Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyc antenę elektryczną Hirschmann

28 Sie 2006 10:37 3520 8
  • Poziom 10  
    Mam problem z podłączeniem anteny elektrycznej Hirschmann Hit Auta 5091 A 910 do Mk3. Są trzy przewody zółty, niebiesko-czerwony i niebiesko-biały. Proszę o rady.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 34  
    minus , + stały , plus z radia z wyjscia anteny elektrycznej , a który do którego to musisz sam sprawdzic
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 17  
    nie polecam zakładać automatu, jeśli w zimie parkujesz pod chmurką. lód może przytwierdzić antenę do karoserii i po włączeniu radia może - choć nie musi - się coś uszkodzić. taką antenę podłączyć pod przycisk i umieść gdzieś koło kierownicy, wtedy sam będziesz mógł wysuwać antenę.
  • Poziom 43  
    A niby prostą anteną automatyczną wiąże się kilka problemów. Jeden to podłączenie a właściwie to jak ta akurat działa. Niektóre pełne automaty mają właśnie wyprowadzony plus, masę i sterowanie a niektóre też trzy przewody ale wymagają sterownika. To najpierw trzeba określić, czy ma jakąś elektronikę w sobie czy nie, bo jeśli nie to jest to pewnie antena albo półautomat sterowany przełącznikiem w kabinie albo wymaga dorobienia sterowania. Jak się prawidłowo zabezpieczy ją bezpiecznikiem (w pełni automatycznych robi to elektronika ale również warto dać bezpiecznik!) i prawidłowo konserwuje to działa ona latami. Mowa oczywiście i markowych antenach. używam od 4 lat i może ze 2-3 razy zdarzyło się że się nie wysunęła. Ważny jest rodzaj smaru bo oleje i smary popularne albo zacierają antenę albo łapią brud i niszczą. Reasumując, trzeba by obejrzeć ją dokładnie i rozpracować jaka ona jest, potem znaleść sposób na podłączenie.

SławeK
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Akurat Hirschmann to bardzo dobre anteny. I są do nich w razie czego dostępne wszelkie części (baty, zębatki). Tak jak kolega sławek radzi, o antenę trzeba dbać. A jeśli chcecie ją przesmarować, to firma Hirschmann ma w swojej specjalne szmatki nasączone jakimś specyfikiem. Kosztowała ta szmatka coś koło 200 zł :)
    W twojej antenie dziwne wydają się kolory przewodów. Bardzo możliwe, że antena została odłączona od sterownika zewnętrznego, a Hirschmann takie stosował - były doczepione pod anteną - sprwadź, czy nie masz jakiś zatrzasków, miejsc na śruby. A może ktoś po prostu przelutował przewody na to , co miał pod ręką. Jednak radzę otworzyć antenę i sprawdzić, co ma w środku.
  • Poziom 10  
    Antena wygląda na nieruszaną. Kupiłem ja na szrocie za grosze. Niestety była juz wymontowana na stole, obcięte przewody. Rozumiem stały + z akumulatora, natomiast sterowanie-jakim napięciem? Załączam obrazek.

Jak podłączyc antenę elektryczną Hirschmann
  • Poziom 43  
    Zgadza się, Hirschmann, Fuba, Katrein to najlepsze firmy anteniarskie. Najlepiej by zbadał ją specjalista lub chociaż zrób zdjęcia, środka też, tylko ostrożnie byś nie rozsypał części. Wtedy pomyślimy. A Ci którzy się nie znają nie widzą problemu...

Nim dokończyłem pisanie załączyłeś zdjęcie. Obawiam się że to półautomat i będzie wymagać albo dorobienia automatyki na przekaźniku albo sterowania przełącznikiem z kabiny.
    Rozbierz jeszcze ostrożnie tą "podkówkę" z której wychodzą przewody.

SławeK
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A mnie się wydaje, że to mechaniczny wyłącznik. Tam jest przekładnia, która co jeden obrót bębna z linką do anteny obraca kółko ze stykiem. I po określonym obrocie tego kółka antena się zatrzymuje. Takie najprostsze, najstarsze rozwiązanie. Ale nie widzę przekaźnika do tego układu.
    A zasilanie i sterowanie anteną odbywa się 12 V.
    Rozbierz tą podkowę i zrób fotkę jej zawartości.