Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

technics sl-pg580a no disk

ciastek2-65 26 Aug 2006 18:22 2519 5
    ciastek2-65
    Level 2  
    Mam cd technica sl-pg580a i problem ostatnio po włączeniu i po włożeniu płyty na wyświetlaczu pokazuje się jedynie napis NO DISK . Cz w warunkach domowych mogę coś zrobić sam czy mogę spisać go na straty bo naprawa w serwisie napewno przekroczy jego wartość.
    mar_tronik
    Level 16  
    Oczywiście jeśli czyszczenie nie pomoże, to wymiana CDM 12.1. Koszt tego laserka nie powinien być wyższy niż 70zł. Oczywiście w serwisie zapłacisz dużo więcej. Ale jestem zdania, że ten odtwaraacz jest wart tej kwoty, bo fajnie chodzi.
    endriu.kom
    Level 24  
    Wymienić zawsze zdążysz.Takie objawy występują
    często gdy laser otrzyma duży wstrząs np.po upadku i wtedy się może lekko przestawić laser.Jeśli się orientujesz w elektronice to spróbuj wyregulować laser śróbkami które znajdują się przy samym laserze.Zostaje jeszcze regulacja czułości potencjometrami na płytce od lasera.Jeśli ta terapia zawiedzie to dopiero możesz wymienić.Ale najpierw jak kolega tomaha1 napisał,wyczyść!.
    ciastek2-65
    Level 2  
    Dzięki. wstrząsu nie było czyszczenia także .Najpierw wyczyszczę a potem zobaczymy.Myślałem że to coś z zasilaniem. Sprzet mało używam bo non stop dvd chodzi.Dam znać jakie rezultaty
    mierca
    Level 2  
    Cześć, również mam cd technic SL-PG580A i podobny problem polegający na tym, że po włożeniu płyty na wyświetlaczu pojawia się napis "no disc". Dodam, że oprócz wyświetlanego komunikatu "no disc" w głośnikach po włączeniu zasilania (nie ma płyty w CD) pojawia się buczenie niskiego tonu, co więcej włożona do CD płyta nie kręci się. Sprawdziłem również wartości sygnałow na IC 702: brakuje napięcia na PLLF (powinno być 1,3V lub 2,5V) oraz na KICK jest 1,8V (powinno być 2,5V). Czy czyszczenie załatwi sprawę?