Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda civic 97 hb - alarm, domykanie szyb + antynapad

Rasta 30 Sie 2006 17:28 3673 14
  • #1 30 Sie 2006 17:28
    Rasta
    Poziom 2  

Witam forumowiczow.

Od pewnego czasu przegladam forum w poszukiwaniu jakiegos dobrego autoalarmu do mojej hondy. Posiadam centralny zamek i fabryczny immobilajzer (:D). W sumie malo obchodzi mnie to cenowo (choc bez przesady) ale nie chcialbym montowac badziewia. Jak sie robi to porzadnie.

Wybralem (nie wiem czy dobrze):

seo dolphin (zestaw z conda.pl)

- centralkę alarmu Seo
    - czujnik uderzeniowy
    - czujnik ultradźwiękowy
    - syrenę dynamiczną z własnym zasilaniem 25W
    - czujnik krańcowy maski

UPDATE: Czy moze EXUS V3100 Control ?

Tutaj juz mam pierwsze pytanie, jakie czujniki jeszcze polecacie albo ktore wywalic z listy a jakie dodac tak zeby wspolpracowaly z alarmem?

Kolejna sprawa to domykanie szyb, tutaj mam problem bo nie wiem ktore czesci zakupic zeby "pasowaly" do moje hondy. Chcialbym zeby to wygladalo tak ze w momencie uzbrajania alarmu szyby same sie domykaly jezeli sa otwarte. Co do tego potrzebuje?

UPDATE: Kupilem modul mpw-4 bo w sumie chcialem zeby 2 szyby sie jednoczesnie zamykaly :) wiec w sumie pytanie nie aktualne :)

Trzecia sprawa to jak to wyglada z antynapadem? Nie chce w sumie zadnego guzika bezpieczenstwa tylko jakas karte ktora wsadze sobie razem z prawem jazdy. Tak zeby bez tej karty samochod nie odpalil :)
    Gdzie moge cos takiego kupic i jakie to sa ceny okolo. Fajnie by bylo jakby ktos rzucil linkami do sklepow.

To chyba tyle, przepraszam za lamerskie pytania ale poprostu malo sie znam na tym a ze wzgledu ze nie mam zadnego takiego znajomego ktory moglby dobrze doradzic pisze tutaj liczac na was forumowicze. Chce skompletowac wszystkie rzeczy a potem udac sie do jakiegos specjalisty zeby mi to wszystko zalozyl ;) W sumie taki plan :>

Pozdrawiam
    Rasta

0 14
  • #2 30 Sie 2006 17:58
    renqien
    Poziom 32  

Musisz dokupić sterownik domykania szyb bo niestety twoja honda nie ma komfortu. Do rozbrajania antyporwania kartą poszukaj identyfikacji (takie coś jak KD2006 tylko bez wbudowanego przekaźnika, koszt ok. 100 zł).

0
  • #3 30 Sie 2006 18:12
    xwit
    Poziom 33  

Wybór alarmu bardzo dobry.Wybór sprzedawcy też dobry a co do reszty tp zgodzę się z RENQIEN'em.Tylko jeszcze do tego by zamek chodził z pilota to musisz do drzwi dorzucić siłownik bo honda na tym oszczędzała.A co do kd2006 to znajdziesz to też na stronie condy.

0
  • #4 30 Sie 2006 18:16
    Rasta
    Poziom 2  

Czyli MPW-2 bedzie dobre bo w sumie tylko 1 para drzwi?

Co do antynapadow to jest jakas strona ze sklepem internetowym lub jakis sklep w warszawie ktore takie rzeczy sprzedaje? :)

KD-2006 - czyli to byloby dobre ?

identyfikacja Bo w sumie 20 zl roznicy to nic :) Lepiej chyba kupic cos co ma wiecej opcji :) i miec pewnosc ze nie bedzie robilo problemow.

0
  • #5 30 Sie 2006 18:41
    xwit
    Poziom 33  

Conda mieści się w Warszawie.W hali Marc Polu pod pałacem.Tam znajdziesz wszystko co ci potrzebne.Moduł do szyb KD 2006 też tam jest a co najważniejsze fachową radę.Właściciel Condy też montuje alarmy jak ktoś bardzo nalega lub daje adres do dobrych montażystów.

0
  • #6 30 Sie 2006 18:59
    renqien
    Poziom 32  

Jedno i drugie jest tego samego producenta więc pewnie różnicy wielkiej nie będzie. Identyfikacja kasuje antynapad alarmu, KD to dodatkowy i zupełnie niezależny od alarmu układ.
    Licz się z tym, że każdy układ radiowy dobrze działa jeżeli nie ma zakłóceń. W pobliżu nadajników i innych urządzeń radiowych dużej mocy, będziesz musiał kasować antynapad guzikiem, bo pilot od antynapadu nie zadziała.
    Co do sklepu w Wawie to sprawdź na stronie z alarmem, gdzie jest sklep :idea: .

0
  • #7 31 Sie 2006 01:10
    Rasta
    Poziom 2  

Dzieki wielkie czyli ten zestawik co sobie wybralem moze byc? Czy byscie polecili cos wiecej? albo cos innego?

W sumie alaramy interesuje sie od 4 dni dlatego pytam :) Wsadzilem troche pieniazkow w samochod i ac nie zwroci mi tego, pozatym szkoda takiej zadbanej hani oddawac w rece zlodzieja .

W sobote udam sie do sklepu condy i porozmawiam. Jakby jeszcze komus cos do glowy wpadlo co mozna zamontowac i bedzie w miare rozsadnie dzialalo to prosilbym o napisanie :) Bo mysle ze w sobote juz zakupy zrobie i zaczne zabawe :>

0
  • #8 31 Sie 2006 09:26
    renqien
    Poziom 32  

Na forum jest sporo dobrych opini o Seo Dolphin, jeszcze nie spotkałem się z problemami z tym alarmem. Jeżeli jesteś z Wawy do zamów sobie jeszcze superheterodynę, bo w Warszawie jest spory problem z zakłuceniami, a tak będziesz miał super zasięg. Na miejscu ci wlutują takie radio w centralkę, więc nawet roboty większej nie będzie.

0
  • #9 22 Paź 2006 22:31
    Yasiu_Olkusz
    Poziom 2  

Witam
    Posiadam Audika A4 z opcja komfort i zainstalowanym alarmem seo Dolphin.
    Mam problem z uruchomieniem opcji domykanie szyb...
    Niezaleznie czy opcja komfort jest wylaczona, czy ustawiona na 25s szyb mi nie domyka... Natomiast jesli wlacze czas c.z. na 3.5s to przy otwieraniu z pilota wlacvza mi sie opcja przewietrzanie, czyli otwieraja mi sie szybki...
    Mozecie mi powiedziec ktore opcje powinny byc wlaczone, by w momencie uzbrajania alarmu i zamykania drzwi z pilota automatycznie domknely sie szyby?
    Dzieki
    p.s.
    szukalem na forum... ale nie znalazlem.

0
  • #10 22 Paź 2006 22:37
    xwit
    Poziom 33  

A pod jaki kabel podpiąłeś zamknij C.Z?

0
  • #11 23 Paź 2006 09:06
    252257
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 24 Paź 2006 00:04
    Yasiu_Olkusz
    Poziom 2  

A4 Avant 1.9tdi quattro rocznik 99.

0
  • #14 24 Paź 2006 09:37
    252257
    Użytkownik usunął konto  
  • #15 24 Paź 2006 23:55
    Yasiu_Olkusz
    Poziom 2  

Dziekuje. W weekend pogrzebie przy tym jeszcze raz.

0