Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka BOSCH WFB2004 - nie wiruje i nie wypompowuje wody

30 Sie 2006 20:09 24165 6
 • Poziom 11  
  Pierze poprawnie aż dochodzi do wirowania. Nie chce wirować i nie odpompowuje wody. Sprawdziem pompę i oczywiście dziala. Podejrzewam przerwe w programatorze. Czy ktoś się spotkal z takim problemem? Dziekuje z góry za pomoc, bo żona już przygotowala sterte prania.
 • Moderator Elektrotechnika
  Witam
  S3ga napisał:
  Sprawdziem pompę i oczywiście dziala. Podejrzewam przerwe w programatorze. Czy ktoś się spotkal z takim problemem? Dziekuje z góry za pomoc, bo żona już przygotowala sterte prania.

  Jak sprawdziłeś pompę?Czy podłączyłeś na krótko i wylewała wodę czy też sprawdzałeś na sucho(bez wody)?
 • Specjalista AGD
  Musisz przejżeć cały układ od węża, którym ze zbiornika woda leci do "filtra" i pompy oraz wąż odprowadzający. Pozdejmuj opaski i najlepiej węże umyj pod kranem. W dziurę po wężu zbiornik- pompa wsadź paluch i sprawdź czy nic tam nie blokuje przepływu. Jeżeli układ masz drożny to pozostaje Ci wymienić pompę na nową. Nie ma takiej pralki co wiruje wypełniona wodą, najpierw musi ją wylać :D

 • Specjalista AGD
  Witam.
  Czy słychać że pompa pracuje? a nie wylewa wody? może zawiesił się pływak w wężu od zbiornika do pompy, ale najprawdopodobniej silnik pompy kwalifikuje się do wymiany.
 • Poziom 32  
  Odkręcając wąż przy zbiorniku sprawdź czy nie znajdują się tam skarpetki chusteczki itp.
 • Poziom 14  
  Jeżeli to nie pomoże, to sprawdź filtr, być może coś blokuje wirnik pompki i wody nie wylewa. Powiedz nam jeszcze, jakim sposobem sprawdzałeś pompe, jeżeli podłączałeś na krótko to sprawdź czy dochodzi napięcie do pompy.
 • Poziom 11  
  Dziekuje wszystkim za pomoc ... ale już zalatwione.
  Uszkodzony byl taki sprytny wlącznik termo-mechaniczny z blokadą przy drzwiczkach pralki. Naprawilem go i dziala. Odpowiada on za napięcie na silniku pompy (ta pompa nie ma prawa sie uszkodzic, chyba że ktoś polamie lopatki - dokladnie ja przejrzalem a testowalem na sucho podlączając 220 na krótko).
  Acha - skarpetki mam na sobie więc nie mogą być w wężu, ale dzięki :D