Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

chrysler stratus problem z silnikiem

rpland 26 Aug 2006 23:09 6592 13
    rpland
    Level 10  
    kupilem taki wynalazek stratus 25 LX cabrio mam problem z silnikiem zapala i po 5sekundach gasnie co robic jest tam jakies zabezpieczenie co odcina zaplon?pomocy dzieki
    pontuś
    Level 18  
    Witam.
    Podaj rok produkcji tego auta, jaki silnik?
    rpland
    Level 10  
    haj rok 1997 silnik 2.5LX 163 PS automatyczna skrzynia
    pontuś
    Level 18  
    Spróbuj odczytać kod błędu ( o ile będzie).
    Cztery razy włącz i wyłącz zapłon za piątym razem włącz i zostaw zapłon włączony i patrz na kontrolkę z elektroniki silnika (CHECK ENGINE) powinna błyskać w określonym trybie. Długie świecenie - dziesiątki,
    krótkie- jedności liczby kodu błędu.
    Jeśli się uda to napisz jakie kody "wybłyskało"
    rpland
    Level 10  
    super jutro sprawdze to i dam znac dzieki
    elektronika5
    Level 15  
    W tym aucie powinien być pilot który
    umożliwia odblokowanie immo.
    Jeżeli działa poprawnie to szukaj
    w instalacji. Jeżeli nie to
    możesz zamówić nowy lub
    usunąć immo na stałe.
    W tym modelu jest to możliwe.
    Objaw opisany przez Ciebie
    to właśnie zablokowany sterownik
    przez immobiliser fabryczny.

Pozdrawiam
    rpland
    Level 10  
    mam zrobione byly przepalone kable przy bezpiecznikach i 1bezpiecznik dzieki za informacje
    burzyk1993
    Level 2  
    Jak mam odczytać kody co to znaczy że dugie świecenie to dziesiątki o krótkie jedno

Dodano po 2 [minuty]:

Jak mam odczytać kody co to znaczy że dugie świecenie to dziesiątki o krótkie jedności. Jaki to jest ciąg cyfr z ilu liczb się składa. Ja mam inny problem jak wskazówka dojdzie do 86 stopni do silnik zaczyna się dławić i zapala się check. Wymieniłem 3 kompy i to samo.
    JACK 81
    Level 10  
    Kody są dwucyfrowe.
    Zlicza się ilość mignięć częstotliwość ok 1s,przerwa pomiędzy mignięciami ok.2s oznacza koniec zliczanej cyfry.
    burzyk1993
    Level 2  
    A może pan ma listę kodów do tego modelu? U mnie wysykakuje 22, 12,34,42. Czy nie trzeba resetować kompa poprzez wyłączenie aku. Zmieniłem 3 razy komputer a lampka check się zapala ( ale nie zawsze i częściej w zimie jak w lecie) Pomocy
    JACK 81
    Level 10  
    22-sygnał czujnika chłodziwa poza zakresem
    12-zbyt niskie napięcie akumulatora,odłączony akumulator
    34-(1984-86)EGR obwód solenoidu zwarty lub otwarty.(1987-91)regulator prędkości zwarty lub otwarty.
    42-otwarty lub zwarty obwód przekażnika automatycznego wyłączania(główny przekażnik).Obwód sterowania przekażnika pompy paliwa.Zespół poziomu paliwa -bez zmian w miarę przebywania odległości.

Proponowałbym zrobić reset (odłączyć akumulator na jakieś 30 s.)przejechać z kilka kilometrów aby silnik doszedł do temp.i wtedy jeszcze raz sprawdzić.
    burzyk1993
    Level 2  
    Mam pytanie jakie są objawy wieszania albo awarii zaworu EGR. U mnie cały czas wywala ten bład i lapmka check engine pali się non stop?

Dodano po 1 [minuty]:

Przy temperaturze 75 stopni silnik gaśnie i dopiero jak ostygnie mogę jechać dalej. Lampka pali się cały czas
    JACK 81
    Level 10  
    EGR nie powinien wpływać na gaśnięcie silnika.Można go sprawdzić podłączając do niego (tam gdzie kostka dwu-pinowa)12V i sprawdzić czy słychać elektrozawór.
    Stawiałbym na kod 22 czujnik temp.cieczy jest jednym z kilku które ustalają dawkę wtryskiwanego paliwa.
    Praktycznie nie miałem do czynienia z Stratusem więc nie podpowiem gdzie ten czujnik się znajduje i jakie wartości wysyła.Najlepiej serwisuwkę zasać i postudiować troszkę.
    mardock2009
    Level 2  
    kolego immobilaizer na 100% napewno firmy rockwell to samo mialem rozwiazanie przeprogramowac skrzynke SRI tam jest zapisane immo koszt ok 300zl diagnostyke zrobisz ELM 327