Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Daewoo Lanos - problem z pompą paliwa

TomPi 28 Aug 2006 00:20 14641 9
    TomPi
    Level 20  
    Auto jak w temacie z instalacja gazową.
    Na gazie odpala zawsze i bez problemu, natomiast na benzynce jak chce i kiedy chce. Po dokładniejszym sprawdzeniu okazało sie że nie zawsze steruje przekaźnikiem od pompy paliwa - sterownik (ECU) nie wystawia masy na przekaźnik (czasem jest OK).
    Może ktoś coś podpowie - czy walczyć z ECU, czy może coś innego go boli.
    woooojtek
    Level 19  
    Jeżeli nie podaje masy już bezpośrednio ze sterownika to trzeba się przesiąść na rower. Może po prostu masz problem z przewodem pomiędzy ECU i przekaźnikiem pompy. Nie wiem jak jest w Lanosie ale w Nubirce pompa załącza się dopiero jak czujnik obrotów wału korbowego zarejestruje rozruch.
    TomPi
    Level 20  
    Nie jest to problem z przewodem do przekaźnika - masy nie ma już na sterowniku. Pompa jest sterowana na chwilę po włączeniu zapłonu (2-3sek) i póżniej powinna działać jak zacznie silnik obracać wałem. Czujnik obrotów wału jest OK - ECU widzi obroty.
    Trawik
    Level 26  
    masz problem z oryginalnym imobilayzerem, on odcina właśnie pompę paliwa,a na gazie odpalisz go bez zabezpieczenia
    sprawdz ten sterownik może ma zimne lutu albo ma uwaloną cwewkę w stacyjce, sterownik jest przymocowany do drążka kierownicy od spodu
    pozdrawiam
    autoelektryk
    Level 17  
    witam

nie jestem pewien co do zadziałania imo na pompke paliwa w lanosie

czy czasem nie odcina wtrysku ale jest kontrolka sygnaliz stan ukl

mowa oczywiscie o fabrycznym imo

a w lanosie pompka startuje i wytwarza cisnienie zaraz po wł zapłonu na 2 s
    a czasem dopiero po impul z cujnika połoz

nie ma zadnego czujnika cisnienia z czego to wiec wynika:?:
    Dzemek
    Level 11  
    Witam!
    Miałem już kilka razy taki problem z Lanosem dotyczący pompy paliwa. Najczęstszą usterką było uszkodzenie pompy , co można sprawdzic podnosząc tylnią kanapę . Znajduje się tam dekielek , który należy zdjąc. Po zdjęciu dekla rozłącz wtyczkę zasilającą pompę paliwa , podłącz próbnik pod czerwony przewód a drugi koniec próbnika pod przewód czarny po przeciwnej stronie czerwonego i włącz zapłon. Powinien zaświecic się próbnik. Jeśli to nie zadziała , to problem tkwi w immobilaizerze. byc może nie łączy wtyk zasilający immobilaizer , na gazie bez problemów samochód będzie chodził.
    Pozdrawiam!
    TomPi
    Level 20  
    Rozumiem z powyższych postów, że w Lanosie immo odcina tylko pompę paliwa a sterowanie cewkami zapłonowymi i wtryskami jest cały czas ?
    Pablo1936
    Level 11  
    Tu male sprostowanie immo w lanosie odcina tez wtryski. Na 100%.
    TomPi
    Level 20  
    Problem był w sterowniku - przelotki na ścieżkach

zamykam temat