Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki używany monitor CRT kupić (rozmiar, modele)?

Kwachu-mk 28 Aug 2006 10:47 2297 11
    Kwachu-mk
    Level 10  
    Zastanawiam się ostatnio nad zmianą monitora i postanowiłem jednak kupić monitor w technologii CRT. Chciałem w związku z tym poprosić o jakieś sugestie w kwestii tego rodzaju monitorów o rozmiarach 17 lub 19 cali. Ja osobiście zastanawiałem się nad modelami LG Flatron 795FT, LG 995FT lub Philips 109P. Macie może jakieś opinie o tych konkretnych modelach?

Zastanawiam się nad zakupem tzw. monitora poleasingowego. Czy Waszym zdaniem jest to trafna decyzja? Dodam tylko, że jest to zakup jedynie na okres ok. 0,5 lub 1 roku, ponieważ wtedy będę chciał przeskoczyć na panel LCD.

Chciałem również zapytać czy faktycznie większe monitory CRT mają problemy z precyzyjnym wyświetlaniem obrazu? Czy Waszym zdaniem sensowną granicą przekątnych w przypadku monitorów CRT jest 17 cali?

Pozdrawiam i czekam na sugestie.
    VC
    Level 21  
    Ja mam Philips'a 105S i musze powiedziec ze sprawuje sie dobrze jak do cena za ile go kupilem. Jest to Ekren 15". Ale powiedz do czego bedziesz uzywac ten monitor. Jesli do filmow np. DVD to polecam 19", jesli do gier to tez 19". A jezeli malo spedzasz czasu przy komputerze to 17" w zupelnosci ci wystarczy.
    Pozdrawiam.
    Kwachu-mk
    Level 10  
    Fakt, zapomniałem wspomnieć o jego przeznaczeniu.

Generalnie długo siedzę przed komputerem, jestem studentem informatyki, więc trochę programuję, trochę siedzę nad www, trochę nad grafiką. Często też oglądam filmy na kompie i też pod tym kątem chciałbym dobrać sobie monitor, stąd dylemat między 17-tką i 19-tką.
    SP5IT
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Kwachu-mk wrote:
    trochę nad grafiką. Często też oglądam filmy na kompie i też pod tym kątem chciałbym dobrać sobie monitor

Kup CRT, 19 zwróć uwagę, czy trzyma geometrię i czy ma ostry obraz po rogach ekranu.
    Michał
    tomsyty

Level 26  
    Jeżeli chodzi o monitor 19-to calowy, to szczerze mogę Ci polecić Compaq P910. Mam ten monitor od ok. 2 lat i nie można o nim złego słowa powiedzieć (prawie). Ponoć są modele z różnymi kineskopami (m.in. Sony Trinitron, Mitsubishi) choć ja nie wiem jaki posiadam, z tyłu na tabliczce nie pisze... W każdym bądź razie kineskop jest całkowicie płaski, parametry też są dobre - osobiście używam 1024x768 @ 100Hz choć można i 120Hz przy tej rozdzielczości. Maksymalna rozdzielczość 1920x1440 @ 70Hz (dla NVIDIA GF4 Ti 4200). Jedyne do czego można by się przyczepić to jego wielkość - jest dosyć spory. Kineskop ma też pewien defekt, ale ponoć tak jest ze wszystkimi płaskimi kineskopami tej wielkości. Mianowicie posiada 2 trochę jaśniejsze paski, szerokości 1px mniej więcej na 1/4 wysokości od góry i od dołu. Widać to praktycznie tylko na białym tle, jako delikatne, szare paseczki, nigdy mi to jednak nie przeszkadzało. Jeżeli chodzi o kolory są bardzo dobre, nie ma problemów na rogach ani z ostrością, ani z kolorami, kształt obrazu też jest prawidłowy.
    User removed account
    User removed account  
    polninken
    Level 11  
    Kolega tomsyty ma na 100% monitor na Trinitronie - stad te dwa paski. Nie jest to wada tylko "uroda" tych kinoli. Mimo tego sa to chyba najlepsze "bańki" CRT. Jesli masz juz kupowac zwykly monitor to wlasnie na Trinitronie - a konkretne modele...hmmmm...na allegro jest tego mnostwo. Firma mniej wazna: Eizo, Iiyama, IBM, NEC, itp. - tylko nie kupuj kota w worku i koniecznie przed kupnem sprawdz jakos obrazu!!
    djtronic
    Level 20  
    Ja moge polecic Ci NEC'a MultiSync FE770 mam ten monitor juz kawalek i naprawde sie dobrze sprawuje.. wczesniej byl napedzany RivaTNT 2 a teraz Radeon 9550 i naprawde pieknie dziala. I do tego ładnei wyglada..
    tzok
    Moderator of Cars
    Philips albo Sony ew. LG z kineskopem Trinitron (tyle że trzeba się przyzwyczaić do tych dwóch poziomych pasków (drucików?) albo Flatron, tyle że LG mają opinię awaryjnych.
    Poza tematem, to do Twoich zastosowań idealny byłby... LCD, jeśli wystarczy Ci 1024x768 to 15" (są niedrogie), jest to odpowiednik CRT 17".
    Mad Max
    Level 23  
    Ja bym poszukał jakiegoś MAG-a - miałem 15', modelu niestety nie pamiętam, kupiony jako używka-złego słowa nie można było o nim powiedzieć.Ewentualnie NEC.
    Xyrovaqs
    Level 23  
    Mialem samsunga 755DF. Monitor bardzo dobry jezeli chodzi o geometrie, odwzorowanie kolorow, ale... Za nic w swiecie nie moglem uzyskac dobrej zbieznosci, zadne manipulacje przy kineskopie nie pomagaly, a jezeli dlugo siedzisz przed kompem to jest to troszke meczace. Efekt ten byl szczegolnie widoczny w lewym dolnym rogu, widac to glownie przy bialym tekscie na czarnym tle - po prostu tak jakby sie rozmywa. Co do LG Flatron - znajomy serwisant mowil mi ze sporo tego padalo...
    BIGOLSEN
    Level 31  
    Kwachu-mk wrote:
    Zastanawiam się ostatnio nad zmianą monitora i postanowiłem jednak kupić monitor w technologii CRT. Chciałem w związku z tym poprosić o jakieś sugestie w kwestii tego rodzaju monitorów o rozmiarach 17 lub 19 cali. Ja osobiście zastanawiałem się nad modelami LG Flatron 795FT, LG 995FT lub Philips 109P. Macie może jakieś opinie o tych konkretnych modelach?
    Pozdrawiam i czekam na sugestie.

Jestem szczęśliwym posiadaczem modelu LG Flatron 795FT Plus . Plus , to tylko dodany Hub USB w monitorze . Monitor działa super od około pięciu lat . Brak wypalonego choćby jednego piksela . Mozliwości wyświetlania prawie się nie zmieniły , choć napewno jest jakiś ubytek po latach , to jednak gołym okiem niezauważalny . Ekran jest naprawdę płaski , nie tak jak w innych monitorach . I nie wiem skąd tak słabe opinie o tych monitorach , bo ja jak narazie nie mogę narzekać . I oby tak dalej . Zmieniać go nie będę , bo i po co skoro jestem zadowolony , a on nadal się sprawdza w codziennym uzytkowaniu i to wyjątkowo dobrze . Skoro chcesz kupować monitor na kilka miesięcy , to zwróć uwagę na koszt zakupu i ewentualny uzysk przy odsprzedaży .
    Pozdrawiam .