Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Zanussi ID4104B - pracuje bez wody

29 Sie 2006 20:55 3387 6
  • Poziom 10  
    Jak w temacie. Na programach "C" oraz "D" działa bez zarzutu. Jednak na programie "B" zaczyna się dziać niedobrze - nabiera wody, zaczyna pracę. Po chwili okazuje się, że wodę chyba wypompowała albo nabrała za mało - pompa myjąca pracuje na tej ilości "sama sobie" sprawiając jedynie akustyczne wrażenie pracy a grzałka staje się czerwona. Wypompowanie wody w obrębie sektora "B" na programatorze też jest trudne. Pompa tylko rzęzi (po "C" i "D" jest dobrze!)
    Czy winny będzie programator?
  • Poziom 38  
    W celu sprawdzenia pompy podłącz ja na krótko i zobacz jak pracuje
    Pow
    ZJ
  • Poziom 10  
    Na programach "C" i "D" pracuje bez zarzutu. Sprawdziłem ją też "na krótko" - śmiga aż miło.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mała aktualizacja: pompa wylewowa podłączona bezpośrednio do sieci działa. Kiedy podłączę ją do instalacji zmywarki i nastawię na programatorze wylewanie - zaczyna się ciekawie. Pracuje wolniej (dostaje chyba niepełne napięcie) - a czasem (losowo) zupełnie normalnie. Zależnie też od jej "chcenia" pracuje to w prawo - to w lewo (przy prostych łopatkach to chyba bez znaczenia).

Moderowany przez skryn:

Posty scaliłem.

• Poziom 38  
    Wyglada na uszkodzony prgramator
    Powodzenia
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Dziękuję za sugestie. Całe dno zmywarki wymontowałem, rozebrałem w mak i wyczyściłem. Nawet nie było dużo brudu i szlamu, chociaż czasem wystarczy gram. Poskładałem. Sprawdziłem wszystkie przewody wchodzące w drzwi czy nie mają załamań lub przebić. Zmywarka pracuje bez zarzutu na programie "C" i "D". Na "A" nie sprawdzałem. Z obserwacji wynika, że na programie "B" po prostu za długo pracuje pompa wylewowa. Nie mam schematu by stwierdzić na pewno, czy układ hydrostatu powinien jej na to pozwolić oraz czy grzałka ma prawo grzać przy braku wody.
    To jakaś nietypowa awaria i wiem że ciężko Wam coś radzić na odległość. Na razie zmywarka jest używana i obserwowana a ja myślę.
    Być może jeszcze raz wyczyszczę układ hydrostatu cilitem lub czymś podobnym. Dam znać.
  • Poziom 1