nie ma innej procedury usunięcia simlocka z tych modeli, jak tylko po Test Point.
 • #4
  djjack
  Level 27  
  wszystko ok ale v3 robisz z przycisku tak wiec aby program działał to musisz miec smart clipa a nie unlockera
 • #5
  tonk
  GSM specialist
  no a ja zadam inne pytani jak rozpoznac czy to jest smart clip czy smart unlocker czy smart clip clon majac w reku tylko niebieskie pudeleczko ??
 • #6
  lc
  Level 22  
  U6 też robię z przycisku. Chodzi o to, że SmartMoto w wersji 1.07 odczytuje mi Unlockera poprawnie i łączy się z telefonem. Umożliwia nawet odczyt flasha. Niestety w wersji 1.23 mam komunikat, że musze update'ować clipa do aktualnej wersji i nie mogę połączyć się z telefonem.
 • #7
  Multi_COM
  GSM specialist
  odczyt flasha jest do supportu nowych wersji - czyli bardziej to w kierunku aktualizajic o nowe wersje, jednka tak jak mowia tutuaj osoby aby robic nowe via TP trzeba miec pelnego Smarta bo aktualna wersja dla unlcoka to v2.17 a dla Clipa v2.26