Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 21MK2760/91R zasilacz, ciekawy przypadek

robusta 29 Sie 2006 08:52 1059 2
  • #1 29 Sie 2006 08:52
    robusta
    Poziom 15  

Witam,
    przeczytałem chyba wszystkie posty o 21MK2760/91R chassis MK2 - schemat z elektrody (trochę nieczytelny niestety) - uszkodzony zasilacz, według innych postów usterka typowa: spalony tranzystor BUT11AF, tyrystor, pęknięty lizak ale też spalony rezystor 3 albo 5W już nie pamiętam. Wszystko obmierzone i uszkodzone elementy podstawione nowe. Włączenie do sieci i strzał... Tranzystor i tyrystor przeszedł do historii.
    Ponowne obmierzenie elementów i wymiana uszkodzonych i ponownie strzał...
    Po kilku takich próbach wylutowywałem każdy element i mierzyłem go na stole - rezystory, diody - wszystko bez ominięcia (nawet włącznik).
    Po złożeniu wszystkiego i wymianie spalonych elementów znowu eksplozja. Jako tako zmierzyłem też pozystor.
    Zastanawia mnie czy w tym przypadku może okazać się uszkodzony transformator przetwornicy? Według schematu 5161 oznaczenie chyba CE 422 (jeśli się myle to proszę mnie poprawić) - na transformatorze OP 244.
    Czy spotkał się ktoś już z tak marnym przypadkiem?
    Czy jest możliwość w razie czego zakupienia takiego transformatorka? Gdzie i za ile?
    oczywiście strona wtórna była odłączana itp.
    dziękuję i pozdrawiam
    Przemo P.

• #2 29 Sie 2006 12:57
    peter falk
    Specjalista AGD

Hmm, a co takiego było odłączane po stronie wtórnej?

• #3 29 Sie 2006 13:08
    robusta
    Poziom 15  

dioda 1919 - BY229 i na żarówkę oraz sprawdzone elementy zaraz za trafo i powymieniane elektrolity na nowe

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME