Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak podłączyć c.z. do centralki alarmu CS 584?

Krzysztof wordo 30 Aug 2006 21:37 3250 7
    Krzysztof wordo
    Level 11  
    Mam problem dotyczący podłączenia siłownika do centralki z siłownika wychodzą 2 kable i z centralki też dwa ale po podłączeniu siłownik nie reaguje... Straszna lipa nie moge sobie poradzić. Już sam niewiem podpiołem
    wszystko ale centralnego niewiem jak musiałem coś źle podpiąć bardzo proszę o pomoc!!! Z góry dziękuje bardzo Krzysiek..:cry:
    Jak podłączyć c.z. do centralki alarmu CS 584?
    renqien
    Level 32  
    Ale, ale, kolego! Jak chcesz podpiąć siłownik bezpośrednio do centralki alarmu? Przecież musisz jeszcze mieć sterownik zamka!
    Krzysztof wordo
    Level 11  
    Ja rozumiem ale tak ten centralny zamek mam wymontowany ze starego samochodu marki polonez alarm PATROL ale na schemacie tego alarmu nie ma centralki c.z jest tak jak tu 2 kable wychodzą z centralki alarmu i idą wprost na siłowniki. A czy centralka może być umieszczona w którymś siłowniku?
    renqien
    Level 32  
    Nie, musisz dokupić dodatkowy sterownik (interfejs) zamka. Alarm podaje minus przez jedną sekundę raz na jednym, raz na drugim przewodzie. Siłownik potrzebuje pełnego zasilania przez 1 sekundę, naprzemiennią polaryzacją. Dlatego musisz zamontować sterownik.
    Możesz zamontować jeszcze dwa przekaźniki ale to już więcej kombinacji i koszt niewiele mniejszy.
    silwercircle
    Level 11  
    te dwa kable do centralnego zamka to sa tylko sygnały do modółu centralnego zamka , musisz se dokupic modól albo go zrobić z przekażników , poniewarz w poldku były montowane standardowe siłowniki sterowane naprzemiennie +/- , jak poszukasz na allegro to go kupisz za 10 pln
    Krzysztof wordo
    Level 11  
    No to super oby to działało dzięki wielkie...:D

Dodano po 4 [godziny] 48 [minuty]:

A znalazłem centralke tego systemu Patrol. zastanawiam się czy przez podłączenie jakies do tej centralki mógłbym podpiąć tamten alarm jako sterowanie a centralke patrola jako sterownik zamka? ponieważ ten patrol jest niekompletny i mam jeszcze tylko centralke. A jak z tymi przekaźnikami jakie one mają byc? Dziekuje
    renqien
    Level 32  
    Nie, chyba nie. Poza tym to tak jakby zbudować sieć komputerową żeby podłączyć jakiś stary komputer z nowym, bo ten stary ma stację dyskietek, a ten nowy nie.
    Krzysztof wordo
    Level 11  
    Kurcze ja jestem kompletnie zielony i niewiem jaki to ma być sterownik znalazłem taki http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=123911413 i niewiem czy to ma być taki czy inny prosze o pomoc to znaczy najlepiej jekby ktos mi zaproponował jaki to ma być dokładnie.