Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon Pixma MP 150 - szybko zużył się atrament

benbog 29 Sie 2006 06:48 2897 7
  • #1 29 Sie 2006 06:48
    benbog
    Poziom 23  

Po bardzo krótkim czasie zużył się atrament kolor i wkrótce czarny. Do drukowania używałem urządzenia bardzo rzadko, głównie służy jako skaner. Okazuje się, że przy każdym uruchomieniu, całość przygotowuje się do pracy niezależnie czy mam zamiar tylko skanować, czy też drukować. W ten sposób za każdym razem atrament znika, bo zużywany jest w trakcie czyszczenia głowic. W czasie włączenia urządzenia też co pewien czas samoczynnie następują czynności czyszczenia i tak, kropelka po kropelce, atrament znika.
    Może ktoś zna sposób na wyłączenie samej drukarki? Wtedy mógłbym używać skanera, nie doprowadzając w tym czasie do zużywania atramentów na czyszczenie.

0 7
  • #2 27 Lis 2006 15:09
    Piotrek.pxf
    Poziom 27  

Witam. Mam ten sam problem.
    Z kolorowego tuszu korzystałem zaledwie kilka razy i już nie mam nic w kartridżu, za to w miejscu gdzie zjeżdża karetka jest go pełno. Drukarkę mam od miesiąca.

Właśnie to całe czyszczenie głowic jest najbardziej denerwujące. Trwa dużo dłużej niż w innych drukarkach i w dodatku wychlapuje cały tusz.

Czy jest możliwość, żeby jakoś oszukać drukarkę i np wyjąć kolorowy kartridż lub żeby nie przeprowadzała ona tego durnego oczyszczania?

0
  • #3 27 Lis 2006 16:54
    konmaj
    Spec od drukarek

A czy nie da się skanować z wyjętymi kartridżami? Niektóre modele urządzeń wielofunkcyjnych sygnalizują ich brak, ale skanowanie jest wtedy możliwe.

0
  • #4 29 Lis 2006 00:11
    Piotrek.pxf
    Poziom 27  

No skanować się da, ale mi chodziło o to, żeby dało się drukować wtedy, gdy zainstalowany jest tylko czarny kartridż. W ten sposób nie będzie się wychlapywał na darmo kolorowy drogi tusz.

To całe czyszczenie głowic powoduje, że wycieka z niej tusz i w dodatek jest ona cała w nim umazana. Czasem nawet drukuje dokumenty z kolorowymi kleksami na papierze.

0
  • #5 29 Lis 2006 01:56
    benbog
    Poziom 23  

Też próbowałem, jeżeli nie ma włożonego kartridża, drukarka nie działa. Może ruszy z pustym? Mam inną drukarkę Canon i ona drukuje czarnym atramentem z pustym kartridżem kolorowym.
    Powtarzam: tusz wysysany jest z kartridży również, gdy tylko skanuje się. Zdaje się, że jedynym rozwiązaniem jest albo dorobienie wyłączania drukarki na czas skanowania, albo zwrot sprzedającemu z tytułu niezgodności z umową, bo z instrukcji nie wynika tak nieracjonalne zużywanie atramentów, a domyślnie nie powinno następować tak duże zużywanie się atramentu w czasie nie drukowania. Ta druga drukarka Canon, w oczekiwaniu na drukowanie, potrafi przez parę godzin niczego nie robić, a Pixma 150 co chwilę jeździ wózkiem i wysysa atrament. Pewnie producent bardzo nastawił się na zysk ze sprzedaży kartridży.

0
  • #6 29 Lis 2006 09:01
    kosmita
    VIP Zasłużony dla elektroda

Poprawiłęm temat. benbog Jeśli będe musiałzrobić to ponownie, to tym razem będzie ostrzeżenie

0
  • #7 29 Lis 2006 11:45
    benbog
    Poziom 23  

Czy to nie strzelanie z armaty do wróbla, żeby po pierwszym poprawieniu tematu zaraz grozić ostrzeżeniem? Jakoś innym uczestnikom forum nie przeszkadzał tak sformułowany temat i wiedzieli, o co chodzi. Poza tym, nie chodzi tylko o sam fakt nadmiernego zużycia atramentu, ale i możliwość wyłączenia części drukującej zestawu Canon Pixma MP 150, dlatego uważam, że pod tematem, określonym przeze mnie, mieści się cała dyskusja o zaletach i wadach produktu, a o to mi chodzi.

0
  • #8 29 Lis 2006 13:03
    bbrutus
    Poziom 19  

Witam

Z doświadczenia nie radził bym wyjmować tuszy z drukarki ani wkładać pustych pojemików ( grozi zaschnięciem głowicy - koszt głowicy to 80% wartości drukarki).
    Te modele niestety tak mają.

Dodano po 1 [minuty]:

Witam

Z doświadczenia nie radził bym wyjmować tuszy z drukarki ani wkładać pustych pojemików ( grozi zaschnięciem głowicy - koszt głowicy to 80% wartości drukarki).
    Te modele niestety tak mają.

0