Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z dyskiem zewnętrznym podłączonym do komputera stacj

28 Sie 2006 16:07 7333 14
  • Poziom 10  
    Witam

Mam problem z dyskiem zewnętrznym na USB.
    NA innym komputerze chodził a na moim coś nie chce.
    Bardzo prosze o odpowiedź.
  • Poziom 26  
    Witam może kolega poda więcej szczegółów dotyczących komputera system, konfiguracja sprzętowa, jaki to dysk. Jakie są objawy.
  • Poziom 39  
    napisz jaki masz system
    jaki chipset na płycie głównej
    czy coś kiedyś podłączałeś do tego/tych portów usb ?
  • Poziom 17  
    Trochę mało informacj, ale skoro gdzie indziej działał, to zakładam, że nie ma błędu w stylu źle zainstalowanego oprogramowania, sterownika itp. Zazwyczaj przy dyskach zewnętrznych USB 2,5" odmawiających współpracy problemem jest zasilanie. Dysk powinien być dołączany do dwóch portów USB - jeden sygnał + zasilanie, drugi tylko zasilanie. Realizowane jest to na dwa sposoby: 1. kabel od strony komputera ma dwie wtyczki; 2. dwa kable, jeden zwykły USB, drugi specjalnie do zasilania.
  • Poziom 10  
    System windos xp profesional +service pack 2
  • Moderator Samochody
  • Poziom 21  
    Zapewne dysk ma swoj zewnetrzny zasilacz podpinany do dysku i jeden kabel od dysku do usb...
    Dobra ale problem pewno bedzie lezal po stronie ustawienia dysku przynajmniej tak mi sie wydaje .. Juz Ci mowie ze masz sprawdzic z tylu dysku kolo gniazda zasilania masz zapewne kilka drucikow cos w stylu tego:
    || ::::::::::::::: || :::: || oooo ||
    ... /\ kabel usb || ust || power||

Tlumaczenie :P
    W pierwszerj rubryce podpinasz kabel od usb co juz wiesz w trzeciej kolumnie masz power to tez juz wiesz ;)
    I teraz w drugiej kolumnie masz kilka tych drutow i wlozona taka zawleczke laczaca dwa druciki tak.. teraz lukasz na obudowe dysku szukajac tego schematu zapewne znajdziesz go tam i bedziesz mial zaznaczone opcje takie jak : Slave,Master,Cable .. itp zalezy od dysku jak to tam pisze Ale ty musisz wlozyc tak zawleczke zeby dysk byl ustawiony na MASTER .

Toc przynajmniej mi sie tak wydaje ze problem polega na tym acz kolwiek nie musi byc to to;]
    Podales troszke za malo info bo wiedzac za masz Win XP SP 2 i dysk ktory nie dziala na usb to pozostaje sie tylko domyslac co probowales a czego nie . ;]

Pozdro
  • Poziom 17  
    Jeśli na innym komputerze działa, to nie jest to problem zworek!
  • Poziom 10  
    to dysk 2,5 cala 30 gb 4200 rpm hitachi
    na innych kompach z usb 2.0 działa bez problemu
    ja mam usb 1.1 i nie działa
    ale na innym kompie z usb 1.1 działa bez problemu
    komp go wykrywa
    zasilanie ma ale rozpoznaje jako nieznany sprzęt
  • Poziom 17  
    Po podłączeniu do USB przyłóż ucho do dysku. Jeśli usłyszysz, że się rozpędza i zwalnia, to znaczy, że zasilanie nie jest prawidłowe (za mały prąd) i dysk nie bedzie działał poprawnie. Jęsli kręci się normalnie, to będzie sugerowało problem ze sterownikiem.
  • Poziom 10  
    bardzo prosze o zaproponowanie sterownika.
    Typ i nazwa są podane wcześniej
  • Poziom 17  
    Widzę, że muszę wyjaśnić pojęcia podstwowe.
    "to dysk 2,5 cala 30 gb 4200 rpm hitachi" - to określenie nie zawiera jednej najważniejszej informacji - typu dysku. Problem nie dotyczy sterownika do dysku, tylko do interface'u USB do dysku. Komputer nie widzi dysku, tylko interface, dysk jest obsługiwany sprzętowo przez interface USB-ATA. Jeśli się nie mylę, to Hitachi nie produkuje dysków zewnętrznych USB, czyli dysk jest w jakiejś obudowie. W jakiej? Do większości obudów USB do dysków nie trzeba instalować specjalnego sterownika w systemie Windows XP. Nie znaczy to, że na pewno nie będzie problemów ze sterownikiem. Często pomaga zmiana portu USB - dysk jest wykrywany ponownie (w innym porcie jako zupełnie odrębne urządzenie), ponownie instaluje się sterownik i dysk działa. Jest to jakieś 5% przypadków z problemami z dyskami USB, pozostałe 95% to wina zasilania. Aby można było konkretniej pomóc, musisz podać więcej informacji, również o tym, czy podane wcześniej metody radzenia sobie z takimi problemami zostały sprawdzone. Ciągle nie wiem, czy na pewno wszystko jest OK z zasilaniem.
  • Moderator Samochody
    Czy w tym komputerze w ogóle działają pendrive i inne dyski na USB, bo spotkałem się z takim komputerem w którym zawsze wykrywał jako nieznane urząśdzenie i nie mógł znaleźć sterownika, pomogło przeinstalowanie systemu.
  • Poziom 10  
    Posiadam takze dysk zewnetrzny i problemem u mnei jest gdy go podlacze przez przedluzacz USB badz przez port USB z przodu obudowy. Wtedy jakby nie widzial mi dysku. Jednak gdy podlacze dysk z tylu opudowy pod USB jest wszystko okej.
  • Poziom 10  
    tak działają inne sprzęty które są podpinane do USB