Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Antena naziemna na jeden kanał - proszę o radę

TomekB123 27 Aug 2006 20:19 1383 7
    TomekB123
    Level 20  
    Oczywiście w złym dziale napisałem. Proszę o przesunięcie.

Witam

Mam problem z odbiorem stacji TV4 na wiosce.
    Nadajnik jest w odległości około 42 km i na szerokopasmowej antenie siatkowej sygnał jest znikomy (chociaż jest dźwięk). Tej anteny szerokopasmowej używam również do odbioru pozostałych programów, ale już z nadajnika w kołowie (27 km) więc chciałbym ją zostawić sobie i dołożyć do niej antenę przeznaczoną tylko na TV4 (25 kanał).

Czy tak antena dała by radę odebrać dobry sygnał z takiej odległości ??
    http://www.dipol.com.pl/sklep/a8680.php?sid=efb8f2f7003a891

Ewentualnie proszę wskazać inną antenę z tego sklepu.

Prosze również wskazać inne elementy, których będe potrzebował, aby podłączyć dwie anteny równocześnie do dwóch TV.

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam
    LeDy
    Level 43  
    A czy wiesz w jakiej polaryzacji nadaje u ciebie TV4? Poza tym przysłowie mówi,że z gó...na bata nie ukręcisz czyli jak nie ma sygnału to niczym go nie odbierzesz. Napewno jak jest polaryzacja pozioma to ta antena jest lepsza od siatkowej ale trzeba w nią włożyć porządny wzmacniacz antenowy.
    TomekB123
    Level 20  
    z tego co pisze na stronie dipola to jest to polarzyacja pozioma
    LeDy
    Level 43  
    Ja piszę o polaryzacji nadawanego sygnału bo antena odbiera polaryzację poziomą.Zresztą tą antenę możesz zmienić na pionową ustawiając przy odpowiednim uchwycie antenowym na pionową- szczebelki-direktory wtedy stoją pionowo.
    mirex
    Level 43  
    W Pazimiu jest nadajnik średniej mocy, więc w promieniu 50km, antena kierunkowa ze wzmacniaczem 20-30dB powinna zapewnić poprawny odbiór. Oczywiście dużo zależy od ukształtowania terenu i innych przeszkód, np drzewa blisko anteny na tym kierunku.
    TomekB123
    Level 20  
    Ja też pisałem o polaryzacji nadajnika.

Ok. to teraz tak po prostu dajcie linka do elemntów którem mam zakupić.

Piszecie, że do tej anteny mam dokupić wzmacniacz, ale w tej antenie siatkowej też już jest wzmacniacz. Jak i za pomocą czego połączyć to do kupy ??
  • Helpful post
    mirex
    Level 43  
    TomekB123
    Level 20  
    Dziękuje wszystkim z pomoc.