Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klawiatura Manta

prosiak_wej 27 Sie 2006 23:55 1725 3
 • #1 27 Sie 2006 23:55
  prosiak_wej
  Poziom 26  

  Witam! Kupiłem jakiś czas temu klawiaturę Manta MM906 (taka z niebieskimi wstawkami i klawiszami coś na wzór laptopa) i mam pytanie: po kiego grzyba jest tam klawisz FN? Toć on niczego nie zmienia, jakby był nie podłączony. W laptopach to taki klawisz jest wielce potrzebny i tutajk też by się przydał. Np. FN+F7=Internet Explorer, FN+F8=Gadu-Gadu. Czym go ruszyć, żeby zmieniał funkcje klawiszy i do tych nowych funkcji przypisać coś z systemu, np. wspomniane wcześniej uruchamianie programów, czy nawet sterowanie Winampem (jak miałem dużą klawiaturę, to robiłem to CTRL+klawisze numeryczne i to fajnie było wygodne). Ktoś może mi pomóc?

 • #2 29 Sie 2006 10:43
  mbo
  VIP Zasłużony dla elektroda

  Aby działał trzeba zainstalować sterownik/oprogramowanie producenta.

 • #3 29 Sie 2006 11:13
  al777
  Poziom 26  

  Ja też mam Mantę (chociaż na pewno inną) - u mnie klawisz FN działa, np. FN+F12 powoduje zablokowanie klawiatury (klawiatura sprzętowo przestaje wysyłać kody naciskanych klawiszy).
  Teoretycznie z oznakowania wynikałoby, że w mojej kombinacje FN+1 ... FN+8 zmieniają szybkość pracy kursora klawiatury, ale tak się nie dzieje - widocznie winny brak sterownika (nie instalowałem, bo nie fascynuję się "bajerami") lub ograniczenie narzucane przez system operacyjny.
  Podsumowując - ten dodatkowy klawisz, to (poza przydatną funkcją blokady) tak naprawdę "chwyt marketingowy" - tak przynajmniej jest u mnie :D.

 • #4 29 Sie 2006 18:38
  prosiak_wej
  Poziom 26  

  Sterownik pociągnąłem i zainstalowałem, ale nie jest on do tej klawiatury. Producent się nie postarał.

  Kiedyś też miałem inną klawiaturę, dużą, nie MANTA i w niej Fn działał (blokada klawiszy i prędkość pisania - ale to koniec jego możliwości.

  Zachęcam do dalszego szukania możliwości.

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME