Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Format i instalowanie wina w laptopie

26 Aug 2006 20:59 1521 6
  • Level 17  
    Mam do formatu i instalacji wina jakiegos latopka z francji.
    Zastanawiam sie czy nie bedzie zadnych nieprzewidzianych niespodzianek podczas pracy. Bo do tej pory zajmowalem sie tylko PC.

Nagradzam za konkretne odpowiedzi.
    Pozdrawiam
  • Helpful post
    Level 20  
    Jeśli CD-ROM jest w dobrej formie i przeczyta Twoją płytkę z Windows'em to nie powinno być problemu. Spróbuj najpierw jej zawartość skopiować na dysk, wtedy będziesz miał pewność.

Aby zaoszczędzić sobie niespodzianek, przed instalowaniem sprawdź pamięć Memtestem, ponieważ czasem przy zwykłym korzystaniu, nie wykorzystuje niektórych adresów, sprawdź też dysk Scandisk'iem albo podobnym narzędziem. Jeśli wszystko przejdzie bez problemów - Instaluj.

Pozdrawiam.
  • Level 17  
    A co ze sterownikami???
    Jak nie mam zadnych plytek.
    Co mi trzeba grafa, plyta glowna cos jeszcze?
  • Level 20  
    Zależy jaki to jest laptop, jeśli jakiś starszy - a instalowany jest XP to większość a może i wszystko wykryje i zainstaluje sam.
    Oczywiście po zainstalowaniu XP się uruchomi i sam będzie "wołał" co mu jeszcze będzie potrzebne.

Dodatkowo jeszcze dźwiękówka, sieciówka, ewentualnie modem. Może warto zobaczyć jaki to jest dokładnie model i ściągnąć cały pack sterowników.

Jeśli chodzi o skanowanie dysku, to poleciłbym opcje "gruntowne" - może potrwać trochę dłużej ale wyeliminuje późniejsze niespodzianki.
  • Level 21  
    Zeby wiedzieć, czy kolega będzie potrzebował pliki strerowników, musimy znać konfigurację tego laptopa. Czy mógłby nam kolega podać te parametry?
  • Level 17  
    Jasne:)
    Mobile AMD Turion 64ML-28, 1600
    Ati radeon Xpress 200M
    realtek ALC800 (D) ULI/ALI M5461 hight def.
    Płyta gł - NEC Computers International Dragon A

Tylko jaja beda bo partycja na NTFS a flopki nie ma :/
  • Level 24  
    A po co Ci flopy ?
    Zwykła plyta instalacyjna windowsa.
    Jak nie chcesz zachować danych to usuń partycje i zamontuj nowe.

Jak chcesz zachować dane i nie jesteś w stanie ich wszystkich przepchnąć w inne miejsce ( np partycje czy też inny komputer ) użyj botowalnego linuxa i spod niego zmien nazwe ( lub wywal ) katalogi program files doc and setings windows oraz pliczki systemowe bezposrednio znajdujących sie na dysku C.

Jeśli linux jest czymś przed czym sie bronisz jak przed diabłem użyj live windows.

Staruje niczym MandrakeMove albo knoppix