Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka BOSCH WFB2004 - nie wiruje i nie wypompowuje wody

S3ga 30 Aug 2006 20:09 31107 6
 • #1
  S3ga
  Level 11  
  Pierze poprawnie aż dochodzi do wirowania. Nie chce wirować i nie odpompowuje wody. Sprawdziem pompę i oczywiście dziala. Podejrzewam przerwe w programatorze. Czy ktoś się spotkal z takim problemem? Dziekuje z góry za pomoc, bo żona już przygotowala sterte prania.
 • #2
  Topolski Mirosław
  Moderator of Electrical engineering
  Witam
  S3ga wrote:
  Sprawdziem pompę i oczywiście dziala. Podejrzewam przerwe w programatorze. Czy ktoś się spotkal z takim problemem? Dziekuje z góry za pomoc, bo żona już przygotowala sterte prania.

  Jak sprawdziłeś pompę?Czy podłączyłeś na krótko i wylewała wodę czy też sprawdzałeś na sucho(bez wody)?
 • #3
  postrzepiony
  Home appliances specialist
  Musisz przejrzeć cały układ od węża, którym ze zbiornika woda leci do "filtra" i pompy oraz wąż odprowadzający. Pozdejmuj opaski i najlepiej węże umyj pod kranem. W dziurę po wężu zbiornik- pompa wsadź paluch i sprawdź czy nic tam nie blokuje przepływu. Jeżeli układ masz drożny to pozostaje Ci wymienić pompę na nową. Nie ma takiej pralki co wiruje wypełniona wodą, najpierw musi ją wylać :D
 • #4
  Paw_el

  Home appliances specialist
  Witam.
  Czy słychać że pompa pracuje? a nie wylewa wody? Może zawiesił się pływak w wężu od zbiornika do pompy, ale najprawdopodobniej silnik pompy kwalifikuje się do wymiany.
 • #5
  staszekf
  Level 33  
  Odkręcając wąż przy zbiorniku sprawdź czy nie znajdują się tam skarpetki chusteczki itp.
 • #6
  carma2
  Level 14  
  Jeżeli to nie pomoże, to sprawdź filtr, być może coś blokuje wirnik pompki i wody nie wylewa. Powiedz nam jeszcze, jakim sposobem sprawdzałeś pompe, jeżeli podłączałeś na krótko to sprawdź czy dochodzi napięcie do pompy.
 • #7
  S3ga
  Level 11  
  Dziękuję wszystkim za pomoc ... ale już załatwione.
  Uszkodzony byl taki sprytny wyłącznik termo-mechaniczny z blokadą przy drzwiczkach pralki. Naprawiłem go i działa. Odpowiada on za napięcie na silniku pompy (ta pompa nie ma prawa się uszkodzić, chyba że ktoś połamie łopatki - dokładnie ja przejrzałem a testowałem na sucho podłączając 220 na krótko).
  Acha - skarpetki mam na sobie więc nie mogą być w wężu, ale dzięki :D