Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 3100 problem z ladowniem

31 Sie 2006 01:10 1479 9
  • Poziom 11  
    Oczyscilem wszystko(plywala w wanience) lacz dalej nie laduje, jesli wkladam inna baterie wszystko jest ok Mysle ze to nie problem z oprogramowaniem przyczyna moze lezec gdzies glembiej, tylko gdzie??(moze jeszcze raz do wanienki a poznij przygrzac??A moze cos grubszego sie uszkodzilo??Prosze o pomoc moje GG1949313
  • Poziom 13  
    Witam, napisz cos wiecej, na innej baterii laduje czy po prostu na innej wlacza sie lecz nadal nie laduje. Opisz dokladniej problem to moze pomozemy. Pozdr
  • Poziom 11  
    na innej baterii dziala lecz dalej nie laduje.Co mam zrobic z tymi elementami na rysunku??Wymienic czy zmostkowac??Jak mam je zmostkowac

Dodano po 7 [minuty]:

ok mam usunac z plyty ale czy to zdjecie 3100??Bo zostalo tak zrobione ze nie moge znalezc tego miejsca
  • Poziom 31  
    Na płycie telefonu będziesz miał złącze [czarne] które łączy baterię z płytą. Nad tym zlączem będzie 7 elementów SMD. Masz całkowicie usunąć ten element środkowy [to jest warystor]. Nic nie mostkuj. Tylko go wylutuj i to wszystko. Popatrz jeszcze raz na foto :-)

POZDRAWIAM.
  • Poziom 22  
    sprawdz jeszcze bezpiecznik
  • Poziom 11  
    Hym a gdzie jest ten bezpiecznik i jak go sprawdze proszeo pomoc bo zanim cos mam wylutowac musze wiedzic czy to jest absolutnie konieczne??
  • Poziom 31  
    To jest absolutnie konieczne. To jest standardowa usterka.

POZDRAWIAM.
  • Poziom 16  
    Bezpiecznik znajduje się po stronie klawiatury i wyświetlacza, na samym dole przy gnieździe ładowania. To mały element, który jest wlutowany pionowo najbliżej gniazda ładowania(gniazdo w naszą stronę, wyświetlacz u góry). U mnie na bezpieczniku jest literka "K".

W związku z tym postem, mam jeszcze pytanie do kogoś, komu udało się naprawić problem z komunikatem, że "bateria nie jest ładowana"... Warystor wylutowany, bezpiecznik ok. Co jeszcze może być? Jest jeszcze problem z dzwonkami. Telefon(nokia 3120) był zalany, i był problem właśnie z ładowaniem, dzwonkami i nie widział karty sim.
    Na problem z kartą sim znalazłem sposób, ale pozostaje jeszcze ładowanie i dzwonki. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły to proszę o info.
  • Poziom 18  
    Mam ten sam problem: " Bateria nie jest ładowana". Może ktoś pomoże.