Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips CCR 2006 (Omega C) - problem z potencjometrem

Jerzykowianin 30 Sie 2006 21:57 2268 6
  • #1 30 Sie 2006 21:57
    Jerzykowianin
    Poziom 2  

Witam,

Mam problem z potencjometrem w CCR 2006. Lewy kanał nie działa jeśli nie docisnę potencjometru z boku. Po dociśnieciu przez jakiś czas jest OK, ale wystarczy przelecieć po dziurach i znowu to samo :cry:. Objaw nie ustaje przy zwiększeniu głośności (czyli raczej nie jest to kwetia kiepskiego styku przy głośniku)
    Orientujecie się czy jest szansa na dostanie/wymianę takiego potencjometru ew. namiary na jakiegoś speca w Poznaniu?

0 6
  • #2 01 Wrz 2006 00:52
    wijar
    Poziom 19  

to nie jest zwykły potencjometr,spróbuj na początek prysnąć w niego KONTAKTEM powinno pomóc

0
  • #3 01 Wrz 2006 11:15
    djlj24
    Spec od car audio

Ja bym pociągnął gałkę do siebie i ustawił balans na śtodek - a potem dopiero psiukał i wymieniał (na 90% balans jest na prawo :D ).

0
  • #4 01 Wrz 2006 22:41
    Jerzykowianin
    Poziom 2  

djlj24 napisał:
    Ja bym pociągnął gałkę do siebie i ustawił balans na śtodek - a potem dopiero psiukał i wymieniał (na 90% balans jest na prawo :D ).

Aż taką blondie to nie jestem :wink: : balans jest na 100% na środku i bedę próbował z KONTAKTEM (dam znać jak mi poszło). A swoją drogą, orientujecie się czy takie potencjometry są gdzieś dostępne.

Dzięki za podpowiedzi
    Pozdrawiam

0
  • #5 01 Wrz 2006 22:50
    waldi58
    Poziom 23  

Niestety masz pecha. Tego potencjometru nie można zamówić nawet w Philipsie - obecnie w VDO . Występuje tylko w komplecie z całą przednią płytą czołową i jest w cenie około 500 zł. Lekka paranoja.Dostępny jest podobny potencjometr , który wystepuje w radiach serii CAR400 i CAR 600 ale ma on troche inną ośkę. Cena jego około 70 zł. Te potencjometry można naprawiać ale należy później umiejętnie go złożyć bo po czasie sie rozpada. Czyszczenie tu akurat jest troche ciężkie w realizacji bo ten potencjometr jest szczelnie zakryty i nie ma gdzie tam napryskać jakiegoś płynu.

0
  • #6 02 Wrz 2006 20:56
    djlj24
    Spec od car audio

Powiem szczerze, że o ile fadera to się jeszcze używa to balans w radiu samochodowym wydaje się zbędny. Może więc przekrosować tak aby grało poprawnie bez regulacji balansu. Będzie taniej a i najszybciej.

0
  • #7 05 Kwi 2011 10:35
    salvado
    Poziom 10  

Coś od tamtej pory się zmieniło, można gdzieś dostać taki potencjometr?

0
  Szukaj w 5mln produktów