Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A3 model 8P XENONY KSENONY HID PROBLEM !!!

e0kris 28 Sie 2006 19:38 16258 6
    e0kris
    Poziom 10  
    Witam. Proszę o pomoc jeśli to możliwe. Posiadam Audi A3 model 8P0 rok 2006. Zamontowałem do niego NOWE ORYGINALNE LAMPY KSENONOWE. Kostki pasowały, lampy na załączonym zapłonie świeciły pięknie - niby wszystko OK, ale po załączeniu silnika zaczeły mrigać - migotać jak stroboskopy. Poczytałem więc co nieco na forum i wyczytałem, że jeśli posiadam wyższy sterownik komputera BORDNETZSTEUERGERAT (wersja HIGH z indeksem A, D lub F) to wystarczy tylko przeprogramować komputer na światła ksenonowe i wszystko będzie grać. Pojechałem więc do serwisu AUDI i po spędzeniu tam kilku godzin nic nie wskurałem Samo programowanie nie pomaga. Proszę o pomoc w tej sprawie jeśli to możliwe. Ktoś mi jeszcze w serwisie powiedział, że być może trzeba we wtyczce wchodzącej do komputera przepiąć któreś kabelki. Jeśli tak to które wypiąc i gdzie je wpiąć ???
    Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam / KRIS
    sebi2
    Poziom 11  
    niestety nalezy zmienis streownik bordnetz . innego sensownego wyjscia nie ma .
    seba
    e0kris
    Poziom 10  
    Kiedy mój sterownik jest w wersji HIGH i z tego co mi powiedzili w serwisie to jest taki sam jak w modelach samochodów z zamontowanymi ksenonami. (???)
    206cc
    Poziom 16  
    Miałem taki sam problem w Mercedesie W-211 i wystarczy tylko dograc informacje o xenonie do komputera
    e0kris
    Poziom 10  
    Problem już mam rozwiązany. To nie było oprogramowanie. Poprostu najnowszy sterownik nie współpracuje z lampami produkowanymi do końc roku 2005. Trzeba mieć lampy z roku 2006 (ksenon i długie świecą z ksenonu - specjalna elektryczna przysłona w lampie, a tam gdzie normalnie jest żarówka halogenowa od świateł długich musi być żaróweczka 12V/21W do jazdy dziennej). Poza tym kostki są inne w lampie 2006 i to też trzeba wymieniać.
    e0kris
    Poziom 10  
    Witam ponownie. Jeśli ktoś ma nowe A3 rok 2005 (duży grill) bez ksenonu i chce zamontować oryginalny ksenon tak by nie przerabiać instalacji służe pomocą kris_g[małpa]epoczta.pl
    misztan1
    Poziom 10  
    Witam posiadam a3 z 2006r. Nie posiadam ksenonow a chciałbym zamontować i moje pytanie co trzeba przerabiać i czy wystarczy przełożyć lampy. Nie mam spryskiwaczy wiec montaz chyba tez. Oraz drugie pytanie czy po przekreceniu przełącznika od świateł na pozycję AUTO to gdzie znajdę jego sygnał ponieważ chciałbym podłączyć światła to jazdy dziennej. Ostatnie pytanie jakie polecali byście lampy zwykle do a3 z wbudowanymi ledami. pozdrawiam