Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy można połączyć 2 komputery kabelkiem USB?

12 Lip 2002 15:26 29343 21
  • Poziom 12  
    Witam
    Czy można połączyć 2 komputery kabelkiem USB?
    Chodzi o transmisję danych w sytuacji kiedy nie ma możliwości połączenia ich przez sieć lokalną, czy kablem szeregowym, bo jeden z nich to notebook bez COM'ów. :cry:
    Istnieje jeszcze teoretyczna możliwość połączenia przez porty równoległe, ale to w ostatecznosci.
    I czy ktoś widział przejściówkę z USB na COM?
    Ile coś takiego może kosztować?

Gecko
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 17  
    tak mozna, ale przy normalnym USB transmisja jest wolniejszaniz przy LPT
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 17  
    Są specjalne kabelki tzw. USB-Link, z dwóch stron USB typu A i sterowniczki. W tańszej wersji kosztuje to od ok. 70PLN, a w droższej nawet z 200PLN. Droższa pozwala uruchomić po kablu wszelkie usługi sieciowe, natomiast tańsza służy tylko do transmisji danych.
  • Poziom 14  
    szybka jest taka transmisja?
    bo moze okaze sie lepsze i tansze kupienie dwoch kart sieciowych
    i polaczenie kompow po skretsce
  • Poziom 16  
    Myślę, że lepiej jednak kupić sobie dwie sieciówki ( na giełdzie we Wrocławiu setkową kartę można kupić za 20 zł ), działają wtedy wszystkie usługi i nie potrzeba żadnych dodatkowych kombinacji z oprogramowaniem.
  • Poziom 24  
    Marekk napisał:

No ale chłopcy jest już USB 2.0 - a tam transmisja jest dużo lepsza...
  • Poziom 20  
    Darekkk napisał:

He,he jest o co walczyć - przepustowość USB 2.0 wynosi 480 Mbit/s :)

USB 1.0 pozawla na maks. transfer na poziomie 12 Mbit/s - a jeżeli chodzi o koszt kabelka USB - link to lepiej kupić 2 karty sieciowe 10/100 Mbit - bo koszt wyjdzie praktycznie taki sam a karty są szybsze :)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    draakul napisał:
    Darekkk napisał:

USB 1.0 pozawla na maks. transfer na poziomie 12 Mbit/s - a jeżeli chodzi o koszt kabelka USB - link to lepiej kupić 2 karty sieciowe 10/100 Mbit - bo koszt wyjdzie praktycznie taki sam a karty są szybsze :)

Jeszcze zostają karty typu GigabitEthernet :D których cena jest coraz niższa.
  • Poziom 15  
    Bestyjek napisał:
    Są specjalne kabelki tzw. USB-Link, z dwóch stron USB typu A i sterowniczki. W tańszej wersji kosztuje to od ok. 70PLN, a w droższej nawet z 200PLN. Droższa pozwala uruchomić po kablu wszelkie usługi sieciowe, natomiast tańsza służy tylko do transmisji danych.

Bestyjek wie co pisze. Jam mam u siebie tekie polaczenie blaszaka z laptopem i wszystko dziala jak trzeba. mam wersje tansza (cos za 80-90 zl) i jestem zadowolony. Chodzi calkiem dobrze. Polecam!
  • Poziom 15  
    marc.o napisał:
    szybka jest taka transmisja?
    bo moze okaze sie lepsze i tansze kupienie dwoch kart sieciowych
    i polaczenie kompow po skretsce

Polaczenie jest calkiem szybkie - ja przesylam 700 mb w 40 min. Nie jest to co prawda F-1, ale o niebo lipcze niz przez com-y. Pliki kilkaMB przesyla w kilkanascie sekund.
  • Poziom 15  
    Darekkk napisał:
    Marekk napisał:

jam mam u siebie na obu kompach usb 1 i NA PEWNO idzie to szybciej niz przez LPT
  • Poziom 15  
    draakul napisał:
    Darekkk napisał:

Racja, o ile laczy sie stele te same kompy. Polaczenie spec-kabelkiem przez usb daje wiesza swobode. Mozna latwo spinac rozne kompy. A poki co USB jest w standardzie czesciej instalowane niz siec. Notabene ja z sieci korzystam takze przez karte sieciowa podlaczana przez usb i dziala rownie dobrze jak sasiedni komp podlaczony przez sieciowke do sieci 10
  • Poziom 17  
    trzeba tylko zaznaczyć że długość połączenia kablowego USB jest ograniczona, więc raczej nie da się nic przesłać z komputera na parterze na 3-cie piętro :D . I nie pomogą żadne przedłużacze, mam na myśli oczywiście USB 1.1, Pozdrawiam.
  • Poziom 24  
    480MBit to jest już zadowalająca prędkość - koło 60 MB/s :)
  • Poziom 20  
    Tylko póki co trzeba jeszcze trochę poczekać na popularyzację USB 2.0

Usb-link-a opłaca się kupić jeżeli ktoś musi przenosić dane z jednego kompa na drugi (nie zawsze ten sam) a oba mają złącze usb-wtedy jest sens kupić ten kabel. Najlepiej kupić tańszą wersję-wystarcza do przesyłania plików.

Ja osobiście za tę cenę wolałbym kupić 2 sieciówki - szybsze i lepsze na przyszłość. - chyba że (patrz wyżej :)
  • Poziom 23  
    Połączenie USB>USB??? Eeeee, próba była i się nie udało (zwarcie czy cóś)... Niewiem czy jest sens. Jak masz dużo danych to kup se :) dwie karty 100 mbit, kabliszon i tyle...
  • Poziom 17  
    :D Trzeba się było dobrze postarać, żeby zrobić zwarcie na USB :D Tym bardziej że to jest HotPlug :lol:
  • Poziom 20  
    Bestyjek napisał:
    :D Trzeba się było dobrze postarać, żeby zrobić zwarcie na USB :D Tym bardziej że to jest HotPlug :lol:

Co prawda to prawda (często zwane : Hot Swap) :D
    Sam zastanawiam się jak wkładając kabl USB zrobić zwarcie ?!?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    draakul napisał:
    Bestyjek napisał:

Co prawda to prawda (często zwane : Hot Swap) :D
    Sam zastanawiam się jak wkładając kabl USB zrobić zwarcie ?!?

To jest chyba niemożliwe :D Jeszcze się nie spotkałem z czymś takim żeby ktoś zrobił zwarcie na USB.
  • Poziom 20  
    no chyba że ktoś fizycznie używając dodatkowego kawałka drutu zrobił zwarcie :D

Bo wkładając wtyczkę ... hm.... :?
  • Poziom 12  
    A jednak ,musiał użyć zwykłego kabla usb typu A->A
    wtedy oba kompy podawały napięcia +5V na jeden pin
    lub oba napiecia na masy,wtedy to żeby niewiem jak kombinował
    musiało dojść do zwarcia.
    He ciekawe jakie były tego efekty.
    Pozdrawiam
  • Spec od komputerów
    w usb sa bezpieczniki resetowalne, wiec zadne zwarcia nie powinny byc problemem.
    Poza tym za bardzo hurra-optymistycznie podchodzicie do tych 480Mbitow/s w przyapdku USB2.0 - bedzie duzo wolniej.