Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

POMOCY!!! Zestaw nag這郾ienia do PC "ma造 problem"

27 Sie 2006 01:26 1245 8
  • Poziom 12  
    Owym "ma造m problemem" jest to 瞠...nie znam sie na tym:P nigdy nie budowa貫m kolumn ani niczego takiego, jestem pocz徠kuj帷ym elektronikiem ale o kolumnach i subach wiem naprawde ma這. Chcia豚ym zrobi sobie zestaw jaki niejednokrotnie tu i w dziale "w豉sne konstrukcje" widzia貫m: Konkretny sub i dwie kolumny, te konkretne :) problem w tym 瞠 wszystkie konstrukcje s do kin domowych albo do wie篡 a do PC nie ma (chyba, je郵i sie myle prosze o link) nic :( Zale篡 mi na dobrym brzmieniu niedu篡m kosztem g堯wnie na bas闚 ale reszta te oczywi軼ie :] tyle 瞠 nie wiem np czy sie r騜ni sub aktywny od pasywnego, jaki wzmacniacz zastosow (czy go wog鏊e sstosowa?!), jakie zwrotnice czy co takiego...nic...je郵i kto ju robi takie rzeczy to prosze o porady i wskaz闚ki
    z g鏎y dzieki!
  • Poziom 10  
    Mozesz kupic kolumny juz gotowe a wzmacniacz przydal by sie poniewarz zwieksza moc wyjscia karty tylko musisz dobrac odpowiednio wzmacniacz ja jade na wzmacniaczu procesorowym marki McVoice a oto jego dane:
    Moc 2x 140W + 3x 40W przy 8 Omach
    800 Watt max. przy 4 omach
    Mozliwa impedancja glosnik闚 4 - 8 Ohm
    Wej軼ia 4x czincz CD, Tuner, Video, TV
    Wej軼ie 1 z karty 5.1
    2 Wyj軼ia mikrofonowe
    5 wyj嗆 g這郾ikowych (2xFront/2xRear/1xCenter)

Jestem z niego zadowolony podlaczone mam pod niego dwie kolumny 200W RMS kazad kupilem kolumny 4ohm poniewarz jak sam widzisz wzmacniacz moze wiecej wyciagnac mocy na takich glosnikach calosc wyniosla mnie w zaokragleniu 300zl+ewentulalne koszty jakiegos woofera i lupie nie milosiernia jak dobrze poszukasz to znajdziesz dobre glosniki za naprawde nieduze pieniadze wiec nie wiem czy oplca sie robc samemu skrzynie ale ja na tym sie zabardzo nie znam wiec ta ocena zostawiam osoba kturej sie lepiej na tym znaja wszystko podlaczylem pod kompa i jestem zadowolony z brzmienia.Mam nadzieje ze cos ci pomogl moj post:D
  • Poziom 39  
    Jak zwykle, b璠 szczery do b鏊u - w Twoim przypadku, to DU玆 PROBLEM. Kolejny napaleniec, kt鏎y ma wielk ochot i niewiele kasy, a z drugiej strony brakuje mu: niezb璠nej wiedzy, do鈍iadczenia i poj璚ia jak bardzo przerasta go to zadanie.
    Nie wystarczy chcie i napali si po przeczytaniu kilku temat闚 na forum. Pierwszym sprawdzianem dla tego typu majsterkowicz闚 powinno by zdobycie minimum wiedzy na temat planowanej konstrukcji - poczytaj, zdob康 niezb璠n wiedz, zbuduj kilka ma造ch projekt闚 i dopiero jak b璠ziesz umia trzyma w r瘯u lutownic, narz璠zia stolarskie, b璠ziesz umia czyta schematy elektryczne i plany konstrukcji, potrafisz rozr騜ni sub aktywny od pasywnego, poznasz r騜nice mi璠zy g這郾ikami i z grubsza zrozumiesz o co chodzi w zwrotnicach g這郾ikowych - dopiero wtedy powr鵵 na forum z podobnym tematem.
  • Poziom 31  
    Sam podobnie zaczyna貫m, na pocz徠ku pope軟i貫m kilka 鄉iesznych produkcji;
    Wskrzeszenie ko鎍闚ki amatorka 2x4W plus qwasi sub na tda2030, nawet to gra這, lecz najwi瘯sza korzy嗆 to edukacja, kt鏎a procentuje.
    Zdobyte do鈍iadczenie pozwala oceni op豉calno嗆 danego projektu, koszty do efekt闚 plus ocena skomplikowania danego projektu.
    Nauczy貫m si szacunku do dobrego zasilania i ch這dzenia konstrukcji to jest 100% sukcesu.
    Inna sprawa to budowa skomplikowanych konstrukcji obud闚 g這郾ikowych dla "padalcowatych" przetwornik闚. Kupa pracy i pieni璠zy posz豉, a efekt do d..y, ale, ka盥y musi przez to przej嗆 cz窷 os鏏 wymi瘯a i dobrze, bo, po co si m璚zy, m璚zy innych i marnowa pieni康ze przecie pro軼iej i w tym wypadku lepiej co ustrzeli w komisie czy Allegro.
    Z uk這nami.
  • Poziom 12  
    witam ponownie. Mam kolejny problem i pytania...mianowicie: pod陰czy貫m wie輳 do Pc przez AUX. Gra to wszystko nawet 豉dnie, ale to jeszcze nie to...chodzi mi o co lepszego, w sumie jedynieo lepszy bas bo reszta ok. I tu w豉snie jest problem: jak zwi瘯szy bas? Zrobi/kupi suba? Wzmacniacz jaki? Czy nic nie da razdy zrobi bez palenia kompa i sprz皻u;)?
    pozdrawiam
  • Poziom 15  
    witam
    Elminster polecil ci taki zestawik ze napewno zaspokoji twoje oczekiwania wzgledem dzwieku :P
    ale jak dalej chcesz kombinowac powiedz ile twoja wieza ma W i moze cos sie wymysli na twoje pytania. Muglbys kupic jakiegos taniego suba np. ==> http://allegro.pl/item129944451_subwoofer_hifi_w_drewnianej_obudowie_mdf_165mm.html
    i podlaczyc pod wieze ale nie jestem pewnien czy Ci cos to pomoze :P A jak tak naprawde chcesz cos zrobic konkretnego to na poczatek kup jakis wzmacniacz 2x70 lub jak chcesz cos wiecej to mozesz kupic mocniejszy lub slabszy zalezy od Ciebie, puzniej poczytaj duzooo lektury uzbierak kase i zropisz swoje kolumienki.
    Ja rowniez napalilem sie na kolumne, wzmacniacz jusz mialem i kupilem jakies glosniki :P posklejalem to w calos i powiem tak gra to nawet nawet ale nie tak ja powino(za malo wiedzy i funduszy) wiec lepiej nie popelnij mojego bledu
    pozdrawiam (za niedlugo zobaczycie moja prace)
  • Poziom 14  
    a moja pierwsza kolumna by豉 zrobiona z desek... i kto sie stawia? :D