Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Thomson 25MN79HL - brak wizji

26 Sie 2006 19:15 1452 5
 • Poziom 10  
  W odbiorniku brak wyświetlanie wizji. Po wymianie rezystorów 82K na PK wizja się pojawiła z małym kontrastem i luminacją.Brak reakcji na regulacje z meni reguluje tylko chrominancja.Pruba wymiany STV 2118B kończy się unierochomieniem TV.Nabyłem 2 szt STV i na każdej jest to samo.Sprzedawca twierdzi że potrzebne jest zaprogramowanie pamięci.TLX jest prawidłowy.W związku ztym mam pytanie gdzie tkwi błąd.Prosze o podpowiedz.Pozdrawiam.
 • Poziom 23  
  Proszę podać typ chassis.
 • Poziom 10  
  Jest to TX92LF/229
 • Poziom 10  
  Wymiana sprawnego STV nie dało rezultatu.Nabyte z hurtowni układy okazały się nie sprawne.Nie startował gen lini.Nie moge uzyskać prądu kineskopu a zatem co idzie brak jest regulacji kontrastu.prosze o podpowiedz.
 • Pomocny post
  Poziom 23  
  To trudny odbiornik do naprawy : info o poziomie kontrastu przesyla szyna IC2 ale po wyłączeniu chrominacji można poziomy lumy obejrzec
  oscyloskopem na wyjściach pin.27,28,29,.Jeżeli poziomy ich sygnałów da sie regulowac z pilota to uszkodzenia szukaj we wzmacniaczach wizyjnych,jeżeli nie szukaj w aplikacji stv. Umiejętność analizy pomiarów oscyloskopowych jest tu niezbędna - schemat też.Sprawdż na płytce PK poziomy napięć zasilających ;G2,+200V,+13V,sygnały RGB na poziomie 0,2V o amplitudzie zależnej od kontrastu.
  Zyczę sukcesu.