Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

GDN 42/300/8 do subwoofera ,jaka obudowa ????

gorka63 29 Aug 2006 12:49 1709 9
    gorka63
    Level 11  
    Witam mam zamiar zbudowac subwoofer z 2 glosników stx GDN 42/300/8
    i nie iwem jak obudowe dac czy zamknieta czy bassreflex ???
    Czy ten glosnik wogóle sie nadaje do domu ?? :D
    Slucham głównie trance i techno w wersji hardcore i chce wiedziec czy to niezle da w piec jak zamontuje 2 takie glosniki do obudowy D:D::D
    Ponizej zamieszczam link do glosnika, o który mi chodzihttp://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=122882066

i jeszcze wykres w obudowie bassreflex z dwoma tymi glosnikami D:D:

Na załaczonym wykresie widac ze ma ładna moc przy 20hz
    na kolejnym foto widac jaka pojemnosc budy jaka ma byc i jakie strojenie (nie znam sie jeszcze za dobrze na tym D:D:)
    Armosus
    Level 26  
    Ten wykres to z komosu... Buda ponad 600l? No co ty...

Zacznijmy od tego, ze jak podasz mu dosc duza moca 250-300wat to cewka lubi stuknac o nabiegunnik jest to wada fabryczna w efekcie ktorej glosnik moze sie spali.

Tomaszo chyba go kiedys testowal i mowil ze glosnik jest dosc slaby, nisko nie zejdzie - gra troche estradowo. Obudowa dla jego to 70L strojone na jakies 40Hz, jesli chcesz 2 takie to 140L.

A tak wogole czym masz zamiar to napedzic, w jakim pokoju to miec (od razu mowie ze w jakichs 16m^2 to to bedzie sie tluklo a nie gralo), i po co ci az taki sub? I najwazniejsze, jakie masz kolumny stereo?

Jesli STX i spora moc to lepiej wziac 2x GDN-32-300-8-SC i rownolegle polaczyc. Buda dla jednego 55L strojone na 35Hz. Tylko do takich dwoch to wzmacniacz minimum 500wat RMS.

Moznaby sie jeszcze zastanowic nad GDN-30-300-4 AP ma "dyskotekowe" brzmienie wiec do techno chyba ok.
    -ArtuR-
    Level 21  
    Armosus mala korekta Tomaszo napisal
    Quote:
    dolny resor uderza w nadbiegunnik
    a nie cewka...
    gorka63
    Level 11  
    Do napedzania uzywam Technics SU-c800u i Se-a800s a pomieszczenie mam około 16m²
    AVG
    Level 30  
    gorka63 wrote:
    a pomieszczenie mam około 16m²
    ciekawe ciekawe i ty tam chcesz wpakowac 2x42-300 :?: wow w zupełnosci wystarczy tam 32-300
    gorka63
    Level 11  
    Chce miec pozadny glosnik który da do pieca tak zeby wszystko z dudniło zeby okna drgaly tzw,zeby dom sie cały trzasł ???jaki bedzie najlepszy glosnik.kwota jaka moge przeznaczyc a glosniki do suba to 350zł !!Mialem ostatnio tesle arn 226/05/08 i jak dalem w piec to tylko bylo slychac i czuc jak cewka sie spalila D:D:D:D:D:D:
    a magnes byl goracy jak cholera :D
    Armosus
    Level 26  
    A w jakiej obudowie miales ta Tesle?

Za 350zl dostaniesz juz Ravemastera BSW 124 II.

Szukaj glosnikow z duza efektywnoscia (SPL) bo te STX'y potrzebuja minimum 250wat na sztuke. A ten Technics nie ma nawet 120, koles podawal w aukcji. Pobor z sieci 285wat, troche przymalo...
    Gilotyn@
    Level 30  
    Ja bym zrobił suba na stx 32-300-X-XX i napedził to wzmakiem 300W od matronixa i było by napewno ok.