Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kodowanie filmów z RMVB na DVD

Dodo 28 Aug 2006 23:10 41015 16
    Dodo
    Level 10  
    Programem Cucusoft mam możliwośc "przerobienia " pliku filmowego z RMVB na DVD i inne ( np VCD itp) ale jest jeden problem. Po przerobieniu i nagraniu na płytę w komputerze odtwarza super, a jak włożę do kina domowego to obraz ma pionowe zielono żółte pasy i praktycznie nic nie widać. Głos owszem jest. Jeśli wezmę przewijanie np 2x to obraz jest super, ale wiadomo nie ma wtedy głosu. Co może być tego przyczyną ? Czy w tym programie brak jakiegoś kodeka, ale chyba nie bo pierwsze chyba 5-6 filmów kino odtwarza bez problemów. Teraz nie chce, I tamte filmy też były robione z RMVB na DVD właśnie tym programem.
    Proszę o pomoc, bo szkoda jest już mi płyt.
    Pozdrowienia
    maxxmaxx
    Level 20  
    Do takiej konwersji RMVB do DVD używam programu WinAviVideoConverter przerabiam nim filmy bez żadnych problemów.
    Musisz mieć zainstalowany program RealAlternative aby mieć kodeki.
    Dodo
    Level 10  
    Jeszcze jedno. Po przerobieniu filmu tym programem w komputerze gra super. Natomiast kino domowe nie wykrywa tej płyty i pisze NO DISC. Czy ten program o którym piszesz jest po polsku, i czy dam sobie radę. Miałem jeden do przerabiania i też po polsku ale żadnej instrukcji nic. Nie dałem sobie w nim rady. A jeśli chodzi o płyty, to jakie są najlepsze do filmów - plusy czy minusy. Są różne szkoły na ten temat. Jadę na plusach, ale widzę że oprócz kilku żadne nie chodzą.
    jaqbas2
    Level 27  
    WinAvi jest po angielsku, aczkolwiek jest bardzo intuicyjny w obsłudze. Warto spróbować... Myślę, że bez problemu sobie poradzisz.
    Dodo
    Level 10  
    Mam ten VinAvi, jest takze po polsku, można wybrać język. Ale nie o tym. Owszem, poradziłem sobie bez problemu, zainstalowałem Quick Time bo chciał. I chodzi jak zegarek, tylko, ano właśnie nie widzi filmu kino domowe. Niby wszystko jest OK, komputer odtwarza bez zająknięcia a kino pisze NO DISC i koniec. Od czego to może zależeć ? Co jest tego przyczyną ? Bo jeśli chodzi o komputer to nie widze sensu przerabiania, obejrze takze np w RMVB i też będę widział, ale mi chodziło głównie o to aby oglądać w kinie a tu nic. Czy nagrywac nagrywarką wewnętrzną tego programu ? Czy innym ?
    jaqbas2
    Level 27  
    Czy sprawdzałeś, czy Twoje kino obsługuje nagrywane DVD? Moze ważne jest czy +, czy -R
    Było wiele kin, które obsługiawły tylko oryginalne płyty. Zajrzyj do instrukcji, bądź potestuj...
    Dodo
    Level 10  
    Proszę napisz mi jaka jest różnica między + a - DVD. Przyznam że od niedawna się tym zajmuję i nagrywam. Jak dotąd rozkodowywałem DVD oryginalne programem "DVDFabPlatinum" i przerabiało to na ISO i nagrywałem tym samym programem. Nie zdarzyło się żeby jakaś nagrana płyta nie chodziła w kinie Jeśli chodzi o program "Cucusoft", to też przerabiałem, ale przyznam że grały tylko płyty przerobione na format VCD. Na DVD nie wykrywało filmów, chociaż nie wszystkie. Ten program VinAviVideo też przerabia na DVD ale kino płyt nie widzi. Spróbuję na VCD, to powinno widzieć, tylko że to już nie jedna a przeważnie dwie płyty, ale jeden i drugi format jakby nie patrzył jest płytą nagraną a nie oryginalną.

Dodano po 2 [godziny] 13 [minuty]:

