Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Yamaha RX-V630RDS wylacza sie po 2 sek

Psemysuaf 28 Aug 2006 20:04 2421 3
 • #1
  Psemysuaf
  Level 12  
  witam
  Posiadam yamahe rxv630rds ktoa po wlaczeniu dziala 2 sek i sie wylacza. Po wstepnych ogladzinach stwierdzilem poprzebijane w jednym kanale koncowke mocy, tranzystory sterujace oraz dwa rezystory. Po wymianie ktora nic nie stety nie dala bo amplituner nadal sie wylacza. Podczas tych 2 sek dzialania niestety jest napiecie stale na wyjsciu (przed przekaznikiem) i to prawdopodobnie zalacza zabezpieczenie. Mikrokontroler raczej działa ( od zalacza przekaznik), wyswietlacz sie wlacza - nawet mozna przez te 2 sek poprzestawiac rozne opcje.

  Ogolnie poradzcie cos. :)

  PS jak sie wchodzi do trybu serwisowego ?
 • #2
  gart62
  Level 31  
  Witaj!
  Sprubój odłączyć zabezpieczenia (może wystarczy tylko na procesorze) i napraw uszkodzoną końcówkę mocy, pozostałe są podobne, więc nie powinno być problemów. Możesz dla sprawdzenia czy wszysko inne działa prawidłowo odłączyć uszk. końcówkę z pod zasilania. Sprawdź napięcia zasilające, zwłaszcza ich jakość, może uszkodzony jest któryś z elektrolitów filtrujących albo dioda w mostku.
  Pozdrawiam.
 • #3
  Psemysuaf
  Level 12  
  dziwne ze po wylaczeniu do stand by pojawia sie DC na wyjsciu.

  Dodano:

  Dobraa. Wszedlem do diagnostic menu w ktorym to zabezpieczenia nie dzialaja i zjaralem koncowke :) Rear Center. nawet nie zdarzylem nic pomierzyc.
 • #4
  Psemysuaf
  Level 12  
  widze ze cienko zpomoca z waszej strony.... Udalo sie urruchomic amplituner ( thx arcu ) Uszkodzone byly nastepujace elementy : Q957C , Q957A , Q955, Q956, Q954, R972, R969 . Po wymianie elementow amplituner dalej sie wylaczal po 2 sek. Wchodzil bez problemu do trybu serwisowego i tam dzialal stabilnie i ogolnie ok (naciskamy przycisk a/b/c/d oraz input mode i trzymajac je wciskamy na 5 sek power on) . Okazalo sie ze przy zasilaczu od stand baya masa nie laczyla w miejscu gdzie przykreca sie srobka do obudowy ! Dziekuje wszystkim ktorzy chciali mi pomoc :)


  Pozdrawiam.