Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor samtron 76 E, kilka różnych usterek.

Genkowski 29 Sie 2006 00:01 1041 5
  • #1 29 Sie 2006 00:01
    Genkowski
    Poziom 11  

Witam całą elektrodę
    Objaw sam przyszedł i sam odszedł, opiszę go od początku:
    1). Co jakiś czas raz na dzień, na dwa dni kosi się górna część ekranu pasek przez całą szerokość ok 1 cm wysokości, rozwiązuję go w ten sposób że włączam monitor przyciskiem i włączam z powrotem problem znika.
    2). Pewnego razu po włączeniu był szary ekran z lekkimi przebarwieniami mniej więcej w środku monitora były te przebarwienia, podczas wyłączenia pojawiały się 3 kropki RGB tak jak kiedyś w starych telewizorach, a znikały po ok 2-3 sekundach i za każdym razem.
    - ten problem trwał do kilkudziesięciu razy wyłączałem i włączałem i objawy były różne podczas włączania pojawiały się tęcze, paski białe na szarym tle itp. Ale w końcu pojawił się obraz za wielką mgłą i ta mgła zaczęła pulsować takimi krótkimi błyskami białymi tak jakby ktoś rozjaśniał, aż w końcu ta mgła zniknęła.
    Co to mogło być, bo monitor wtedy myślałem że już będzie na straty spisany ??
    Proszę o porady

0 5
  • #2 29 Sie 2006 01:30
    ogryz
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam!
    Objawy mogłyby wskazywać na kilka różnych usterek. Na dobry początek weź lutownicę do ręki i popraw dokładnie zimne luty zarówno na płycie głównej (szczególnie okolice odchylania pionowego oraz trafa WN), jak i na płytce kineskopu.
    Opisz rezultaty - pomyślimy co dalej.
    Schemat spróbuj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/forum14.html

Pozdrawiam.

0
  • #3 29 Sie 2006 12:35
    Genkowski
    Poziom 11  

dziękuję za szybką odpowiedź narazie nie będę ruszał ponieważ chodzi jak się powtórzy to wtedy zrobię to jak napisałeś
    (moja nauczka : chodzi nie ruszaj )

pozdrawiam i dziękuję

Genkowski

0
  • #4 02 Lis 2006 22:50
    buzer
    Poziom 13  

Witam czy ktoś posiada schemat samtrona 76e ? mam monitor do ktorego dostala sie woda no i wypalilo dziure na plycie glownej w okolicy trafopowielacza , problem polega na tym ze w tym miejscu biegnie kilka sciezek i nie moge dojsc ktora z krora ma byc polaczona.
    Szukam na forun ale nie moge znaleźć proszę o pomoc

0
  • #6 03 Lis 2006 21:28
    buzer
    Poziom 13  

Dzięki za odpowiedz nie wiedziałem że samtron to jest SAMSUNG , dowiedziałem się tego z twojego linku a schemat jest tu na elektrodzie w alfabetycznym spisie schematów

0