Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przetwornice samochodowe 12/230V

Lavok 28 Aug 2006 02:10 3852 3
 • #1
  Lavok
  Level 10  
  Witam! Potrzebuję kilku opinii na temat przetwornic samochodowych 12/230V. Czy jest to dobre rozwiązanie czy "trzyma" na krótką metę? Czy podczas gdy akumulator samochodowy nie jest ładowany (postój) można swobodnie korzystać z przetwornicy, czy szybko brakuje napięcia? Pozdrawiam i z góry dziękuję.
 • #2
  michald
  Level 33  
  Przetwornica "samochodowa" ma za zadanie konwertowac wartosc SEM akumulatora na napiecie 230V i z podtrzymaniem nie ma to nic wspolnego.

  Szybkosc zuzycia akumulatora zalezy od wartosci pobieranego pradu przez odbiornik , im wiekszy pobor pradu tym szybciej ulegnie rozladowaniu.
 • #3
  forestx
  R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
  Zacznijmy od poczatku, czliy od tego co chcesz zasilać w samochodzie?
 • #4
  Lavok
  Level 10  
  Na koniec wakacji szykuje się impreza w plenerze, a ja jako DJ planuję wstawić do samochodu dwa gramofony, mikser i głosniki 5.1 Creative.

  Z tego co się orientuje mikser pobiera 4.5 VA, ale zasilany jest przez zasilacz 230V/9V AC 500 mA, więc może jakiś układ rezystorków zamontować i bezpośrednio pod aku...

  Jeden gramofon pobiera max 120 mA prądu przy 5W mocy.

  Niestety niewiem ile pobierają głośniki, i przed zakupem przetwornicy (lub dwóch jeżeli bedzie potrzeba) zastanawiam się czy opłaca się to montować... Pozdrawiam!