Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

RESZTA SPRZĘTU DO SOLING SL-210

przemass32 27 Sie 2006 19:50 918 8
  • #1 27 Sie 2006 19:50
    przemass32
    Poziom 10  

Witam, mam kilka pytan i wale prosto z mostu :D
    [ Radio Clarion 358, glosniki przod Clarion 45 RMS ]

1. Jakie proponujecie głosniki do tego wzmacniacza na tył (tak czy tak musze ciac blache -> Carinia E sedan wiec czy beda to 6x9 czy 20 cm to mi to rybka :] ) Przedewszystkim prosze o dobry dobor mocy. Wybieram tylko renomowanych firm.
    2. Spotkalem sie z opiniami ze jezeli dobre glosniki na przodzie to lepiej dac suba do bagaznika wiec... jezeli nie glosniki to jakiego suba?
    3. Gdy ciagne kabelek z bagaznika do aku pod maska to ktoredy sie przebic z kabiny pod mache? :)

To takie podstawowe pytania, jezeli cos mi sie jesio przypomni to nie omieszkam zapytac :] pozdrawiam i dziekuje za odp! :!:

0 8
  • #2 27 Sie 2006 20:58
    qscgu
    Poziom 34  

za duzo pytan za malo informacji, podaj jaki to wzmacniacz masz, podaj jakie glosniki wchodzą ci na przod i ile przedewszystkim masz kasy, oczywiscie subwoofer bedzie lepszym rozwiązaniem, podaj mozliwie najwięcej informacji o tym wzmacniaczu i ile masz miejsca w bagazniku,

0
  • #3 27 Sie 2006 21:27
    norti
    Poziom 18  

qscgu napisał:
    za duzo pytan za malo informacji, podaj jaki to wzmacniacz masz, podaj jakie glosniki wchodzą ci na przod i ile przedewszystkim masz kasy, oczywiscie subwoofer bedzie lepszym rozwiązaniem, podaj mozliwie najwięcej informacji o tym wzmacniaczu i ile masz miejsca w bagazniku,

przeciez napisal ze ma solinga sl-210. on ma 85x2 w rmsie, filtr dolnoprzepustowy regulowany, podbicia bassu i reszty nie pamietam, ale z tego co kojarze jak go mialem to rzeczywiscie mocny byl

0
  • #4 27 Sie 2006 22:00
    qscgu
    Poziom 34  

no a ja mam szukac parametrow wzmacniacza w internecie? pozatym reszty rzeczy nie podal, taki wzmacniacz to tylko na mostek i na suba a do radia przednie glosniki + wygluszenie dzrzwi no i nie wiem ile kasy chce na to przeznaczyc

0
  • #5 27 Sie 2006 22:13
    kraz73
    Poziom 27  

Dlaczego na suba? Chce głośniki na półkę niech wstawia. Pytanie czy chce wykorzystywać bagażnik :D.
    Cztery szesnastki mają powierzchnię większą niż jedna 30 a przy okazji mniejszą masę. Jak ma możliwość zrobić z bagażnika closed to kapitalnie może to chodzić. Niestety bagażnik będzie prawdopodobnie za duży przez co bas będzie powolny, rozlany, ale zawsze można to wyregulować bagażem.

0
  • #6 27 Sie 2006 22:56
    przemass32
    Poziom 10  

:) Zaraz cala dyskuska sie rozwinie :)

Wzmacniacz taki jak w temacie 2x85 rms lub mostkowany 170 rms.
    Przednie drzwi juz dawno mam wygluszone gabka akustycznia.
    Zawsze moge i pewnie tak zrobie jezeli buffer bedzie to... w radiu 0 podbicia basu na glosniki przednie bo beda mogly glosniej grac z czystym dzwiekiem a basem zajmie sie bagaznik :D

Bagaznik jest duuuzyyy jak to w tej Toyotce ale... jest tam skrzynka z rzeczami przydatnymi do samochodu oraz KOLO ZAPASOWE, bo to oczywiscie samochod na gaz. tak wiec musimy Panowie szukac rozwiazania w takim wlasnie bagazniku.

Co wiecej bardzo "dziwacznie" w polce seryjnie juz sa wycieca (5) jeden centralny to by tam wszedl glosnik ze 20-25 cm praktycznie bez przerobek blachy, 2 obok to prawie ze kwadraty a na obrzezach sa prostokaty... tak czy siak bedzie cięcie blachy, no chyba ze sub mi polecicie.

Chce zrobic dobry dobrej jakosci sprzet (nie znakomitej :P )
    Przod samochodu juz jest taki jaki chcialem, nic wiecej nie potrzebuje, dobry dzwiek, dobry basik na wygluszonych drzwiach, chodzi mi o tyl...