Wybaczcie mam jeszcze jedno pytanie, czy za pomocą tego programu, mam na myśli "VinAviVideo" można przekonwertowac filmy na np VCD w których tekst jest jako osobny plik tekstowy.
    maxxmaxx
    Level 20  
    Używaj dobrych płyt np TDK,Verbatim, może masz problemy z nagrywarką?Komputer lepiej sobie radzi ze żle nagraną płytą. Ja chcąc oglądać film RMVB na kinie domowym zawsze przerabiam go tylko programem WinAvi. Nagrywam płyty w Nero płyty DVDR+/- i DVDRW+/-, mam 3 odtwarzacze DVD i każdy je odtwarza.
    Co do różnicy pomiędzy + a - poszukaj w necie np http://www.tomshardware.pl/storage/20030207/dvd_burner-01.html
    A co do VCD z osobnym plikiem tekstowym to niemożliwe tym programem, najlepiej napisy wkleić na stałe w film.
    datatomek
    Level 26  
    Praktycznie każdy odtwarzacz widzi poprawnie nagrane płyty.Jeśli nie widzi sprawdź czy wogule film na płycie został nagrany w strukturz DVD.Jeśli nie masz pewności lub nie potrafisz tego sprawdzić użyj jakiegoś programu do sprawdzenia poprawności struktury DVD, np IfoEdit,jest tam też funkcja korekcji relokacji plików bo bez tego czasem stacjonarki nie odpalaja.
    Dodo
    Level 10  
    Miał rację maxxmaxx, filmy należy wypalać na dobrych płytach. Kupiłem TDK DVD+ i chodzi od pierwszego włożenia płyty, czyli krótko mówiąc wykrywa format w ciągu kilku sekund. Ale jest pewne ale. Napisał kiedyś że konwertuje programem VinAviVidea a nagrywa innym, chciałbym wiedzieć dlaczego. Pytam dlatego gdyż przyznaję mu rację, aczkolwiek ten program ma w sobie tez możliwość wypalania, tylko że osobiście próbując w nim wypalic płytę właśnie kino jej nie widziało, jeśli natomiast wypaliłem np w Cucusoft to odtwarzał bez problemu. Dlaczego trzeba wypalać innym, czyżby wypalarka w Vin była tylko dla towarzystwa ?:D Poza tym dzięki Wam serdeczne, pomogliście mi niezmiernie, jestem właściwie początkujacym w DVD bo mam nagrywarkę od niedawna a widzę że to nie taka wcale łatwa sprawa. I na koniec, wczoraj konwertowałem dla wnuczki bajkę, na podglądzie wyglądało super. W kinie już tak nie było. Owszem, obraz super, dźwięk ProLogic na wszystkie 5 kanałów ale z obrazem już inna sprawa. Tak jak pisałem na podglądzie było OK, ale w kinie jakby się rozszerzył i gdzieś zniknęła góra. Po prostu zauważyłem to bo bajkę ktoś nagrywał z TV i był znaczek stacji, a po przekonwertowaniu i nagraniu ten znaczek prawie zniknął z ekranu. Czy trzeba tam coś ustawiać z tym obrazem ? Mam jeszcze jedno pytanie, ponieważ program VinAviVideo po uruchomieniu ciągle pyta o jakieś kodeki z QuickPlayera ale nie wiem jakie. Czy do tego konwertowania i wypalania faktycznie są potrzebne kodeki tego programu ? Bo zainstalowałem całego QiukPlayera, ale nie mogę uruchomić chociaż zainstalował się prawidłowo, gdyż wyświetla komunikat że " Error coś tam jakis numer i URL" więc pozbyłem się tego bo i tak nie działa.
    Pozdrawiam
    maxxmaxx
    Level 20  
    Witam.
    Tak jak już pisałem używam wyłącznie płyt TDK i Verbatim(nigdy nie miałem z nimi problemów więc po co zmieniać?)
    Co do nagrywania używałem Nero w wersji OEM dostarczone z nagrywarką (ostatnio zacząłem używać Nero 7 premium) nie nagrywam programem WinAvi płyt bez żadnej przyczyny(szczerze mówiąc nawet nie próbowałem)
    Aby poprawnie odtwarzać filmy różnych formatów używając AllPlayera
    mam zainstalowane ffdshow (żadnych innych kodeków) oraz program
    realalternative 146 oby odtwarzać RMVB AllPlayerem.
    Co do WinAvi musi być zainstalowany QuickTimeAlternative 170.
    Pozdrawiam.
    AdrameleH
    Level 10  
    Te i inne problemy rozwiazuje "Xilisoft Video Converter" wystepuje w 3 wersjach: Ultimate, Platinum, Standard.
    Szczegoly programu co i jak obsluguje znajdziecie pod adresem (a jest tego troche) :

Xilisoft Video Converter Ultimate Info .

Pozdrawiam.
    1Monika
    Level 2  
    Mam może mało znaczny problem ale mi przeszkadza. Używam programu cucusoft, ale po nagraniu na płytę przerobionego filmu pojawia się adres strony programu i jest przez całą długość filmu. Może ktoś wie jak go wyłączyć? I jak jest film z napisami co zrobić żeby one się pojawiły na płycie?
    cliner
    Level 15  
    1Monika wrote:
    Mam może mało znaczny problem ale mi przeszkadza. Używam programu cucusoft, ale po nagraniu na płytę przerobionego filmu pojawia się adres strony programu i jest przez całą długość filmu. Może ktoś wie jak go wyłączyć? I jak jest film z napisami co zrobić żeby one się pojawiły na płycie?
    Uzywasz trial wersji lub demo.Prosty programik do wszelkich przrobek video to ConvertXtoDVD,ale nie jest free.Robi filmiki z napisami,musza byc w formacie srt.Polecam,ma polska wersje jezykowa.
    1Monika
    Level 2  
    wielkie dzięki :D a jak dodać napisy? bo mam w tym rozszerzeniu ale ni w lewo ni w parwo :D
    cliner
    Level 15  
    1Monika wrote:
    wielkie dzięki :D a jak dodać napisy? bo mam w tym rozszerzeniu ale ni w lewo ni w parwo :D
    Po pierwsze dopasowane txt najlepiej z napiprojekt,2-srt.exe przerobi je na srt dopasowane do twojego pliku video,3-program sam dorzuci te pliki do filmu w trakcie ladowania plikow do konwersji,musza byc oczywiscie w tym samym folderze z filmem.That's all.