Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kamera Hitachi VM-2480E

curdeballans 12 Jul 2002 18:22 2336 6
    curdeballans
    Level 28  
    Może ktoś posiada na części ten lub podobny model- potrzebny moduł matrycy ccd (cała płytka), lub kompletny obiektyw z elektroniką.
    mrachacz
    Level 15  
    Możesz przesłać zdjęcie?
    Albo dane modułu.
    Co się stało że trzeba wymienić cały moduł.
    curdeballans
    Level 28  
    Kamera wogole nie dzialala ,wymieniłem ok 20 szt elektrolitow na plycie glownej (wiekszość wylanych) .
    Kamera może już odtwarzać , w trubie nagrywania nagrywa jedynie czarne tło z informacjami OSD.
    Działają wszystkie funkcje sterowania obiektywem -focus,zoom,shutter itp,
    nie widać jedynie obrazu z obiektywu.
    Na plytce elektroniki obiektywu wymieniłem kilka ekektrolitow ,wszystkie elektrolity w puszce z przetwornicą dc-dc (napięcia wyjsciowe w normie).
    Stwierdziłem jedynie że po włączeniu record nagrzewa się na plytce matrycy ccd scalak MN3819S i po jego nagrzaniu zanikają napiećia wyjsciowe z przetwornicy dc ,zanika kompletnie obraz w wizjerze oraz zamyka się przysłona.

Jest to stara kamera VHS dość dużych gabarytów.
    Nie mam jej schematu.
    Jeżeli to coś pomoże to mogę ja rozkręcic jeszcze raz i zrobić zdjecia lub odczytac oznaczenia.
    mrachacz
    Level 15  
    Bardzo pomogą zdjęcia.
    Jak nie ma schematu to trzeba sobie tak radzić na odległość.
    Dokładnie sprawdż czy nie pomyliłeś polaryzacji jakiegoś elka,
    podczas wymiany tylu elementów zdarza się błąd najlepszym,
    to robi rutyna.
    curdeballans
    Level 28  
    Postaram sie jutro zrobić zdjecia modulu.
    Mysle ze elektrolity na plycie glownej nie maja błednych polaryzacji ponieważ po podaniu na wejście video na zlaczu z obiektywu sygnalu z magnetowidu podczas funkcji record ,kamera nagrywa obraz.
    Elektrolity w przetwornicy DC też chyba sa dobrze bo napięcia wyjsciowe sa zgodne z opisem na plytce.
    TOMI
    Service technician RTV
    Przy wymianie elek powinieneś sprawdzić ścieżki na zwarcie. Rozlany elektrolit z elek lubi je.
    curdeballans
    Level 28  
    Wszystkie sciezki sprawdzałem przy duzym powiekszeniu, a pozostalosci elektrolitu usuwałem dosyc dokładnie.
    Zastanawia mnie tylko to czy na pewno uszkodzenie jest na plytkach obiektywu czy moze być jeszcze ciś na plycie głównej. Nie mam schematu i nie wiem czy wszystkie napięcia lub sygnaly występuja na zlaczu płyta główna-obiektyw.