Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ZG-40C/4 Kilka pytań... ;]

29 Sie 2006 11:26 1840 11
  • Poziom 12  
    Witam od pewnego czasu stałem sie posiadaczem kolumn ZG-40C/4 (chyba). Moc 40W 8ohm, membrana bierna... Lecz mam kilka kłopotów... po pierwsze, głośniki wysokotonowe i szerokopasmowe są nieorginalne, stąd pytanie jakie tam były montowane... Membrany niskotonowców byly zaklejane silikonem (czy czyms tam) i byly sprayowane na czarno... bierne lekko (pierdzą) przy BARDZO Mocnym bassie (w okolicach górnego zawieszenia, tylko w jednym miejscu). Co zrobić zeby sie tak nie działo i czy da się wymienić membrany bez "niszczenia" oryginalnego zawieszenia? Pomocy! Grają pod Radmorem 5102-TE.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    wysokotonowy to gdwk 9/80, a szerokopasmowy to gd 12/5/2 (nowego nie dostaniesz, jedyne wyjscie to uzywane np z allegro - czasem mozna dostac sprawne).
  • Poziom 12  
    Wczoraj spaliła mi sie cewka w GDN 25/40/1... da sie jakoś wymienic cewke tak, żeby zostawić starą membrane i zawiecho??
  • Poziom 23  
    ciezko ci bedzie zeby nie uszkodzic.
  • Poziom 12  
    kolejna sprawa.. nie dzialają mi przełączniki wysokich tonow, a są podlączone... co moze przyczyną? Co do cewki, sprawa jest dziwna.. glosnik troche polezal odpięty na biurku, podpialem i dziala normalnie. :)
  • Poziom 23  
    to musisz wymienic potecjometry
  • Poziom 25  
    dokładnie 2 godziny temu kupiłem takie kolumny za 40 pln z tym tylko ze membran pasywnych brak , czy moge założyc zwykłe takie które stosuje sie do regeneracji membrany papierowe , czy nie trzeba ich czasem jakoś wyważyć ....

ps. w twoich wysokie to tandetne piezaki ktoś wsadził a feeeee znimi ....
  • Poziom 25  
    Przeglądałem, allegro i chyba widziałem, że aktualnie stoją tam dwie membrany pasywne w pełni ok, więc może warto kupić? Aukcja nie była opisana jak membrany pasywne tylko jako uszkodzone głośniki, chyba przez brak magnesu :D. Takich zwykłych membran chyba włożyć nie można bo ich ciężar musi być odpowiedni obliczony.
  • Poziom 12  
    wiem ze te pierdki są do kitu.... 5 pazdziernika bede odbierał tonsile GDWK 9/80 :)

P.S.
    Co do tej aukcji to chyba nie są bierne..... bo u mnie tam gdzie w normalnym głośniku jest magnes ta dziura jest czyms zapchana :D
  • Poziom 12  
    Mam GDWK.. graja wysmienicie.. pozostaje tylko pytanie.. co zrobic z tym przelacznikami, sa podlaczone, ale nie reaguja na zmiane polozenia i jakie glosniki (inne) moge dac zamiast tej szerokopasmowki (oczywiscie chodzi mi o Tonsil'a)
  • Poziom 33  
    moze po prostu nie slyszysz zmiany tego ustawienia... ;) tez kiedys nie slyszalem, gdy "przesiadlem" sie z pierdziawek komputerowych na podobne do tych kolumny. po prostu ucho bylo niewprawione... co do zmiany tej szerokopasmowki - poczekaj na okazje na allegro - kupisz oryginal.
  • Poziom 12  
    Caleb_ napisał:
    moze po prostu nie slyszysz zmiany tego ustawienia... ;) tez kiedys nie slyszalem, gdy "przesiadlem" sie z pierdziawek komputerowych na podobne do tych kolumny. po prostu ucho bylo niewprawione... co do zmiany tej szerokopasmowki - poczekaj na okazje na allegro - kupisz oryginal.

Roznicy nie ma bo przelacznik nie dziala... pozycja 0 tez jest nieaktywna! Wiem ze jest roznica bo w zg-30c ja slyszalem

P.S.
    Wiem czemu ta jedna bierna pierdzi... prawdopodobnie jest to wina tego ze właśnie w tej kolumnie nie ma na tylnej ścianie gąbki... Juz nad tym pracuje :D