Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat '99 - problem z centralnym zamkiem

30 Sie 2006 19:10 1890 6
  • Poziom 11  
    Witam, mam problem w Passacie, rok 1999 1.8T. Gdy przy otwartych drzwiach i włączonym zapłonie podnosze elektrycznie lusterko w górę zaskakuje centralny zamek próbując zamknąć auto. Gdy drzwi mam zamknięte, zapłon włączony i podnosze lewe lusterko w góre (tylko w góre), centralny zamyka drzwi, a gdy juz są zaryglowane to już tak sie nie dzieje. Fiksuje tak do momentu az nie zamkne drzwi i pozwole mu je zaryglować.
    Co może byż przyczyną takiego zachowania, bo to chyba nie jest normalne. Sprawdziłem wiązke przewodów przy zawiasach - nie jest uszkodzona. Może moduł sterujący w lewych drzwiach coś fiksuje ? Macie jakies racjonalne wytłumaczenie tego zjawiska lub inne pomysły ??
  • Poziom 15  
    moim zdaniem jak wszystkie przewody(nawet te pod nogami kierowcy)są ok to zostaje tylko diagnoza urządzeniem typu VAG, czy KTS .
    Ew. zwarcie gdzieś w drzwiach itp...Moze ktoś grzebał ?
  • Poziom 11  
    Autko było podłączone pod KTSa i odnośnie "Funkcja centr. - konfort" Raz po raz pokazuje błąd dot. ogrzewania lewego i prawego lusterka (błędny sygnał) - błąd znika po odłączeniu włącznika sterowania lusterkami. Autko znajomego - świerzo kupione, on nie wie czy to zachowanie centralnego zamka jest normalne ( tak jak w przypadku automatycznego ryglowania wszystkich drzwi w czasie jazdy ) , czy tez jest coś nie tak. Dostępny miałem schemat instalacji od Golfa IV (wydaje mi sie że to samo co w Passacie) i tam przewody z siłownika centralnego zamka, przełącznika sterowania lusterek oraz silniczków w lusterku (wszystkie te trzy w/w elementy osobno działają prawidłowo) idą bezpośrednio do modułu sterującego. Więc podejrzewam że to może on coś fiksuje. A gdyby była gdzieś przeczaśnięta wiązka przewodów to takie zachowanie byłoby niezależnie od tego czy drzwi miałbym otwarte czy zamknięte. Po prostu z każdą próbą skierowania lusterka lewego w górę moduł próbuje zamknąć drzwi.
    I co wy na to. Macie jakies pomysły. Bo mi tylko ten moduł po głowie chodzi. :/
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    Afig, Altronic już Ci odpowiedział i zamiast teoretyzowac po prostu sprawdź na poczatek wiązkę idącą na komfort ( w progu kierowcy). Jakbyś skorzystał z opcji wyszukiwania znalazłbyś tu na forum przynajmniej kilka podobnych tematów. Niestety w pasku to dość nagminny problem
    Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Hmmm, pierwsze co zrobiłem jak tylko podszedłem do tego auta to sciągnąłem tapicere z drzwi i sprawdziłem przewody aż do miejsca z lewej strony pod kierownicą. Wszystkie wyglądają jak nowe.............tak samo gniazda i wtyki po drodze - czyściutkie! A gdzie dokładnie jest ten konfort i jak to wygląda, bo nigdy nie miałem z tym do czynienia i nie wiem z czym to się je.
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Pod siedzeniem. Szukaj pod wykładziną. Zbiera się tam wilgoć i gnije.
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    Afig, w tym miejscu zawsze wyglądają jak nowe. Z tych kostek część odpowiedzialna za wszystkie udogodnienia schodzi do progu i leci do mdułu komfortu ( pod siedzeniem) i tam to juz to wyglada inaczej.
    Połowa ustrek w Passacie jakie opisywane sa tu na forum dotyczy problemów z komfortem. Trochę poszukaj a znajdziesz sporo na ten temat informacji. Miałem kiedyś do tej instalacji schemat i moge go poszukac. Chociaż prawda jest taka żę jeżeli okarze się żę rzeczywiście masz tam wilgoć to na oko bedzie widać które kable są nie OK.
    Pozdrawiam