Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ECSYSTEM
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oswietlenie w podczerwieni -jak zrobic ?

27 Sie 2006 20:14 4795 5
  • Poziom 10  
    Dzien Dobry
    Mam pytanie, moze ktos wie jak zrobic lub czego uzyc do oswietlenia w podczerwieni, sprawa wyglada nastepujaco .Mam zainstalowana kamere w terarium tzn. jakies 3,5 metra od obiektu i wszystko jest ok ale nie wiem jak zrobic dobre nocne owietlenie w podczerwieni tzn. wiem o takich reflektorkach z diod IR, nawet zrobilem cos takiego sobie ale moze sa jakies inne metody moze jakies gotowe zarowki,soczewki lub cos podobnego.Idealem bylo by cos czym mozna oswietlac obiek z odleglosci 3-4metrow przez otwor o srednicy 15mm.
    Kamery mam rozne czarnobiale o czulosci od 0,01lux i kolorowe 0d 1 luxa, prosze o porady bardzo pilny problem
    pozdrawiam
  • Sklep ECSYSTEM
  • Poziom 14  
    nie jestem pewien ale w kamerach instaluje sie filtry podczerwieni:D wiec zeby cos zobaczyc trzeba taki filtr wydlubac:D
  • Sklep ECSYSTEM
  • Poziom 10  
    Dziekuje za podopowiedz, z oswietleniem zwyklymi diodami IR juz sie bawilem, moze ktos ma jakies inne pomyslym moze sa jakies zarowki, promienniki podczerwieni ? I o co chodzi z tym wyciaganiem czegos z kamery ?
    pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Wszystkie kolorowe kamerki mają filtr pochłaniający IR, niestety jest on z reguły zespolony z obiektywem i nie da się go pozbyć. Najlepiej zamienić obiektyw na taki od kamer cz.b. Gwint najcześciej jest taki sam.
    Nie ma dobrego żródła światła w zakresie bliskiej podczerwieni oprócz diód IR. Teoretycznie nieżle świecą lampy żarowe z ciemnoczerwoną bańką, jednak przepuszczają sporo światła widzialnego (czasem to nie przeszkadza).