Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cobra 7905 centralka w syrenie, "coś" robi zwarcie

29 Sie 2006 16:24 1884 2
  • Poziom 2  
    Witam, mam problem w Reni z seryjnym alarmem Cobra 7905 syrena i centralka w jednym. Alarm z dnia na dzień zaczął słabiej odpowiadać aż w końcu całkiem padł. Zero reakcji na pilota, dioda przestała świecić.
    Co ustaliłem:
    - jeden kabel wchodzący ma plus (prawidłowo)
    żadnych przebić czy tym podobnych, kable całe na tyle na ile mogłem zauważyć,
    - dioda w kabinie (i tu problem): przewód czerwony sprawdzony miernikiem "+", kabel czarny też "+" . Po rozpięciu z diody czarny masowy też trzyma plus (alarm nieuzbrojony). Po podpięciu masy z drzwi dioda świeci non stop (zamiast migac)
    I pytanko co może powodować zwarcie, czy centralka padła czy może jest jeszcze coś "po drodze".

Ps. jestem laik.
  • Poziom 28  
    Nie podawaj masy na przewód diody tylko na początek sprawdź czy centralka ma prawidłowo podłączoną masę
  • Poziom 12  
    Witam,

Chcialbym rowniez poprosic o pomoc w temacie alarmu samochodowego.
    Posiadam alarm cobra 7910 i niesty alarm wlacza sie samoczynnie w nocy. Jestem pewien ze nie ma ingerencji z zewnatrz. Prosze Was o pomoc co mozna w tym temacie zrobic. Posprawdzalem wlaczniki drzwiowe i wszystko jest ok. Szpec z jaki rozmawialem powiedzial ze przyczyna moga byc jeszcze czujnki ultradzwiekowe. Czy mozna je po prostu odpiac? Jesli nie to jakie kupic. Boje sie ze mi sasiedzi auto podpala...

PS. Szukalem na foru ale niestety nie ma zadnego watku dotyczacedo alarmu 7910. Wiekszosc dotyczy 7905.
    Pozdrawiam,
    Rafal