Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel vectra B nie dziala centralny zamek

28 Sie 2006 10:27 11866 5
  • Poziom 9  
    Mam taki problem w moim Oplu! Nie działa mi centralny zamek!!
    Wczoraj syn otworzył mi bagażnik w samochodzie i nie zamknął mi go. Tzn klapa była dźwignięta kilka godzin! A autko cale było zamknięte. Otworzył bagażnik kluczykiem nie rozbrajając centralnego zamka w środku samochodu. I zostawił tak ta klapę otwarta. Wieczorem jechałem autkiem i byłem jeszcze na zakupach i centralny działał normalnie. Dzisiaj rano wstałem chce otworzyć autko z pilota a tu nic!Centralny zamek montowany fabrycznie autko z 2000 roku. Kierunkowskazy mrugają a zamek się nie otwiera! Alarm się rozbraja i zazbraja normalnie bo próbowałem a centralny nie reaguje. Dopiero gdy kluczykiem otworzę drzwi to mogę wejść do samochodu. Ale to tez tylko otwierają się jedne drzwi od kierowcy! Tak jak by w cale centralnego nie było. Gdy próbowałem zamykać i otwierać autko pilotem to słyszę tylko takie ciche tykniecie tak jak by było cos zablokowane a on nie chciał się otworzyć! Co może być tego przyczyna????
  • Poziom 10  
    mozliwe ze sterownik centralnego zamka zarejestrowal jakies bledy i odlaczyl silowniki. Wyproboj odlaczyc kleme (-) od akumulatora na jakies 20 minut. Bledy powinny sie skasowac i powinno dzialac. Pamietaj ze przez odlaczenie klemu trzeba bedzie zaprogramowac automatycznie domykanie szyb (jesli jest), zegarek z data, ustawienia radia oraz jego rozkodowanie. Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    przekręć zamek w bagarzniku w przeciwną stronę kluczykiem i wtedy sprubuj pilotem
    pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Trawik napisał:
    przekręć zamek w bagarzniku w przeciwną stronę kluczykiem i wtedy sprubuj pilotem
    pozdrawiam

Też nie działa.

Teraz odkryłem że mimo tego ze ręcznie otworze guzik drzwi to siłowniki sa zatrzaśnięte!! I nie można otworzyć drzwi pasażera!!
  • Poziom 20  
    Sprawdzic zasilanie na module c.zamka/Prawy słupek /
  • Poziom 19  
    Nie zapomij też o bezpiecznikach :)