Dlatego pytania do Was czy sub czy glosniczki? jezeli musicie znac wiecej parametrow, piszcie... pozdrawiam :D

Dodano po 5 [minuty]:

... i jesio jedno padlo pytanie ile kasy

do 500 zł na tyl poki co moge wydac tzn zastanawialems sie nad glosnikami 6x9 JBL 937 (chyba te) za 319 na all**ro.pl , sub do podobnej sumy tez moze byc, jestem przygotowany na to aby teraz zalozyc jedna z tych rzeczy a w kolejnym miesiacu dorzucic kolejna ale to po wyplacie dopiero :cry:

bardzo bym sie ucieszyl jezeli by to wyszlo mniej ale... za jakosc sie placi.

wiec zapraszam do dyskusji :]

0
  • #7 27 Sie 2006 23:17
    kraz73
    Poziom 27  

Jeżeli uda ci się zakupić głośniki kickbasowe 16 to konstrukcję oparłbym na nich. Problem tylko w tym, że nie są one tanie. Za dwa kpl. zapłacisz więcej niż za całkiem przyzwoitą 30. A i z tym bagażnikiem będzie kłopot. Zeby głośniki grały szybko musisz znać parametry TS każdego głośnika po czym zrobić pod nie skrzynię /pewnie wcale nie będzie miała 43L obstawiam przy jakiś 15/. W bagażniku nawet wypełnionym do połowy będą grały do d... Dźwięk otrzymasz rozlany bez większej dynamiki. Natomiast jeżeli poprawnie je zabudujesz otrzymasz dźwięk o wysokiej dynamice a przy okazji bardzo szybki

0
  • #8 27 Sie 2006 23:25
    norti
    Poziom 18  

przemass32 napisał:
    :) Zaraz cala dyskuska sie rozwinie :)

Wzmacniacz taki jak w temacie 2x85 rms lub mostkowany 170 rms.
    Przednie drzwi juz dawno mam wygluszone gabka akustycznia.
    Zawsze moge i pewnie tak zrobie jezeli buffer bedzie to... w radiu 0 podbicia basu na glosniki przednie bo beda mogly glosniej grac z czystym dzwiekiem a basem zajmie sie bagaznik :D

Bagaznik jest duuuzyyy jak to w tej Toyotce ale... jest tam skrzynka z rzeczami przydatnymi do samochodu oraz KOLO ZAPASOWE, bo to oczywiscie samochod na gaz. tak wiec musimy Panowie szukac rozwiazania w takim wlasnie bagazniku.

Co wiecej bardzo "dziwacznie" w polce seryjnie juz sa wycieca (5) jeden centralny to by tam wszedl glosnik ze 20-25 cm praktycznie bez przerobek blachy, 2 obok to prawie ze kwadraty a na obrzezach sa prostokaty... tak czy siak bedzie cięcie blachy, no chyba ze sub mi polecicie.

Chce zrobic dobry dobrej jakosci sprzet (nie znakomitej :P )
    Przod samochodu juz jest taki jaki chcialem, nic wiecej nie potrzebuje, dobry dzwiek, dobry basik na wygluszonych drzwiach, chodzi mi o tyl...

Dlatego pytania do Was czy sub czy glosniczki? jezeli musicie znac wiecej parametrow, piszcie... pozdrawiam :D

Dodano po 5 [minuty]:

... i jesio jedno padlo pytanie ile kasy

do 500 zł na tyl poki co moge wydac tzn zastanawialems sie nad glosnikami 6x9 JBL 937 (chyba te) za 319 na all**ro.pl , sub do podobnej sumy tez moze byc, jestem przygotowany na to aby teraz zalozyc jedna z tych rzeczy a w kolejnym miesiacu dorzucic kolejna ale to po wyplacie dopiero :cry:

bardzo bym sie ucieszyl jezeli by to wyszlo mniej ale... za jakosc sie placi.

wiec zapraszam do dyskusji :]

hmm to niedlugo bedziesz szukal blacharza jak Ci gabka w drzwiach nasiaknie solidnie :)

0
  • #9 28 Sie 2006 09:41
    przemass32
    Poziom 10  

Nic sie nie martw i tak musze dac juz do blacharza samochod bo 10 latek jednak potrzebuje troszku renowacji :) co do gabki jest to spacjalna sztywna gabka ktora nie nasiaka :P procz tego sarna przywalila mi w drzwi gdy jechalem i teraz juz na bank na dniach oddam do spaca od blacharki :) ale wrocmy do tematu :P :P :P

0
  Szukaj w 5mln produktów